2020-04-08   21:01:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Dyrved  2000  VAT Copenhagen            1:11.45   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:11.74   
Rasmus Thilleman  2001  A6            1:12.42   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            1:14.37   
David Cano Rosenvold  2001  Farum Svømmeklub            1:36.88   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  VAT Copenhagen            1:03.97   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen            1:08.07   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.81   
Morten Østergaard  2002  A6            1:15.88   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen            1:16.46   
Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            1:17.62   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.63   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            1:19.75   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.71   
10  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            1:27.21   
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.83   
12  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            1:32.34   
13  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            1:33.90   
14  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.44   
15  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.66   
16  Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub            1:37.84   
17  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:38.31   
18  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.56   
19  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.62   
20  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.87   
21  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.04   
22  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            1:45.90   
23  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:48.69   
Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  ej samt ber v75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark