2020-03-31   19:41:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            29.66   
Xenia Huryn  2000  VAT Copenhagen            29.76   
Josefine Nickelsen  2001  VAT Copenhagen            30.28   
Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            30.39   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            31.01   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            31.22   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            31.25   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            31.44   
Alberte R. Jakobsen  2001  VAT Copenhagen            32.47   
10  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            32.49   
11  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            32.74   
12  Minna Juul  2001  Hillerød Svømmeklub            32.96   
13  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            34.50   
14  Emma Eistrup Crow  2002  Farum Svømmeklub            35.50   
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            36.83   
16  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            38.90   
Amanda Pandrup Elmstrøm  2002  Solrød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            30.31   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            30.35   
Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen            31.54   
Louise Dahl  2003  A6            33.19   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.68   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub            35.08   
Maja Damsgaard  2003  Farum Svømmeklub            35.13   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub            35.22   
Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen            35.61   
10  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            35.79   
11  Isabel Lillebæk  2004  A6            35.84   
12  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            36.45   
13  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            36.97   
14  Emma Sahl Rasmussen  2004  Farum Svømmeklub            37.32   
15  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            37.55   
16  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            38.41   
17  Julie Dahl  2004  VAT Copenhagen            38.65   
18  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub            40.16   
19  Annika Toft Rasmussen  2004  A6            40.27   
20  Frederikke Meisner From  2004  A6            40.86   
21  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            42.00   
22  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub            42.65   
23  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            45.03   
24  Lucca Andreasen  2004  A6            45.14   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            33.65   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.05   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            35.71   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.82   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            38.66   
Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub            40.02   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            40.93   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            42.25   
Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub            43.08   
10  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            43.17   
11  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            44.17   
12  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub            45.07   
13  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub            45.17   
14  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            46.19   
15  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup            46.23   
16  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            46.64   
17  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            46.66   
18  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            47.02   
19  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub            48.56   
20  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            49.06   
21  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            51.01   
22  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            53.59   
23  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            57.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark