2020-04-02   08:04:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Jensdottir Fremming  2002  VAT Copenhagen            1:18.96   
Xandra Huryn  2001  VAT Copenhagen            1:20.58   
Victoria Vorm  2001  VAT Copenhagen            1:23.19   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            1:23.61   
Alberte R. Jakobsen  2001  VAT Copenhagen            1:25.56   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            1:26.22   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub            1:31.71   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:31.79   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            1:40.04   
10  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:40.94   
11  Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub            1:42.17   
12  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            1:49.21   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:19.22   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:20.70   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.87   
Clara Sass Husum  2004  A6            1:34.09   
Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen            1:34.66   
Christine Henriksen  2003  A6            1:35.41   
Emma Ekman  2004  A6            1:35.43   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.53   
Freja Møller  2004  A6            1:35.81   
10  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            1:36.81   
11  Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub            1:37.08   
12  Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen            1:37.13   
13  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.22   
14  Viktoria Freja Sørensen  2004  VAT Copenhagen            1:38.64   
15  Maya Solvej H. Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.09   
16  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.99   
17  Anna Maria Madsen  2004  VAT Copenhagen            1:42.94   
18  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:43.09   
19  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:45.66   
20  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub            1:47.27   
21  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            1:49.43   
22  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub            1:50.42   
23  Lucca Andreasen  2004  A6            1:54.44   
24  Frederikke Meisner From  2004  A6            1:57.10   
25  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            1:59.51   
26  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            2:01.78   
27  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            2:04.80   
28  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:06.65   
29  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            2:08.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark