2020-03-29   18:34:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen            2:12.82   
Mathilde Laugesen  2001  VAT Copenhagen            2:19.57   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:22.21   
Ida T Mose  2002  VAT Copenhagen            2:22.68   
Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            2:25.07   
Josefine Nickelsen  2001  VAT Copenhagen            2:25.38   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            2:25.77   
Xenia Huryn  2000  VAT Copenhagen            2:26.34   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:27.86   
10  Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            2:29.62   
11  Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub            2:30.81   
12  Sofie Hertzberg  2002  VAT Copenhagen            2:31.37   
13  Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            2:32.94   
14  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            2:33.04   
15  Camilla Hougaard  2002  VAT Copenhagen            2:35.00   
16  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            2:40.98   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            DSQ  forlader bane v150m 
Sara Mortensen  2001  VAT Copenhagen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  VAT Copenhagen            2:21.50   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:26.96   
Louise Dahl  2003  A6            2:31.72   
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            2:38.22   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.11   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:40.70   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:41.89   
Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:44.11   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            2:44.48   
10  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.86   
11  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:48.06   
12  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.53   
13  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.64   
14  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            2:53.84   
15  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:57.69   
16  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            3:02.22   
17  Emma Sahl Rasmussen  2004  Farum Svømmeklub            3:13.26   
18  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            3:21.35   
Johanna Dahms  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark