Results for Kalundborg Swim Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.15 | 1:19.59 | 2:11.32 | 2:50.64 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.57 | 1:20.32 | 2:12.97 | 2:52.76 | |||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | 1:23.80 | 2:15.41 | 2:54.97 | |||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.05 | 1:24.02 | 2:14.25 | 2:55.79 | |||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.44 | 1:30.08 | 2:24.88 | 3:03.37 | |||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.42 | 1:28.94 | 2:24.61 | 3:04.87 | |||
7 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.61 | 1:31.17 | 2:26.84 | 3:08.91 | |||
8 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.68 | 1:33.04 | 2:30.04 | 3:12.02 | |||
9 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.86 | 1:35.62 | 2:33.15 | 3:13.52 | |||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 45.37 | 1:33.52 | 2:28.48 | 3:13.54 | |||
11 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 48.48 | 1:40.20 | 2:36.76 | 3:20.93 | |||
12 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 47.80 | 1:38.23 | 2:37.58 | 3:22.08 | |||
13 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 50.00 | 1:44.60 | 2:40.45 | 3:26.47 | |||
14 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.82 | 1:41.09 | 2:45.56 | 3:33.77 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.35 | 1:13.90 | 2:00.92 | 2:36.94 | |||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.84 | 1:13.98 | 2:00.81 | 2:38.01 | |||
3 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 37.19 | 1:18.57 | 2:05.15 | 2:40.77 | |||
4 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.66 | 1:17.32 | 2:03.73 | 2:43.07 | |||
5 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.36 | 1:20.09 | 2:08.00 | 2:45.01 | |||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.36 | 1:19.51 | 2:07.85 | 2:45.38 | |||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | 1:21.13 | 2:09.38 | 2:46.78 | |||
8 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 40.14 | 1:25.57 | 2:15.32 | 2:54.92 | |||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 40.41 | 1:23.23 | 2:17.29 | 2:55.26 | |||
10 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | 1:23.12 | 2:16.36 | 2:56.68 | |||
11 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 41.23 | 1:28.60 | 2:20.18 | 2:57.74 | |||
12 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 41.14 | 1:28.62 | 2:19.18 | 2:58.28 | |||
13 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.64 | 1:23.49 | 2:18.43 | 2:59.54 | |||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 40.04 | 1:28.24 | 2:19.50 | 3:00.57 | |||
15 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.76 | 1:25.91 | 2:21.41 | 3:02.58 | |||
16 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 44.16 | 1:31.18 | 2:24.02 | 3:04.19 | |||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.49 | 1:30.86 | 2:22.75 | 3:04.40 | |||
18 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.26 | 1:27.35 | 2:22.93 | 3:04.73 | |||
19 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.69 | 1:31.66 | 2:29.88 | 3:08.93 | |||
20 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 42.78 | 1:33.63 | 2:28.18 | 3:08.99 | |||
21 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 43.06 | 1:32.24 | 2:28.04 | 3:11.76 | |||
22 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.49 | 1:35.86 | 2:31.97 | 3:16.46 | |||
23 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.68 | 1:34.48 | 2:32.64 | 3:20.73 | |||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.40 | 1:09.21 | 1:53.55 | 2:26.89 | |||
2 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.66 | 1:10.15 | 1:57.43 | 2:32.63 | |||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 33.59 | 1:12.54 | 1:59.70 | 2:33.82 | |||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.90 | 1:14.23 | 1:58.66 | 2:36.21 | |||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:19.88 | 2:01.63 | 2:42.64 | |||
6 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.73 | 1:16.94 | 2:06.10 | 2:42.71 | |||
7 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.06 | 1:17.96 | 2:07.14 | 2:49.01 | |||
8 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.64 | 1:18.27 | 2:12.71 | 2:51.50 | |||
9 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 37.15 | 1:24.03 | 2:21.86 | 3:03.26 | |||
10 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 43.44 | 1:32.06 | 2:25.32 | 3:05.15 | |||
- | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.28 | 1:08.42 | 1:52.14 | 2:27.72 | |||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.96 | 1:14.60 | 2:01.06 | 2:35.65 | |||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.65 | 1:16.70 | 2:01.30 | 2:38.45 | |||
4 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.57 | 1:21.16 | 2:15.06 | 2:56.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:37 |