Resultat för Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nibe Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 651 | 26.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 610 | 27.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 604 | 27.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | 602 | 27.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 588 | 27.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | 580 | 27.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jackie Gade | 1998 | 570 | 28.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nibe Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 513 | 29.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lea Serup Schøn | 2002 | 513 | 29.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 500 | 29.27 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 437 | 30.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 420 | 31.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 418 | 31.08 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 369 | 32.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Nibe Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 384 | 31.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 349 | 33.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 343 | 33.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anna Toft Petersen | 2004 | 343 | 33.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 307 | 34.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 302 | 34.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 288 | 35.16 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |