Tulokset Nordic Open Masters Championships 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 9 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
|
|
Competition name |
NOM2015 |
|
Print Date |
03 October 2015 |
|
|
Competition place |
Svimjihøllin í Gunda |
|
Print Time |
12:17 |
|
|
Organizer |
SSF |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
02 October 2015 |
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1936-1940 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Espen Engebretsen |
1940 |
|
|
46.65 |
1:38.09 |
2:30.53 |
|
3:21.20 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1946-1950 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulf Gabrielsson |
1948 |
|
|
34.40 |
1:12.93 |
1:53.19 |
|
2:33.04 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
43.98 |
|
2:20.87 |
|
3:06.59 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eyðun Bærentsen |
1947 |
|
|
42.16 |
1:29.86 |
2:19.36 |
|
3:08.66 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1951-1955 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Wilson Mills |
1951 |
|
|
33.01 |
1:10.45 |
1:47.31 |
|
2:22.50 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
45.97 |
1:33.65 |
2:23.01 |
|
3:09.20 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lars Ekdahl |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1956-1960 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rune Sjøblom |
1957 |
|
|
32.98 |
1:09.21 |
1:44.72 |
|
2:19.43 |
|
|
Kongstensvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Gustafsson |
1960 |
|
|
32.47 |
1:09.58 |
1:46.38 |
|
2:20.17 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Conny Mindemark |
1957 |
|
|
32.26 |
1:07.69 |
1:44.47 |
|
2:21.07 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Bodén |
1959 |
|
|
34.18 |
1:11.41 |
1:48.17 |
|
2:25.44 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
34.08 |
1:11.15 |
1:48.50 |
|
2:26.08 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
|
35.98 |
1:22.47 |
2:11.42 |
|
2:52.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Henrik Bulie |
1958 |
|
|
39.03 |
1:23.27 |
2:09.44 |
|
2:55.06 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Osama Momtaz |
1960 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Fault start |
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1961-1965 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magne Klementsen |
1961 |
|
|
30.74 |
1:03.85 |
1:38.96 |
|
2:14.02 |
|
|
Stord Masters Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
|
|
32.21 |
1:07.62 |
1:43.61 |
|
2:19.88 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
33.05 |
1:09.64 |
1:48.14 |
|
2:26.19 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Torben Tolstrup |
1965 |
|
|
32.57 |
1:09.30 |
1:47.73 |
|
2:26.37 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dag Mathisen |
1961 |
|
|
33.39 |
1:12.24 |
1:53.74 |
|
2:34.45 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dirk Pröber |
1962 |
|
|
35.94 |
1:16.63 |
|
|
2:44.19 |
|
|
Hsg Universität Rostock |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erlendur Simonsen |
1961 |
|
|
38.67 |
1:23.82 |
2:12.59 |
|
3:02.77 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1966-1970 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Geir Inge Rimmereide |
1970 |
|
|
30.57 |
1:03.41 |
1:36.13 |
|
2:09.74 |
|
|
Stord Masters Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ragnar Agnell |
1967 |
|
|
29.45 |
1:02.27 |
1:36.61 |
|
2:11.05 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronny Onarheim |
1969 |
|
|
32.56 |
1:08.60 |
1:45.05 |
|
2:22.47 |
|
|
Stord Masters Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Juel Arge |
1966 |
|
|
39.94 |
|
2:17.39 |
|
3:06.87 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1971-1975 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvar Nielsson |
1974 |
|
|
32.80 |
1:09.43 |
1:47.37 |
|
2:24.82 |
|
|
Breiðablik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oluf Færø |
1973 |
|
|
36.55 |
1:17.63 |
1:59.94 |
|
2:37.26 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erling Eidesgaard |
1971 |
|
|
36.97 |
1:18.37 |
2:00.42 |
|
2:40.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1976-1980 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Erik Hasle |
1976 |
|
|
31.20 |
1:05.26 |
1:39.41 |
|
2:13.58 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Aksel Bergendorff |
1978 |
|
|
31.02 |
1:06.15 |
1:42.77 |
|
2:20.05 |
|
|
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
35.95 |
1:16.85 |
1:58.85 |
|
2:40.42 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1981-1985 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Toll |
1985 |
|
|
29.22 |
1:00.49 |
1:32.64 |
|
2:05.12 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Welander |
1985 |
|
|
27.08 |
58.05 |
1:32.72 |
|
2:08.00 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
|
30.04 |
1:02.44 |
1:35.93 |
|
2:09.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrass Thomsen |
1982 |
|
|
29.98 |
1:02.89 |
1:37.37 |
|
2:11.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Freestyle Men, Finals Year 1986-1990 |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janus T. Olsen |
1986 |
|
|
35.93 |
1:15.06 |
1:55.12 |
|
2:33.69 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
03 October 2015 |
Licensed to: Svimjisamband Foroya |
Print Time |
12:17 |
|