2020-05-31   18:01:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2015    Utskriftsdatum  28 november 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 november 2015         
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    41.60  1:28.87  2:16.38    3:03.66   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    39.48  1:26.90  2:16.42    3:04.46   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    41.47  1:28.43  2:18.17    3:06.40   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    42.59  1:31.16  2:20.77    3:09.45   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    43.63  1:34.04  2:23.36    3:11.63   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    45.29  1:35.22  2:26.48    3:13.31   
Lukas Malmström  2003  Gustavsbergs Simsällskap    45.75  1:37.89  2:31.54    3:24.19   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    46.62  1:39.95  2:35.05    3:28.49   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    50.47  1:46.77  2:42.35    3:37.64   
10  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    53.30  1:53.46  2:52.41    3:52.43   
11  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    55.31  1:58.39  3:00.26    3:58.95   
12  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    53.49  1:56.07  2:58.79    3:59.23   
13  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    55.76  1:57.41  2:59.11    4:00.71   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    54.94  1:59.81  3:05.92    4:11.03   
Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Leo Windisch  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.61  1:15.56  1:57.81    2:39.18   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    36.92  1:18.36  1:59.80    2:40.12   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    38.18  1:21.67  2:07.02    2:52.08   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.75  1:24.63  2:11.17    2:56.40   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    41.68  1:29.41  2:19.38    3:06.05   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    41.20  1:30.00  2:17.96    3:06.74   
Lucas Johnsson  2001  Gustavsbergs Simsällskap    43.23  1:35.47  2:28.52    3:21.25   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    31.83  1:07.53  1:44.59    2:22.01   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.12  1:17.57  1:57.78    2:37.59   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    36.86  1:19.17  2:01.03    2:44.16   
Robert Lindblom  1995  Örebro Simallians    33.28  1:13.58  2:00.25    2:50.39   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    39.42  1:25.66  2:13.18    3:02.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 november 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner