2020-05-31   19:02:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2015    Utskriftsdatum  29 november 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 november 2015         
 
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    36.10        1:16.33   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.19        1:18.20   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    38.33        1:20.90   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    37.84        1:22.24   
Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.19        1:23.11   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    40.11        1:24.05   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    39.59        1:24.98   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.63        1:25.55   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.39        1:25.94   
10  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    41.56        1:28.03   
11  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.31        1:29.22   
12  Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    42.19        1:29.65   
13  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    42.54        1:29.76   
14  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.40        1:30.41   
15  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    43.65        1:30.75   
16  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    43.78        1:31.81   
17  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    45.20        1:33.73   
18  Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    45.83        1:34.38   
19  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    43.88        1:34.69   
20  Emelie Bendiksen Holmberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    44.71        1:34.73   
21  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    44.38        1:34.94   
22  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.22        1:35.23   
23  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.09        1:35.24   
24  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.95        1:35.32   
24  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.84        1:35.32   
26  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    45.77        1:36.89   
27  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    45.79        1:37.51   
28  Jenny Larsson  2003  Köpings Simsällskap    46.93        1:38.81   
29  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    46.97        1:39.21   
30  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    48.50        1:39.23   
31  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    46.87        1:39.45   
32  Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    47.60        1:40.30   
33  Olivia Janeling  2002  Eskilstuna Simklubb    47.93        1:41.22   
34  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    49.27        1:41.74   
35  Emma Bellander  2002  Gustavsbergs Simsällskap    49.80        1:42.09   
36  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.10        1:42.23   
37  Klara Hjalt  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.53        1:42.45   
38  Elsa Bylin  2002  Örebro Simallians    47.85        1:43.41   
39  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    50.94        1:44.70   
40  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    48.67        1:44.75   
41  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    50.33        1:45.55   
42  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    50.61        1:45.90   
43  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    50.54        1:46.40   
43  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    49.52        1:46.40   
45  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    50.75        1:48.41   
46  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    52.04        1:50.41   
47  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    53.33        1:52.09   
48  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    53.67        1:52.43   
49  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    54.57        1:53.78   
50  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    55.01        1:55.59   
51  Molly Kronberg  2003  Gustavsbergs Simsällskap    55.16        1:55.67   
52  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    53.60        1:57.90   
53  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:00.67        2:09.14   
54  Liv Petersson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    1:09.84        2:36.25   
Alexandra Kocsis  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sanna Elfgren  2002  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.55        1:18.59   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    38.51        1:20.21   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    38.93        1:22.38   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    39.28        1:22.41   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.99        1:23.17   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    39.78        1:23.41   
Julia Faleke  2000  Västerås Simsällskap    39.23        1:23.51   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    40.25        1:24.86   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    40.43        1:24.90   
10  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.65        1:26.54   
11  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.04        1:27.02   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    41.41        1:28.61   
13  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    41.16        1:29.58   
14  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    42.36        1:29.83   
15  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    41.98        1:29.92   
16  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    44.14        1:31.09   
17  Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    43.48        1:32.00   
18  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb    42.91        1:34.42   
19  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    45.41        1:35.33   
20  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    45.47        1:36.42   
21  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    46.87        1:39.96   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    34.82        1:13.70   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    35.57        1:16.71   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    35.90        1:16.86   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    36.65        1:18.81   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    37.39        1:21.15  Deltar ej i final 
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    38.72        1:22.58   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    39.91        1:24.64   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.81        1:25.15   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    42.32        1:30.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  29 november 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner