2020-05-31   19:05:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2015    Utskriftsdatum  28 november 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 november 2015         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            24.06   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            24.42   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            24.43   
Sabah Arouk  1994  Strängnäs Simklubb            24.62   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb            24.81   
Robert Lindblom  1995  Örebro Simallians            25.83   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            26.04   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.09   
Nawar Arouk  1996  Strängnäs Simklubb            26.10   
10  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            26.12   
11  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            26.40   
12  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            26.55   
13  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            26.64   
14  Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            26.66   
15  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            26.71   
16  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            26.82   
17  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            26.83   
18  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            26.95   
19  Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            27.06   
20  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            27.19   
21  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            27.55   
22  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            27.87   
23  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            27.89   
24  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            27.99   
25  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            28.18   
26  Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians            28.30   
27  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap            28.59   
28  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb            28.60   
29  Robin Flyman  1995  Örebro Simallians            28.93   
30  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            29.00   
31  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            29.42   
32  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            29.62   
33  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            29.64   
34  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            29.75   
35  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            29.77   
36  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            29.99   
37  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            30.02   
37  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            30.02   
39  Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            30.08   
40  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            30.11   
41  Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            30.12   
42  Lukas Malmström  2003  Gustavsbergs Simsällskap            30.39   
43  Axel Strömsöe  2000  Falu Simsällskap            30.43   
44  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            30.51   
45  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            31.13   
46  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            31.31   
47  Gustav Sjöqvist  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            31.43   
48  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            31.68   
49  Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            31.93   
50  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.10   
51  Timur Ziganshin  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.21   
52  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            32.24   
53  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            32.27   
54  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            32.28   
54  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            32.28   
56  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.82   
57  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.86   
57  Oliver Rasmussen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.86   
59  Lucas Johnsson  2001  Gustavsbergs Simsällskap            33.53   
60  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            33.61   
61  Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            33.68   
62  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            33.82   
63  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap            33.87   
64  William Forsström  2002  Örebro Simallians            33.99   
65  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            34.28   
66  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            34.30   
67  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            34.32   
68  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            34.57   
69  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb            35.03   
70  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            35.91   
71  Leo Windisch  2003  Gustavsbergs Simsällskap            35.95   
72  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            35.98   
73  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb            36.19   
74  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            37.81   
75  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            37.84   
76  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            38.06   
77  Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.38   
78  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            38.41   
79  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            38.63   
80  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            39.79   
81  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.05   
82  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb            40.16   
83  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.73   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 november 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner