Results for Sparbanken Rekarne Simcup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Rekarne Simcup 2015 | Utskriftsdatum | 29 november 2015 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 november 2015 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.43 | 1:21.93 | |||||
2 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 38.88 | 1:23.82 | |||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.23 | 1:24.09 | |||||
4 | Arman Dumanyan | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.96 | 1:25.56 | |||||
5 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 40.55 | 1:25.96 | |||||
6 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.54 | 1:27.62 | |||||
7 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.35 | 1:29.22 | |||||
8 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.35 | 1:29.23 | |||||
9 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.40 | 1:30.21 | |||||
10 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.04 | 1:32.47 | |||||
11 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.96 | 1:35.53 | |||||
12 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.40 | 1:40.38 | |||||
13 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.69 | 1:41.14 | |||||
14 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.44 | 1:41.39 | |||||
15 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.22 | 1:41.65 | |||||
16 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.34 | 1:42.62 | |||||
17 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 48.31 | 1:42.97 | |||||
18 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.62 | 1:44.40 | |||||
19 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 51.23 | 1:44.63 | |||||
20 | Leo Windisch | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.26 | 1:49.58 | |||||
21 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.88 | 1:49.85 | |||||
22 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.73 | 1:51.46 | |||||
23 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.13 | 1:52.92 | |||||
24 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.76 | 1:54.47 | |||||
25 | Martin Ahnlund | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.11 | 1:54.82 | |||||
26 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.44 | 1:55.39 | |||||
27 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.32 | 1:55.43 | |||||
- | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.19 | 1:13.73 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.39 | 1:16.49 | |||||
3 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.07 | 1:17.73 | |||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.38 | 1:18.31 | |||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.46 | 1:18.69 | |||||
6 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.76 | 1:20.58 | |||||
7 | Axel Strömsöe | 2000 | Falu Simsällskap | 37.93 | 1:20.65 | |||||
8 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.10 | 1:21.87 | |||||
9 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.49 | 1:23.50 | |||||
10 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.15 | 1:26.62 | |||||
11 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.70 | 1:28.92 | |||||
12 | Lucas Johnsson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.29 | 1:33.11 | |||||
13 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.58 | 1:33.62 | |||||
14 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.79 | 1:33.88 | |||||
15 | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.57 | 1:49.19 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.04 | 1:05.80 | |||||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.45 | 1:07.66 | |||||
3 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.51 | 1:10.23 | |||||
4 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 34.25 | 1:12.18 | |||||
5 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 34.19 | 1:14.05 | |||||
6 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 35.05 | 1:15.31 | Deltar ej i final | ||||
7 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.67 | 1:16.14 | |||||
8 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.60 | 1:18.71 | |||||
9 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 38.12 | 1:23.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 november 2015 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 18:33 |