Results for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regions Årgangs Mesterskab G1 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 12:18 | ||||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.82 | 1:02.91 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 31.92 | 1:05.69 | |||||
3 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.91 | 1:06.69 | |||||
4 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.68 | 1:08.18 | |||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.72 | 1:09.64 | |||||
6 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.97 | 1:09.93 | |||||
7 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:10.59 | |||||
8 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 35.29 | 1:12.54 | |||||
9 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.96 | 1:12.69 | |||||
10 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.85 | 1:15.16 | |||||
11 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.01 | 1:18.25 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.27 | 1:07.21 | |||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:08.39 | |||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.66 | 1:09.62 | |||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.37 | 1:10.35 | |||||
5 | Nicolai Andreassen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.06 | 1:10.95 | |||||
6 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.48 | 1:11.15 | |||||
7 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.71 | 1:12.77 | |||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.82 | 1:15.36 | |||||
9 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.11 | 1:16.07 | |||||
10 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 40.17 | 1:20.51 | |||||
12 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.28 | 1:24.50 | |||||
13 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.22 | 1:25.59 | |||||
14 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.71 | 1:25.65 | |||||
15 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 45.34 | 1:32.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:18 |