2020-05-25   14:41:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    33.00        1:11.18   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.48        1:13.83   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    34.31        1:14.07   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.54        1:15.50   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    35.77        1:16.81   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    37.84        1:20.75   
Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    38.31        1:22.01   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    39.58        1:23.80   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    41.13        1:26.45   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            DNS   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    35.28        1:16.13   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    37.03        1:18.38   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    37.65        1:20.84   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    38.79        1:22.36   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    38.74        1:22.73   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    38.25        1:24.88   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    41.14        1:26.65   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    44.56        1:34.88   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    36.94        1:18.79   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    36.69        1:19.56   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    38.80        1:21.71   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    40.70        1:25.26   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    40.01        1:26.25   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    41.06        1:28.37   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    45.71        1:34.97   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    47.95        1:39.19   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    42.68        1:29.60   
Noah Malmgren  2004  S71    42.68        1:29.93   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    45.38        1:35.23   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    47.53        1:39.40   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    46.34        1:40.60   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    48.60        1:41.21   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    50.26        1:47.37   
Aleksandar Ristevski  2003  Eslövs Simsällskap    56.00        2:01.34   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner