2020-05-26   23:34:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    1:01.64  2:08.50  3:16.08    4:22.93   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:04.81  2:14.65  3:24.62    4:34.78   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    1:05.28  2:15.77  3:27.08    4:37.75   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    1:06.33  2:19.81  3:32.88    4:42.02   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    1:02.97  2:14.48  3:28.19    4:42.98   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    1:11.37  2:29.22  3:45.74    5:02.29   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    1:12.78  2:32.79  3:53.03    5:10.87   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    1:03.46  2:12.30  3:21.94    4:29.82   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:08.02  2:20.36  3:31.84    4:40.03   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    1:06.32  2:19.74  3:33.09    4:43.54   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    1:05.31  2:16.52  3:28.82    4:43.73   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:06.32  2:20.25  3:34.06    4:47.15   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    1:12.45  2:31.65  3:48.74    5:02.15   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    1:13.02  2:34.95  3:57.69    5:15.69   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    1:13.42  2:35.39  3:57.46    5:16.68   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    1:19.71  2:46.80  4:13.99    5:34.12   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:06.27  2:17.88  3:29.85    4:39.99   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    1:06.92  2:21.08  3:34.92    4:44.61   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    1:07.62  2:19.96  3:32.91    4:45.96   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    1:06.81  2:20.53  3:35.41    4:50.95   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    1:09.27  2:26.04  3:44.50    5:00.09   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    1:13.71  2:34.75  3:56.35    5:16.88   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    1:15.47  2:36.73  3:57.75    5:16.94   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    1:19.49  2:48.43  4:19.60    5:46.86   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    1:13.81  2:34.46  3:56.01    5:16.28   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    1:16.41  2:38.44  4:01.91    5:23.01   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    1:19.78  2:44.23  4:08.71    5:31.08   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    1:20.54  2:49.51  4:19.48    5:46.20   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    1:21.57  2:52.04  4:25.74    5:57.47   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    1:23.29  2:56.88  4:30.09    6:01.95   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    1:28.37  3:05.61  4:43.86    6:17.05   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    1:37.57  3:26.94  5:16.91    7:02.93   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner