2020-05-26   22:45:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            31.66   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            32.70   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            33.09   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            33.90   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS            34.08   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            35.73   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            36.05   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            36.34   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            37.06   
10  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            37.07   
11  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran            37.75   
12  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            40.93   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            32.63   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            32.81   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            33.64   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            34.20   
Moa Karlsson  2002  S71            36.00   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            36.04   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.45   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.73   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            36.91   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            37.34   
11  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            37.79   
12  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            38.12   
13  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            38.17   
14  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            38.76   
15  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            39.16   
16  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.82   
17  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            40.67   
18  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            40.79   
19  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            43.04   
20  Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            43.35   
21  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            45.83   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            34.11   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            35.51   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            36.22   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            36.29   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            36.64   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            37.09   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            37.20   
Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            37.81   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            38.31   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            38.43   
11  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            38.85   
12  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            39.39   
13  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            39.67   
14  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            39.88   
15  Wilma Nilsson  2004  S71            40.02   
16  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.30   
17  Katja Haglund  2003  Landskrona Simsällskap            40.76   
18  Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            40.94   
19  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            41.87   
20  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            43.76   
21  Ammie Axelsson  2004  Ängelholms Simsällskap            44.91   
22  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            45.82   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            43.85   
Isabella Hua  2007  Höörs Simsällskap            49.71   
Linn Axelsson  2006  Ängelholms Simsällskap            49.77   
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            55.57   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
Elna Glas  2005  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner