2020-05-26   23:30:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.62  1:06.42  1:40.75    2:14.50   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    35.73  1:13.88  1:48.91    2:23.85   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    33.99  1:11.28  1:48.15    2:24.34   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    34.81  1:12.42  1:49.92    2:25.80   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    33.83  1:09.72  1:47.72    2:25.88   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    36.88  1:15.60  1:53.71    2:32.50   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    36.30  1:16.28  1:56.63    2:33.72   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    34.96  1:13.65  1:53.95    2:33.89   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    37.10  1:17.18  1:57.71    2:36.23   
10  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    37.45  1:18.41  1:58.85    2:39.39   
11  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    40.73  1:25.82  2:12.36    2:54.88   
12  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    41.54  1:26.69  2:12.63    2:56.64   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    32.61  1:07.56  1:43.96    2:20.44   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    33.90  1:09.52  1:46.06    2:22.50   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.81  1:11.50  1:48.37    2:24.29   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    34.94  1:12.99  1:52.11    2:31.35   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    38.32  1:21.42  2:04.94    2:46.22   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    38.47  1:21.49  2:04.98    2:47.06   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    34.71  1:12.40  1:51.37    2:30.83   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    36.19  1:16.44  1:57.83    2:35.08   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    37.38  1:18.16  1:59.48    2:40.61   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    40.44  1:24.23  2:08.26    2:52.46   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    43.66  1:29.86  2:16.19    3:00.86   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    42.70  1:29.82  2:18.50    3:03.90   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    43.67  1:31.60  2:22.33    3:10.07   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    39.78  1:24.59  2:09.86    2:54.07   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    42.77  1:28.23  2:15.04    2:57.50   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    41.48  1:26.60  2:12.75    2:57.92   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    44.53  1:30.77  2:18.03    3:01.70   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin    44.81  1:30.73  2:16.79    3:01.98   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    44.16  1:32.02  2:22.02    3:08.68   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    45.28  1:36.06  2:26.25    3:15.22   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    47.24  1:39.83  2:32.04    3:20.73   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    47.16  1:39.86  2:32.64    3:20.82   
10  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    48.55  1:42.91  2:39.78    3:35.49   
11  Aleksandar Ristevski  2003  Eslövs Simsällskap    54.84  1:57.59  3:00.89    4:04.10   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    33.37  1:09.70  1:47.61    2:23.81   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    36.03  1:13.44  1:51.90    2:30.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  15:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner