2020-05-26   23:05:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    32.58  1:11.95  1:55.71    2:31.88   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    34.41  1:13.77  1:59.81    2:33.83   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    33.44  1:14.11  2:00.60    2:34.16   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.29  1:14.49  2:00.78    2:35.10   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    33.67  1:16.15  2:01.32    2:35.86   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    33.33  1:15.69  2:00.35    2:38.85   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    35.57  1:15.63  2:02.66    2:38.89   
Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    36.37  1:18.36  2:05.93    2:42.93   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    34.78  1:16.97  2:09.47    2:45.40   
10  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    34.16  1:16.75  2:09.28    2:45.71   
11  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    36.70  1:18.51  2:06.64    2:46.13   
12  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap    34.97  1:16.70  2:07.55    2:46.36   
13  Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    35.75  1:19.74  2:10.96    2:48.68   
14  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    38.33  1:21.28  2:11.32    2:48.92   
15  Thea Lindström  2000  Simklubben Triton    38.19  1:19.56  2:10.73    2:50.24   
16  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    35.36  1:20.42  2:13.09    2:53.43   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    36.55  1:16.31  2:02.81    2:38.54   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap    32.49  1:14.44  2:01.09    2:39.68   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    34.95  1:14.89  2:04.86    2:41.91   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    33.91  1:18.85  2:04.58    2:43.92   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    38.01  1:21.53  2:09.57    2:47.45   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    37.60  1:22.39  2:13.80    2:54.39   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap    38.48  1:23.80  2:14.81    2:55.66   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    37.11  1:20.04  2:14.92    2:57.80   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    35.30  1:20.41  2:15.11    2:57.86   
10  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    40.01  1:27.27  2:20.82    3:01.83   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            DNS   
Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.53  1:17.07  2:02.57    2:40.17   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.34  1:18.78  2:05.41    2:44.46   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.60  1:22.02  2:07.87    2:46.42   
Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde    37.49  1:19.60  2:08.26    2:46.61   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    37.79  1:20.97  2:12.20    2:49.39   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    36.90  1:22.74  2:14.04    2:53.42   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    36.51  1:20.01  2:14.78    2:53.56   
Fanny Lindfors  2002  S71    36.42  1:21.71  2:12.84    2:53.91   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    36.26  1:21.64  2:16.53    2:56.47   
10  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    39.25  1:22.20  2:17.55    2:57.11   
11  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    40.53  1:31.80  2:22.60    3:02.51   
12  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    40.41  1:30.15  2:20.57    3:02.75   
13  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    42.34  1:32.16  2:25.76    3:10.56   
14  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    44.88  1:33.90  2:35.97    3:19.27   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Triton    34.21  1:15.62  2:01.27    2:38.16   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    37.27  1:19.79  2:07.41    2:46.59   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    35.17  1:20.04  2:09.66    2:47.15   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    37.86  1:18.64  2:09.69    2:47.69   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    40.31  1:23.14  2:13.43    2:53.23   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    37.93  1:22.34  2:15.44    2:54.40   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    38.17  1:23.73  2:15.37    2:54.74   
Michaela Ruzic  2003  S71    39.32  1:26.81  2:16.23    2:55.85   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    36.98  1:23.61  2:14.41    2:57.38   
10  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    38.18  1:24.51  2:15.00    2:58.40   
11  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    41.93  1:26.28  2:20.76    2:58.58   
12  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    39.49  1:27.28  2:19.81    2:59.07   
13  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin    36.36  1:23.43  2:19.82    3:00.05   
14  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    40.36  1:24.14  2:21.70    3:02.80   
15  Tindra D´ Aubigné  2004  Höörs Simsällskap    42.29  1:32.12  2:23.50    3:02.91   
16  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden    40.47  1:28.06  2:22.40    3:06.77   
17  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden    43.53  1:27.91  2:26.62    3:06.95   
18  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    42.94  1:30.40  2:29.19    3:08.62   
19  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    38.81  1:30.13  2:26.19    3:09.90   
20  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    45.76  1:37.16  2:31.16    3:13.26   
21  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    47.07  1:34.37  2:32.32    3:16.82   
22  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    48.00  1:35.65  2:35.14    3:18.77   
23  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    44.46  1:40.07  2:36.56    3:26.00   
24  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap    47.70  1:38.87  2:42.56    3:29.15   
25  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    50.23  1:50.15  2:50.57    3:40.02   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner