2021-05-14   14:48:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Borås Speedo Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag kl 09.00

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Borås Speedo Meet 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg och Speedo         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Terry&Friends 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    36.75  1:17.34  1:58.81    2:39.59   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    37.00  1:17.82  2:00.25    2:39.80   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    37.51  1:17.56  1:59.46    2:39.82   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    38.36  1:20.00  2:01.06    2:41.54   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    38.17  1:19.35  2:01.29    2:42.02   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    38.27  1:19.04  2:01.34    2:42.64   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    37.03  1:17.94  2:01.20    2:42.91   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    38.39  1:20.94  2:03.20    2:43.48   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    38.32  1:20.32  2:03.00    2:44.71   
10  Linn Koivuluoma  2003  Simklubben Elfsborg    39.68  1:22.21  2:05.69    2:45.90   
11  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    40.52  1:22.86  2:05.56    2:46.77   
12  Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    41.02  1:26.47  2:12.32    2:58.50   
13  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    42.80  1:29.02  2:16.65    3:01.76   
14  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    45.14  1:34.35  2:21.69    3:05.25   
15  Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.74  1:34.18  2:22.30    3:06.31   
16  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    45.51  1:36.97  2:25.31    3:10.63   
17  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    45.99  1:34.59  2:24.05    3:11.07   
18  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    45.72  1:35.83  2:26.21    3:14.22   
19  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970    46.63  1:39.43  2:34.08    3:27.64   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Terry&Friends 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.22  1:13.31  1:51.72    2:30.25   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    35.66  1:14.77  1:53.45    2:31.34   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    36.98  1:15.93  1:54.73    2:32.30   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    36.55  1:16.48  1:56.78    2:36.31   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap    35.65  1:15.08  1:56.36    2:38.16   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.61  1:15.16  1:56.54    2:38.40   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    38.08  1:19.79  1:59.82    2:39.14   
Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970    36.61  1:16.70  1:58.21    2:39.21   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    37.33  1:17.61  1:59.28    2:39.73   
10  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    37.36  1:18.39  2:00.23    2:40.58   
11  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    37.35  1:18.05  1:59.77    2:41.23   
12  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    37.50  1:18.25  2:00.31    2:42.22   
13  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    40.77  1:23.73  2:06.65    2:47.94   
14  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    41.08  1:23.64  2:06.73    2:49.57   
15  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.91  1:25.61  2:10.57    2:54.81   
16  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    41.83  1:26.77  2:11.76    2:56.46   
17  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim    42.12  1:26.05  2:12.06    2:56.68   
18  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    40.55  1:25.84  2:12.40    2:56.90   
19  Julia Karamovic  2001  Simklubben Elfsborg    39.97  1:25.27  2:12.29    2:57.33   
20  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    42.22  1:28.52  2:15.16    2:59.92   
21  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    42.97  1:29.88  2:16.90    3:03.26   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Terry&Friends 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    36.05  1:14.24  1:52.58    2:29.94   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    36.12  1:14.81  1:54.54    2:33.42   
Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening    36.66  1:15.82  1:55.33    2:34.09   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.38  1:15.33  1:55.64    2:36.49   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    37.17  1:17.39  1:57.61    2:37.16   
Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    35.14  1:14.58  1:55.95    2:37.27   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    37.25  1:17.90  1:59.45    2:38.57   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    37.33  1:17.84  1:58.80    2:38.90   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    37.96  1:18.23  1:59.57    2:39.44   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    38.81  1:18.78  2:00.15    2:40.68   
11  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    36.97  1:17.19  1:59.15    2:40.78   
12  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.29  1:18.29  1:59.92    2:41.36   
13  Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening    40.53  1:23.28  2:06.42    2:49.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  10:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner