2021-05-12   06:41:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Borås Speedo Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag kl 09.00

Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Borås Speedo Meet 2016    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg och Speedo         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 24, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Brämhults Juice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Damer  Simklubben S 02            4:28.91   
  Ebba Hellström  1992      34.94  1:09.81      1:09.81   
  Lina Berg  1996      34.72  1:14.68      2:24.49   
  Erica Dahlgren  1997      29.65  1:03.79      3:28.28   
  Julia Bellvik  1996      28.77  1:00.63      4:28.91   
                     
Uddevalla Damer 1  Uddevalla Sim            4:34.70   
  Frida Andersson  1991      32.13  1:06.56      1:06.56   
  Gabriella Sanftleben  1999      36.30  1:18.40      2:24.96   
  Hilda Andersson  1999      30.77  1:07.47      3:32.43   
  Felicia Andersson  1997      28.45  1:02.27      4:34.70   
                     
Elfsborg Damer 1  2005  Simklubben Elfsborg            4:35.35   
  Tilda Öman  2000      34.21  1:10.40      1:10.40   
  Linea Holström  2000      35.57  1:17.06      2:27.46   
  Michelle Berntsson  2000      29.88  1:07.58      3:35.04   
  Emelie Melin  2000      28.84  1:00.31      4:35.35   
                     
Spårvägen Damer 1  1995  Spårvägen Simförening            4:36.22   
  Elin Grenholm  1999      34.27  1:12.14      1:12.14   
  Fanny Strömstedt  1996      35.05  1:17.58      2:29.72   
  Emma Sundstedt  1998      29.59  1:05.63      3:35.35   
  Malin Wallén  1997      29.19  1:00.87      4:36.22   
                     
Mass Damer  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:41.57   
  Ida Swegmark  2000      34.86  1:11.52      1:11.52   
  Tova Olsson  2001      36.74  1:19.26      2:30.78   
  Kamelia Gradinarska  2001      31.56  1:09.09      3:39.87   
  Johanna Åberg  1997      29.01  1:01.70      4:41.57   
                     
Ösa Damer  Örebro Simallians            4:42.20   
  Clara Momats  2000      34.43  1:11.11      1:11.11   
  Ida Nederman  2000      36.41  1:18.20      2:29.31   
  Lina Nederman  2000      32.35  1:10.58      3:39.89   
  Sandra Rääf  2000      29.32  1:02.31      4:42.20   
                     
Elfsborg Damer 2  2006  Simklubben Elfsborg            4:44.80   
  Emma Dubo  1999      35.26  1:11.90      1:11.90   
  Lina Maltesson  2000      36.99  1:19.81      2:31.71   
  Linnéa Fahlberg  1998      31.96  1:09.01      3:40.72   
  Sofie Wirfalk  2000      30.60  1:04.08      4:44.80   
                     
Skövde SS Damer Lag 2  2003  Skövde Simsällskap            4:46.23   
  Liesel Williamsson  2000      35.39  1:12.01      1:12.01   
  Linn Suchomel  2003      37.84  1:21.03      2:33.04   
  Nikki Brockmar  1999      31.81  1:10.44      3:43.48   
  Erica Staflund  1999      29.61  1:02.75      4:46.23   
                     
Skövde SS Damer Lag 1  1995  Skövde Simsällskap            4:46.90   
  Nikita Kapron  2003      35.31  1:13.06      1:13.06   
  Hilja Schimmel  2003      36.89  1:19.47      2:32.53   
  Tuva Rosebrink  2001      32.05  1:11.48      3:44.01   
  Emma Lundgren  2000      30.31  1:02.89      4:46.90   
                     
10  Ösa Damer Lag 2  Örebro Simallians            4:48.21   
  Cornelia Johansson  2003      35.23  1:13.49      1:13.49   
  Julia Månsson  2002      35.35  1:15.20      2:28.69   
  Emma Cullberg  2002      31.39  1:10.82      3:39.51   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      32.33  1:08.70      4:48.21   
                     
11  Uddevalla Damer 2  Uddevalla Sim            4:53.49   
  Maja Palmqvist  1998      35.55  1:13.51      1:13.51   
  Fanny Aronsson  2000      38.27  1:21.86      2:35.37   
  Elin Gustafson  1999      32.99  1:13.17      3:48.54   
  Thilda Larsson  1999      31.31  1:04.95      4:53.49   
                     
12  Spårvägen Damer 2  1995  Spårvägen Simförening            4:53.65   
  Linn Herlin  2002      36.97  1:15.97      1:15.97   
  Agnes Fährlin  1998      37.02  1:21.43      2:37.40   
  Nina Bring  1999      32.95  1:11.95      3:49.35   
  Emma Garmelius  1999      30.34  1:04.30      4:53.65   
                     
13  Spårvägen Damer Lag 3  2003  Spårvägen Simförening            4:55.43   
  Lovisa Malm  2002      37.56  1:17.57      1:17.57   
  Julia Augustsson  2000      37.17  1:20.29      2:37.86   
  Astrid Onno  2000      32.69  1:10.88      3:48.74   
  Fanny Odin  2000      31.18  1:06.69      4:55.43   
                     
14  Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            4:56.87   
  Lamia Kaltak  2001      36.09  1:14.77      1:14.77   
  Julia Åstrand  1999      40.15  1:26.15      2:40.92   
  Sandra Lange  1999      31.31  1:07.39      3:48.31   
  Adna Drincic  2001      32.49  1:08.56      4:56.87   
                     
15  Skövde SS Damer Lag3  2003  Skövde Simsällskap            4:57.40   
  Vera Emanuelsson Fransson  2001      36.23  1:16.44      1:16.44   
  Sofia Henningsson  2004      37.56  1:22.05      2:38.49   
  Ida Lövgren  2001      33.14  1:10.52      3:49.01   
  Sara Helgesson  2000      32.46  1:08.39      4:57.40   
                     
16  Elfsborg Damer 3 [1916]  Simklubben Elfsborg            5:05.40   
  Linda Fredriksson  2002      35.90  1:14.70      1:14.70   
  Alma Johansson  2001      38.52  1:22.28      2:36.98   
  Louise Johansson  1999      34.59  1:18.34      3:55.32   
  Linn Koivuluoma  2003      32.58  1:10.08      5:05.40   
                     
17  Trollhättan Tjejer Lag 1  Trollhättans Simsällskap            5:08.69   
  Olivia Rudqvist  2000      37.86  1:18.57      1:18.57   
  Klara Hasslin  2001      41.18  1:28.79      2:47.36   
  Annie Lätt  2001      33.25  1:12.45      3:59.81   
  Melina Robertson  2001      33.25  1:08.88      5:08.69   
                     
18  Elfsborg Damer 4 [2005]  2005  Simklubben Elfsborg            5:11.91   
  Julia Karamovic  2001      38.45  1:20.45      1:20.45   
  Nelly Askengren Stråhle  2003      38.60  1:23.57      2:44.02   
  Astrid Lilja  2002      36.63  1:21.77      4:05.79   
  Filippa Trollsfjord  2001      30.31  1:06.12      5:11.91   
                     
19  Spårvägen Damer Lag 4  2005  Spårvägen Simförening            5:27.77   
  Maike Kuhlins  2000      40.84  1:25.71      1:25.71   
  Wilma Hagmansson  1999      40.01  1:25.87      2:51.58   
  Noémi Andras  2001      36.84  1:24.65      4:16.23   
  Clara Sundqvist  2001      33.82  1:11.54      5:27.77   
                     
20  Elfsborg Damer 5  Simklubben Elfsborg            5:37.55   
  Hannah Lornell  2000      40.99  1:25.47      1:25.47   
  Sofia Åstedt  2003      39.58  1:27.04      2:52.51   
  Elsa Berge-Kleber  2004      40.68  1:29.87      4:22.38   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      35.49  1:15.17      5:37.55   
                     
21  SK 1970 Damer  2001  Simklubben 1970            5:40.31   
  Nellie Andersson  2000      35.47  1:13.04      1:13.04   
  Alva Emardson  2001      43.70  1:32.72      2:45.76   
  Meia Kivistö  2003      38.41  1:27.52      4:13.28   
  Liza Vesterberg  2002      40.26  1:27.03      5:40.31   
                     
22  Elfsborg Damer 6  Simklubben Elfsborg            5:59.66   
  Signe Wahlberg  2005      43.17  1:29.45      1:29.45   
  Ebba Wahlberg  2002      45.34  1:39.01      3:08.46   
  Aoife Hjelm  2002      42.62  1:37.75      4:46.21   
  Elin Trollsfjord  2001      33.61  1:13.45      5:59.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner