Results for H.C. Andersen Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.39 | 57.66 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.28 | 58.50 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.38 | 58.63 | |||||
4 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.23 | 58.76 | |||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.02 | 59.12 | |||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | 59.40 | |||||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.22 | 59.71 | |||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.95 | 59.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.41 | 59.80 | |||||
10 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.48 | 1:00.07 | |||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 27.96 | 1:00.44 | |||||
12 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.69 | 1:00.86 | |||||
13 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.54 | 1:00.89 | |||||
14 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.88 | 1:01.17 | |||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 28.60 | 1:01.43 | |||||
16 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | 1:01.53 | |||||
17 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.83 | 1:01.60 | |||||
18 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.12 | 1:01.89 | |||||
19 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.93 | 1:02.40 | |||||
20 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | 1:03.12 | |||||
21 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.09 | 1:03.35 | |||||
22 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.55 | 1:03.44 | |||||
23 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.98 | 1:03.50 | |||||
24 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.79 | 1:03.72 | |||||
25 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 29.20 | 1:03.78 | |||||
26 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.10 | 1:04.43 | |||||
27 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | 1:04.66 | |||||
28 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.62 | 1:06.01 | |||||
28 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.46 | 1:06.01 | |||||
30 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.57 | 1:06.11 | |||||
31 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.35 | 1:06.25 | |||||
32 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.88 | 1:06.44 | |||||
33 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.88 | 1:06.61 | |||||
34 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.19 | 1:07.07 | |||||
35 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 28.69 | 1:07.26 | |||||
36 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.46 | 1:07.34 | |||||
37 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 31.24 | 1:07.89 | |||||
38 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | 1:08.15 | |||||
39 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | 1:08.18 | |||||
40 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.02 | 1:08.93 | |||||
41 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | 1:08.95 | |||||
42 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.57 | 1:09.01 | |||||
43 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.06 | 1:09.15 | |||||
44 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:09.41 | |||||
45 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.15 | 1:09.63 | |||||
46 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.02 | 1:09.89 | |||||
47 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.11 | 1:10.34 | |||||
48 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.64 | 1:11.27 | |||||
49 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | 1:11.44 | |||||
50 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.38 | 1:19.78 | |||||
- | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |