Resultater for UGP 2 och Bråhögssprinten
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 och Bråhögsprinten | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 mars 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:09.19 | |||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 37.04 | 1:14.66 | |||||
3 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.16 | 1:15.18 | |||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 38.68 | 1:19.48 | |||||
5 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 38.83 | 1:20.01 | |||||
6 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 39.68 | 1:20.94 | |||||
7 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.91 | 1:21.49 | |||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.46 | 1:23.82 | |||||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.06 | 1:25.14 | |||||
10 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.84 | 1:25.31 | |||||
11 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 42.41 | 1:25.80 | |||||
12 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.34 | 1:27.35 | |||||
13 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 44.24 | 1:30.10 | |||||
14 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.97 | 1:32.08 | |||||
15 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 44.81 | 1:32.31 | |||||
16 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.57 | 1:35.54 | |||||
17 | Andrey Slavnov | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.91 | 1:37.31 | |||||
18 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.94 | 1:42.09 | |||||
19 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 50.05 | 1:43.53 | |||||
- | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.48 | 1:08.40 | |||||
2 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 33.76 | 1:09.41 | |||||
3 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.06 | 1:14.54 | |||||
4 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 37.92 | 1:17.93 | |||||
5 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.34 | 1:18.52 | |||||
6 | Kristian Miladinovic | 2002 | Simklubben Triton | 37.80 | 1:20.27 | |||||
7 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.62 | 1:20.58 | |||||
8 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.74 | 1:20.65 | |||||
9 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.59 | 1:22.07 | |||||
10 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 40.96 | 1:23.33 | |||||
11 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.47 | 1:24.31 | |||||
12 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 42.08 | 1:26.87 | |||||
13 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.70 | 1:28.62 | |||||
14 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.00 | 1:28.90 | |||||
15 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.14 | 1:33.58 | |||||
16 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.43 | 1:33.72 | |||||
17 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.43 | 1:35.23 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.59 | 1:07.19 | |||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.78 | 1:07.68 | |||||
3 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:08.16 | |||||
4 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:08.62 | |||||
5 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.70 | 1:09.09 | |||||
6 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.73 | 1:09.42 | |||||
7 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:09.49 | |||||
8 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:09.69 | |||||
9 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.24 | 1:10.47 | |||||
10 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.12 | 1:10.50 | |||||
11 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.64 | 1:14.75 | |||||
12 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.33 | 1:14.96 | |||||
13 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 39.17 | 1:20.61 | |||||
14 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 42.21 | 1:25.22 | |||||
- | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.93 | 1:03.47 | |||||
2 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 31.57 | 1:04.83 | |||||
3 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.97 | 1:05.97 | |||||
4 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 33.00 | 1:07.37 | |||||
5 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.51 | 1:08.24 | |||||
6 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 33.81 | 1:09.74 | |||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.67 | 1:10.30 | |||||
8 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:11.17 | |||||
9 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.26 | 1:11.57 | |||||
10 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 35.80 | 1:14.26 | |||||
11 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.98 | 1:18.23 | |||||
- | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:12 |