Resultater for Arena USO 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.04 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.15 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.48 | ||||||
4 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägen Simförening | 27.28 | ||||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Karlstads Simsällskap | 28.36 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.55 | ||||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 28.87 | ||||||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.03 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 28.19 | ||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.28 | ||||||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.53 | ||||||
4 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.25 | ||||||
5 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.62 | ||||||
6 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.11 | ||||||
7 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 30.23 | ||||||
8 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.15 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.21 | ||||||
3 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.33 | ||||||
4 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.49 | ||||||
5 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.71 | ||||||
6 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.76 | ||||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 30.15 | ||||||
8 | Thea Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.60 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 29.31 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 29.64 | ||||||
3 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 29.72 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 30.78 | ||||||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.80 | ||||||
6 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 32.80 | ||||||
7 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 32.86 | ||||||
8 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:13 |