Results for Rollo-uinnit 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspivmr | 12 keskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:15 | |||
Jrjestj | TaTU ja UiTa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 10 keskuu 2016 |
Laji 36, 100m RU T12, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 510 | 37.74 | 1:20.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:20.04 | |||||||||
2 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 494 | 37.71 | 1:21.38 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.25 | |||||||||
3 | Siiri Konkka | 2004 | 437 | 39.99 | 1:24.79 | |||||
bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.10 | |||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 427 | 39.97 | 1:25.41 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:26.83 | |||||||||
5 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 424 | 39.95 | 1:25.61 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.08 | |||||||||
6 | Meeri Yli-yh | 2004 | 423 | 40.88 | 1:25.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.91 | |||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 400 | 41.82 | 1:27.30 | |||||
Vanders | 1:29.82 | |||||||||
8 | Helmi Lehtonen | 2004 | 382 | 42.90 | 1:28.65 | |||||
Jrvenpn Uintiklubi | 1:31.18 | |||||||||
9 | Aada Taiponen | 2004 | 376 | 41.93 | 1:29.10 | |||||
Swimming Team Riksu | 1:30.03 | |||||||||
10 | Sonja Salmimies | 2004 | 365 | 41.73 | 1:30.04 | |||||
Nurmijrven Uinti | 1:30.81 | |||||||||
11 | Salla Rantala | 2004 | 364 | 42.72 | 1:30.06 | |||||
Nokian Pyry | 1:30.14 | |||||||||
12 | Petra Ansaranta | 2004 | 361 | 41.74 | 1:30.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.04 | |||||||||
13 | Alina Talja | 2004 | 360 | 42.11 | 1:30.39 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:31.94 | |||||||||
14 | Sohvi Kallinen | 2004 | 359 | 42.84 | 1:30.53 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.06 | |||||||||
15 | Tinja Lasonen | 2004 | 357 | 42.84 | 1:30.65 | |||||
Porin Uimaseura | 1:35.60 | |||||||||
16 | Wilma Lngstrm | 2004 | 357 | 42.78 | 1:30.70 | |||||
Helsingfors Simsllskap | 1:36.11 | |||||||||
17 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 356 | 43.48 | 1:30.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.45 | |||||||||
18 | Aada Hakala | 2004 | 353 | 42.52 | 1:31.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.88 | |||||||||
19 | Greta Beszteri | 2004 | 353 | 44.08 | 1:31.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.52 | |||||||||
20 | Nessa Jrvinen | 2004 | 350 | 42.33 | 1:31.25 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:31.66 | |||||||||
21 | Manja Lindell | 2004 | 348 | 43.17 | 1:31.40 | |||||
bo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.90 | |||||||||
22 | Iida Heikkinen | 2004 | 345 | 43.50 | 1:31.69 | |||||
Uinti Imatra | 1:33.16 | |||||||||
23 | Helmi Jouhten | 2004 | 343 | 44.21 | 1:31.88 | |||||
Kempeleen Pyrint | 1:33.94 | |||||||||
24 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 339 | 42.55 | 1:32.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.00 | |||||||||
25 | Iida Herrala | 2004 | 332 | 43.73 | 1:32.88 | |||||
Vanders | 1:34.75 | |||||||||
26 | Noora Kuparinen | 2004 | 328 | 44.69 | 1:33.25 | |||||
Swimming Jyvskyl | 1:36.25 | |||||||||
27 | Sofia Nurkkala | 2004 | 326 | 43.98 | 1:33.44 | |||||
Kokkolan Uimaseura | 1:34.86 | |||||||||
28 | Siiri Reinonen | 2004 | 326 | 43.65 | 1:33.47 | |||||
Hmeenlinnan Uimaseura | 1:33.84 | |||||||||
29 | Emmi Manninen | 2004 | 325 | 44.83 | 1:33.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.57 | |||||||||
30 | Aamu Knuuttila | 2004 | 319 | 45.19 | 1:34.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 1:37.40 | |||||||||
31 | Nicole Yisrael | 2004 | 315 | 43.61 | 1:34.55 | |||||
Vanders | 1:33.76 | |||||||||
32 | Anastasia Parfenova | 2004 | 314 | 43.53 | 1:34.58 | |||||
Kemijrven Kaiku | 1:32.89 | |||||||||
33 | Anna Kajosmki | 2004 | 314 | 45.01 | 1:34.62 | |||||
Swimming Jyvskyl | 1:38.40 | |||||||||
34 | Iiris Jms | 2004 | 312 | 43.29 | 1:34.81 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:36.90 | |||||||||
35 | Lilja Ukkola | 2004 | 310 | 44.42 | 1:34.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.16 | |||||||||
36 | Nea Mustonen | 2004 | 310 | 45.10 | 1:35.01 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:33.65 | |||||||||
37 | Viivi Lehtonen | 2004 | 308 | 44.41 | 1:35.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 1:36.50 | |||||||||
38 | Lilli Rinne | 2004 | 306 | 45.70 | 1:35.42 | |||||
Raision Urheilijat | 1:40.74 | |||||||||
39 | Nita Tenho | 2004 | 305 | 45.55 | 1:35.52 | |||||
Pihlava Tyven Urheilijat | 1:36.78 | |||||||||
40 | Santra Nieminen | 2004 | 304 | 45.37 | 1:35.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:34.87 | |||||||||
41 | Veera Smnen | 2004 | 303 | 45.05 | 1:35.78 | |||||
Helsingfors Simsllskap | 1:35.10 | |||||||||
42 | Vlada Guljajeva | 2004 | 302 | 45.07 | 1:35.85 | |||||
Hyvinkn Uimaseura | 1:34.62 | |||||||||
43 | Henni Havn | 2004 | 302 | 45.15 | 1:35.86 | |||||
Vanders | 1:35.78 | |||||||||
44 | Anni Hyttinen | 2004 | 301 | 47.56 | 1:35.92 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.10 | |||||||||
45 | Jessika Liimatta | 2004 | 301 | 43.95 | 1:35.93 | |||||
TaTu Tampere | 1:34.99 | |||||||||
46 | Helmi Haverinen | 2004 | 300 | 45.90 | 1:36.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.70 | |||||||||
47 | Inka Elamaa | 2004 | 300 | 47.58 | 1:36.12 | |||||
Oulun Lohet | 1:35.52 | |||||||||
48 | Julia Tuura | 2004 | 299 | 45.82 | 1:36.19 | |||||
Riihimen Uimaseura | 1:40.85 | |||||||||
49 | Josephine Otis | 2004 | 298 | 47.54 | 1:36.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.31 | |||||||||
50 | Lotta Hermonen | 2004 | 298 | 46.49 | 1:36.32 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:38.45 | |||||||||
51 | Matilda Laitinen | 2004 | 296 | 44.82 | 1:36.54 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.74 | |||||||||
52 | Pinja Nieminen | 2004 | 295 | 44.72 | 1:36.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.38 | |||||||||
53 | Jessica Mkinen | 2004 | 294 | 45.67 | 1:36.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.14 | |||||||||
54 | Pinja Hautamki | 2004 | 293 | 46.15 | 1:36.79 | |||||
Keuruun Toverit | 1:38.90 | |||||||||
55 | Milja Mkinen | 2004 | 291 | 47.06 | 1:37.01 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:35.44 | |||||||||
56 | Ida Mki-Hokkonen | 2004 | 291 | 45.87 | 1:37.09 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:38.64 | |||||||||
57 | Inka Lytz | 2004 | 289 | 45.73 | 1:37.31 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:37.06 | |||||||||
58 | Aada Heiskanen | 2004 | 289 | 46.41 | 1:37.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.39 | |||||||||
59 | Elina Gavrilov | 2004 | 288 | 47.18 | 1:37.36 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:42.34 | |||||||||
60 | Laura Nissi | 2004 | 288 | 46.61 | 1:37.40 | |||||
Vanders | 1:39.08 | |||||||||
61 | Frida Ekman | 2004 | 284 | 45.86 | 1:37.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.14 | |||||||||
62 | Auri Keurulainen | 2004 | 283 | 46.53 | 1:37.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
63 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 282 | 46.15 | 1:38.02 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 1:36.32 | |||||||||
64 | Aava Aula | 2004 | 282 | 44.58 | 1:38.09 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:36.80 | |||||||||
65 | Viivi Nurmela | 2004 | 282 | 46.56 | 1:38.11 | |||||
Seinjoen Uimarit-58 | 1:37.83 | |||||||||
66 | Alisa Ailanen | 2004 | 281 | 46.72 | 1:38.13 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:37.53 | |||||||||
66 | Sofia Salospohja | 2004 | 281 | 46.29 | 1:38.13 | |||||
Raision Urheilijat | 1:39.78 | |||||||||
68 | Riikka Niskala | 2004 | 279 | 47.80 | 1:38.41 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.46 | |||||||||
68 | Saga Kovanen | 2004 | 279 | 48.86 | 1:38.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.35 | |||||||||
70 | Kiia Junttari | 2004 | 279 | 47.60 | 1:38.46 | |||||
Kemin Tyven Uimarit | 1:39.11 | |||||||||
71 | Ella-Maija Syvniemi | 2004 | 275 | 46.66 | 1:38.95 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:41.00 | |||||||||
72 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 273 | 47.52 | 1:39.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.00 | |||||||||
73 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 271 | 47.08 | 1:39.38 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:36.68 | |||||||||
74 | Viljaana Myllrinen | 2004 | 270 | 46.99 | 1:39.54 | |||||
Uinti Imatra | 1:40.80 | |||||||||
75 | Wilma Savonen | 2004 | 266 | 46.16 | 1:40.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.60 | |||||||||
76 | Aliina Karvonen | 2004 | 266 | 48.39 | 1:40.02 | |||||
Simmis Wanda | 1:39.65 | |||||||||
77 | Anna Mattila | 2004 | 265 | 47.13 | 1:40.08 | |||||
Helsingfors Simsllskap | 1:39.76 | |||||||||
78 | Ella Suominen | 2004 | 264 | 48.41 | 1:40.23 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.98 | |||||||||
79 | Aada Rissanen | 2004 | 263 | 47.02 | 1:40.33 | |||||
Vanders | 1:38.87 | |||||||||
80 | Meeri Kerkknen | 2004 | 262 | 47.21 | 1:40.44 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:39.02 | |||||||||
81 | Viola Penttil | 2004 | 262 | 46.27 | 1:40.46 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:39.41 | |||||||||
82 | Siiri Mtsjrvi | 2004 | 262 | 48.39 | 1:40.53 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.56 | |||||||||
83 | Erica Tomperi | 2004 | 262 | 48.15 | 1:40.54 | |||||
Nokian Pyry | 1:39.54 | |||||||||
84 | Emma Hakala | 2004 | 260 | 46.66 | 1:40.78 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:42.05 | |||||||||
85 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 258 | 48.11 | 1:41.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.99 | |||||||||
86 | Saga Jatkola | 2004 | 254 | 47.10 | 1:41.50 | |||||
Borg Simmare-Porvoon Uimarit | 1:42.53 | |||||||||
87 | Inka Raitio | 2004 | 253 | 48.94 | 1:41.62 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:41.25 | |||||||||
88 | Kiona Inkil | 2004 | 253 | 48.58 | 1:41.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.88 | |||||||||
89 | Venla Lindstrm | 2004 | 252 | 48.06 | 1:41.79 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:41.95 | |||||||||
90 | Cecilia Serovuo | 2004 | 252 | 47.80 | 1:41.82 | |||||
Helsingfors Simsllskap | 1:42.34 | |||||||||
91 | Ciara Wacklin | 2004 | 247 | 49.55 | 1:42.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.25 | |||||||||
92 | Siiri Tiilikka | 2004 | 243 | 50.42 | 1:42.99 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls | 1:41.61 | |||||||||
93 | Nanna Sinerkari | 2004 | 241 | 48.20 | 1:43.36 | |||||
Keravan Uimarit | 1:42.74 | |||||||||
94 | Ulla Haarala | 2004 | 240 | 50.06 | 1:43.54 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:42.56 | |||||||||
95 | Nea Parkatti | 2004 | 236 | 49.12 | 1:43.99 | |||||
Swimming Jyvskyl | 1:40.20 | |||||||||
96 | Ranja Ruotoistenmki | 2004 | 233 | 49.91 | 1:44.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.82 | |||||||||
97 | Venla Salminen | 2004 | 230 | 49.04 | 1:44.93 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:40.33 | |||||||||
98 | Iida Savulahti | 2004 | 230 | 49.68 | 1:45.00 | |||||
Riihimen Uimaseura | 1:42.60 | |||||||||
99 | Sofia Ellonen | 2004 | 226 | 50.46 | 1:45.55 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.41 | |||||||||
100 | Milla Rintanen | 2004 | 220 | 49.19 | 1:46.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.94 | |||||||||
- | Lotta Plsi | 2004 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsllskap | 1:23.96 | |||||||||
- | Laura Markuksela | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 1:23.84 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki | ||||||||||
- | Olivia Uusitorppa | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 1:36.24 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen) | ||||||||||
- | Silja Rossi | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:40.57 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia ksiliikkeit | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspivmr | 12 keskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:15 |