Tulokset Vest Ã…rgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 675 | 34.10 | 1:10.27 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 651 | 32.73 | 1:11.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 633 | 33.13 | 1:11.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 625 | 33.85 | 1:12.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.18 | |||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 620 | 32.92 | 1:12.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.44 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 617 | 34.11 | 1:12.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.97 | |||||||||
7 | My Phuong Bui | 2003 | 588 | 33.45 | 1:13.57 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.92 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 585 | 34.92 | 1:13.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.14 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 580 | 34.39 | 1:13.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 578 | 33.85 | 1:13.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 578 | 33.92 | 1:13.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.58 | |||||||||
12 | Louise Houe Andersen | 2003 | 571 | 33.82 | 1:14.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 558 | 33.94 | 1:14.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.30 | |||||||||
14 | Lærke Høgsted | 2003 | 557 | 34.57 | 1:14.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.96 | |||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 535 | 35.17 | 1:15.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.17 | |||||||||
16 | Signe Thomsen | 2003 | 534 | 35.53 | 1:15.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.23 | |||||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | 526 | 35.55 | 1:16.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.36 | |||||||||
18 | Cecilie Batz | 2003 | 525 | 36.57 | 1:16.38 | |||||
Kolding SK | 1:21.14 | |||||||||
19 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 518 | 35.76 | 1:16.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.31 | |||||||||
20 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 513 | 37.14 | 1:17.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.47 | |||||||||
21 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 511 | 35.44 | 1:17.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.11 | |||||||||
22 | Sarah Bundgaard | 2003 | 509 | 35.64 | 1:17.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
23 | Emilie Egerup | 2003 | 506 | 38.05 | 1:17.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
24 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 506 | 36.66 | 1:17.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
25 | Christine Krogh | 2003 | 504 | 37.05 | 1:17.45 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.20 | |||||||||
26 | Mia Borgensgaard | 2003 | 503 | 35.10 | 1:17.47 | |||||
TST Svømning | 1:20.94 | |||||||||
27 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 502 | 34.21 | 1:17.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.04 | |||||||||
28 | Josefine Heuer | 2003 | 499 | 35.22 | 1:17.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.24 | |||||||||
29 | Selma Pruzljanin | 2003 | 497 | 37.41 | 1:17.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.43 | |||||||||
30 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 491 | 38.95 | 1:18.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.74 | |||||||||
31 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 486 | 36.97 | 1:18.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.61 | |||||||||
32 | Line Lyskjær | 2003 | 485 | 36.79 | 1:18.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
33 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 477 | 36.61 | 1:18.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
34 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 475 | 34.65 | 1:18.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.71 | |||||||||
35 | Michelle Philipsen | 2003 | 469 | 35.38 | 1:19.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.08 | |||||||||
36 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 467 | 36.19 | 1:19.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
37 | Johanne A Andersson | 2003 | 459 | 38.56 | 1:19.90 | |||||
Frem Odense | 1:22.62 | |||||||||
38 | Maibritt Christensen | 2003 | 455 | 37.45 | 1:20.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.88 | |||||||||
39 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 454 | 38.06 | 1:20.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.70 | |||||||||
40 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 454 | 37.41 | 1:20.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.26 | |||||||||
41 | Holly Lønne Turner | 2003 | 452 | 36.52 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.94 | |||||||||
42 | Camilla Kjær | 2003 | 437 | 36.83 | 1:21.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.82 | |||||||||
43 | Alma Burgaard | 2003 | 437 | 37.71 | 1:21.21 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:21.32 | |||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 437 | 38.67 | 1:21.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.63 | |||||||||
45 | Freja Romanski | 2003 | 422 | 38.60 | 1:22.18 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.09 | |||||||||
46 | Caroline Lysgaard | 2003 | 414 | 40.80 | 1:22.66 | |||||
Lyseng IF | 1:21.51 | |||||||||
47 | Jenny Cao | 2003 | 396 | 39.84 | 1:23.95 | |||||
Frem Odense | 1:20.90 | |||||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 608 | 34.59 | 1:12.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.78 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 561 | 36.70 | 1:14.74 | |||||
Kolding SK | 1:18.11 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 554 | 34.93 | 1:15.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.13 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 534 | 34.42 | 1:15.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.60 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 527 | 33.96 | 1:16.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.01 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 511 | 35.19 | 1:17.08 | |||||
Kolding SK | 1:17.93 | |||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 502 | 36.11 | 1:17.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 500 | 37.05 | 1:17.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 491 | 38.35 | 1:18.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 489 | 35.07 | 1:18.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
11 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 489 | 36.25 | 1:18.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.01 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 488 | 36.27 | 1:18.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
13 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 484 | 37.01 | 1:18.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.81 | |||||||||
14 | Aurelia Pedersen | 2004 | 468 | 36.12 | 1:19.39 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.66 | |||||||||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 453 | 36.82 | 1:20.22 | |||||
O.S.L.F. | 1:20.63 | |||||||||
16 | Nicoline Dyrman | 2004 | 451 | 37.89 | 1:20.36 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
17 | Laura Marie Dige | 2004 | 448 | 38.01 | 1:20.54 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.82 | |||||||||
18 | Freja Friborg | 2004 | 442 | 37.25 | 1:20.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.48 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 437 | 36.15 | 1:21.24 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 436 | 38.78 | 1:21.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.02 | |||||||||
21 | Mia Hvarre | 2004 | 430 | 37.53 | 1:21.63 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:21.31 | |||||||||
22 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 429 | 39.71 | 1:21.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
23 | Mathilde Møller | 2004 | 423 | 39.76 | 1:22.09 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.75 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 38.36 | 1:22.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
25 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 420 | 38.85 | 1:22.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
26 | Eva Hjort | 2004 | 412 | 37.48 | 1:22.82 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.96 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 409 | 39.15 | 1:23.04 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.78 | |||||||||
28 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 391 | 39.26 | 1:24.27 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
29 | Martha Bjerg | 2004 | 387 | 40.75 | 1:24.56 | |||||
Lyseng IF | 1:26.17 | |||||||||
30 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 383 | 40.27 | 1:24.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.09 | |||||||||
31 | Clara Skrydstrup | 2004 | 378 | 36.98 | 1:25.24 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.97 | |||||||||
32 | Frida Saks Justesen | 2004 | 371 | 39.50 | 1:25.75 | |||||
Lyseng IF | 1:26.25 | |||||||||
33 | Astrid Hassing | 2004 | 364 | 37.98 | 1:26.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.72 | |||||||||
34 | Helga Bak | 2004 | 360 | 38.81 | 1:26.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
35 | Kathrine Weide | 2004 | 359 | 41.64 | 1:26.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
36 | Ida Kristensen | 2004 | 356 | 42.01 | 1:26.92 | |||||
Frem Odense | 1:27.80 | |||||||||
37 | Victoria Underbjerg | 2004 | 343 | 40.79 | 1:28.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
38 | Ida Juul Grønning | 2004 | 339 | 39.26 | 1:28.37 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:26.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |