Tulokset Vest Ã…rgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 693 | 29.59 | 1:03.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 677 | 29.31 | 1:04.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 596 | 30.00 | 1:06.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 592 | 31.44 | 1:06.94 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.95 | |||||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | 576 | 31.95 | 1:07.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.78 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 569 | 31.40 | 1:07.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.33 | |||||||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | 562 | 32.92 | 1:08.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 555 | 31.03 | 1:08.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
9 | Artúr Jegesi | 2002 | 550 | 30.90 | 1:08.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.31 | |||||||||
10 | Joachim Hjertmann | 2002 | 547 | 31.94 | 1:08.69 | |||||
Lyseng IF | 1:10.91 | |||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 547 | 30.32 | 1:08.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.30 | |||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 544 | 31.89 | 1:08.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | |||||||||
13 | Filip Cederstrøm | 2002 | 534 | 32.53 | 1:09.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.34 | |||||||||
14 | Casper Brinch | 2002 | 521 | 32.76 | 1:09.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.57 | |||||||||
15 | Mathias Pedersen | 2002 | 519 | 31.38 | 1:09.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.37 | |||||||||
16 | Andreas Blaaberg | 2002 | 506 | 32.80 | 1:10.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.67 | |||||||||
17 | William Svarer | 2002 | 503 | 32.92 | 1:10.65 | |||||
Kolding SK | 1:14.08 | |||||||||
18 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 498 | 33.61 | 1:10.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
19 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 497 | 33.04 | 1:10.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.71 | |||||||||
20 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 494 | 33.83 | 1:11.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.38 | |||||||||
21 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 494 | 32.85 | 1:11.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.12 | |||||||||
22 | Oskar Allerslev | 2002 | 492 | 33.39 | 1:11.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.59 | |||||||||
23 | William Ohrt | 2002 | 481 | 34.48 | 1:11.71 | |||||
Kolding SK | 1:14.04 | |||||||||
24 | Joshua Dannevang | 2002 | 479 | 34.98 | 1:11.82 | |||||
Kolding SK | 1:13.70 | |||||||||
25 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 477 | 32.06 | 1:11.91 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:15.26 | |||||||||
26 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 476 | 33.13 | 1:11.96 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.17 | |||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 476 | 33.48 | 1:11.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
28 | William Vig Stærmose | 2002 | 471 | 34.34 | 1:12.22 | |||||
Frem Odense | 1:13.68 | |||||||||
29 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 470 | 32.64 | 1:12.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
30 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 465 | 33.32 | 1:12.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.83 | |||||||||
31 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 463 | 35.51 | 1:12.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
32 | Oliver Hallenborg | 2002 | 460 | 35.42 | 1:12.81 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
33 | Christian Ottosen | 2002 | 454 | 34.20 | 1:13.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.08 | |||||||||
34 | Ruben Nørgaard | 2002 | 436 | 34.38 | 1:14.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
35 | Sander Linde | 2002 | 427 | 35.67 | 1:14.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.95 | |||||||||
36 | Anton Leth | 2002 | 427 | 36.72 | 1:14.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.48 | |||||||||
37 | Tobias Boström | 2002 | 426 | 34.00 | 1:14.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
38 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 418 | 32.55 | 1:15.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.67 | |||||||||
39 | Benjamin Friis | 2002 | 416 | 36.05 | 1:15.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.41 | |||||||||
40 | Emil Frydenholm | 2002 | 406 | 34.86 | 1:15.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
41 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 405 | 35.05 | 1:15.92 | |||||
Frem Odense | 1:16.00 | |||||||||
42 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 397 | 35.55 | 1:16.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.14 | |||||||||
- | Jakob Tietgen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | 1:09.33 | |||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 555 | 31.58 | 1:08.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.55 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 547 | 31.59 | 1:08.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 545 | 32.45 | 1:08.80 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:09.30 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 480 | 32.54 | 1:11.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.09 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 466 | 34.80 | 1:12.49 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.80 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 454 | 32.12 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.87 | |||||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | 453 | 33.28 | 1:13.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.52 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 446 | 33.42 | 1:13.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.33 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 437 | 34.31 | 1:14.02 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:14.52 | |||||||||
10 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 429 | 35.40 | 1:14.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.06 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 427 | 34.83 | 1:14.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 427 | 34.53 | 1:14.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.49 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 424 | 34.49 | 1:14.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 413 | 35.36 | 1:15.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
15 | Frederik Venø Elling | 2003 | 402 | 34.56 | 1:16.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 400 | 36.68 | 1:16.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
17 | Marius Gystad | 2003 | 399 | 37.07 | 1:16.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
18 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 396 | 36.23 | 1:16.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
19 | Oliver Fenger | 2003 | 395 | 36.10 | 1:16.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
20 | Christopher Z. Christense | 2003 | 393 | 36.38 | 1:16.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
21 | Mathias Knudsen | 2003 | 391 | 34.29 | 1:16.85 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.07 | |||||||||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 382 | 36.94 | 1:17.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
23 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 381 | 35.49 | 1:17.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
24 | Alex Søndergaard | 2003 | 381 | 33.82 | 1:17.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
25 | Victor Abel Brandi | 2003 | 377 | 36.16 | 1:17.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
26 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 376 | 36.44 | 1:17.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
27 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 376 | 36.13 | 1:17.86 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
28 | Daniel Østerballe | 2003 | 372 | 35.75 | 1:18.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.44 | |||||||||
29 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 372 | 35.73 | 1:18.10 | |||||
O.S.L.F. | 1:20.07 | |||||||||
30 | Kasper Johnsen | 2003 | 359 | 36.17 | 1:19.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
31 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 357 | 37.96 | 1:19.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.76 | |||||||||
32 | Sune Schaarup | 2003 | 336 | 38.85 | 1:20.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.28 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 329 | 38.96 | 1:21.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
34 | Markus Toft | 2003 | 309 | 40.45 | 1:23.06 | |||||
TST Svømning | 1:27.67 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.48 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DSQ | Ej samt. berø. v/75m | ||||||
Swim Team Neptun | 1:18.88 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |