Results for Vest Ã…rgang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang |
|
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
770 |
30.65 |
1:04.97 |
1:40.95 |
|
2:11.82 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
733 |
28.46 |
1:03.06 |
1:43.52 |
|
2:13.98 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
711 |
29.29 |
1:04.14 |
1:43.64 |
|
2:15.36 |
|
|
Lyseng IF |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
701 |
29.13 |
1:04.65 |
1:42.90 |
|
2:16.01 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
687 |
29.42 |
1:05.38 |
1:45.23 |
|
2:16.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
664 |
27.62 |
1:02.23 |
1:45.91 |
|
2:18.51 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Jensen |
2001 |
|
641 |
28.80 |
1:05.03 |
1:49.01 |
|
2:20.11 |
|
|
DeltaSwim |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
641 |
30.31 |
1:06.93 |
1:48.02 |
|
2:20.13 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Nielsen |
2001 |
|
640 |
30.66 |
1:06.38 |
1:47.72 |
|
2:20.15 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Frølund |
2001 |
|
631 |
30.74 |
1:06.59 |
1:48.06 |
|
2:20.82 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
|
625 |
29.86 |
1:04.71 |
1:49.15 |
|
2:21.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
624 |
31.40 |
1:09.81 |
1:49.88 |
|
2:21.41 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
616 |
30.94 |
1:07.15 |
1:49.27 |
|
2:22.00 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
608 |
30.23 |
1:06.10 |
1:49.88 |
|
2:22.62 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
605 |
30.94 |
1:07.33 |
1:50.13 |
|
2:22.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
601 |
30.87 |
1:07.58 |
1:51.09 |
|
2:23.13 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Hald |
2001 |
|
598 |
30.20 |
1:07.93 |
1:50.94 |
|
2:23.42 |
|
|
Kolding SK |
2:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
597 |
30.04 |
1:06.30 |
1:48.53 |
|
2:23.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
593 |
30.47 |
1:05.82 |
1:50.79 |
|
2:23.82 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christian Bonde |
2001 |
|
583 |
31.68 |
1:08.78 |
1:52.64 |
|
2:24.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Magnus Funder |
2001 |
|
581 |
31.19 |
1:07.01 |
1:51.18 |
|
2:24.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jakob Grene |
2001 |
|
581 |
32.12 |
1:10.46 |
1:50.52 |
|
2:24.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
576 |
32.15 |
1:06.64 |
1:51.57 |
|
2:25.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
575 |
30.74 |
1:06.96 |
1:51.63 |
|
2:25.30 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oliver Mølby |
2001 |
|
555 |
32.63 |
1:09.83 |
1:54.75 |
|
2:27.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hans Christian L. Thomsen |
2001 |
|
554 |
32.59 |
1:13.22 |
1:53.59 |
|
2:27.11 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexander Stær |
2001 |
|
551 |
32.17 |
1:10.15 |
1:52.69 |
|
2:27.34 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
|
546 |
32.59 |
1:12.86 |
1:51.04 |
|
2:27.84 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
|
536 |
31.62 |
1:09.86 |
1:55.04 |
|
2:28.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sebastian Leimbeck |
2001 |
|
527 |
32.14 |
1:09.09 |
1:55.37 |
|
2:29.57 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Victor Bjerre |
2001 |
|
523 |
32.51 |
1:13.87 |
1:57.96 |
|
2:29.93 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
|
512 |
33.72 |
1:11.41 |
1:56.27 |
|
2:31.01 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
512 |
32.14 |
1:11.20 |
1:56.38 |
|
2:31.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
|
503 |
33.80 |
1:11.75 |
1:57.16 |
|
2:31.89 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
503 |
32.32 |
1:09.51 |
1:55.92 |
|
2:31.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Magnus A H Christensen |
2001 |
|
498 |
30.51 |
1:09.71 |
1:57.39 |
|
2:32.39 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
|
480 |
35.53 |
1:13.91 |
1:59.04 |
|
2:34.24 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Benjamin B Nielsen |
2001 |
|
477 |
34.46 |
1:15.36 |
1:59.66 |
|
2:34.56 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mads Frydenholm |
2001 |
|
471 |
34.83 |
1:12.96 |
2:00.69 |
|
2:35.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
|
458 |
35.74 |
1:17.68 |
2:01.06 |
|
2:36.75 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mathias Plog Jensen |
2001 |
|
439 |
33.83 |
1:12.77 |
2:04.21 |
|
2:38.94 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
425 |
35.66 |
1:19.80 |
2:03.90 |
|
2:40.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Oliver Veile |
2001 |
|
408 |
33.81 |
1:13.32 |
2:06.84 |
|
2:42.87 |
|
|
Durup IF |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Thingstrup Mehlsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Neddykket v/afs. ryg |
|
Herning Svømmeklub |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej sam. berø. v/125m |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berør v/125 |
|
Viborg Svømme Klub |
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
684 |
29.70 |
1:04.69 |
1:45.00 |
|
2:17.12 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
645 |
29.25 |
1:04.83 |
1:46.70 |
|
2:19.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
593 |
31.05 |
1:08.98 |
1:50.41 |
|
2:23.78 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Perzynski |
2002 |
|
558 |
31.43 |
1:10.84 |
1:52.01 |
|
2:26.71 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Tietgen |
2002 |
|
555 |
31.90 |
1:08.56 |
1:54.14 |
|
2:27.00 |
|
|
Frem Odense |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Henriksen |
2002 |
|
540 |
30.32 |
1:08.69 |
1:54.39 |
|
2:28.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
538 |
31.76 |
1:09.37 |
1:54.90 |
|
2:28.49 |
|
|
Lyseng IF |
2:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
534 |
33.02 |
1:09.55 |
1:54.17 |
|
2:28.88 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
|
515 |
32.96 |
1:13.02 |
1:58.53 |
|
2:30.67 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
|
515 |
33.03 |
1:12.20 |
1:54.21 |
|
2:30.72 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Artúr Jegesi |
2002 |
|
509 |
32.23 |
1:09.37 |
1:56.46 |
|
2:31.25 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
|
504 |
32.92 |
1:13.78 |
1:56.07 |
|
2:31.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Casper Brinch |
2002 |
|
499 |
32.96 |
1:12.20 |
1:57.03 |
|
2:32.25 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
|
499 |
32.41 |
1:09.95 |
1:57.56 |
|
2:32.34 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
497 |
31.53 |
1:10.03 |
1:55.72 |
|
2:32.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
|
493 |
34.08 |
1:15.22 |
1:57.51 |
|
2:32.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
|
492 |
32.22 |
1:12.79 |
1:55.25 |
|
2:32.99 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Mazur Pedersen |
2002 |
|
485 |
34.32 |
1:12.49 |
1:59.77 |
|
2:33.79 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oskar Allerslev |
2002 |
|
484 |
36.29 |
1:14.11 |
2:00.07 |
|
2:33.88 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
|
480 |
31.74 |
1:11.56 |
1:57.80 |
|
2:34.29 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
William Ohrt |
2002 |
|
479 |
35.61 |
1:15.26 |
1:58.89 |
|
2:34.42 |
|
|
Kolding SK |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver L Nelander |
2002 |
|
467 |
34.07 |
1:13.38 |
1:59.05 |
|
2:35.75 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
William Svarer |
2002 |
|
465 |
32.48 |
1:12.27 |
2:00.03 |
|
2:35.90 |
|
|
Kolding SK |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joshua Dannevang |
2002 |
|
459 |
33.73 |
1:16.46 |
2:01.10 |
|
2:36.59 |
|
|
Kolding SK |
2:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Christian Ottosen |
2002 |
|
456 |
34.38 |
1:13.82 |
1:58.51 |
|
2:36.90 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
454 |
35.93 |
1:13.53 |
2:01.63 |
|
2:37.21 |
|
|
Frem Odense |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
|
449 |
35.13 |
1:13.76 |
2:02.33 |
|
2:37.76 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
|
437 |
36.26 |
1:20.00 |
2:03.14 |
|
2:39.13 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
427 |
37.56 |
1:19.59 |
2:02.43 |
|
2:40.39 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
424 |
33.08 |
1:15.28 |
2:03.79 |
|
2:40.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Benjamin Friis |
2002 |
|
411 |
37.58 |
1:19.41 |
2:05.49 |
|
2:42.45 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sander Linde |
2002 |
|
411 |
36.42 |
1:18.07 |
2:06.31 |
|
2:42.49 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
407 |
34.02 |
1:12.86 |
2:05.58 |
|
2:42.94 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
404 |
34.96 |
1:15.08 |
2:06.81 |
|
2:43.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Tobias Boström |
2002 |
|
403 |
35.29 |
1:17.98 |
2:08.55 |
|
2:43.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
|
397 |
34.44 |
1:16.17 |
2:06.43 |
|
2:44.33 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anton Leth |
2002 |
|
396 |
39.69 |
1:24.70 |
2:07.37 |
|
2:44.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
|
394 |
37.84 |
1:17.56 |
2:07.32 |
|
2:44.71 |
|
|
Frem Odense |
2:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Jøhnk Tramm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Odense Svømme Klub |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 25m |
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
550 |
32.20 |
1:10.21 |
1:52.28 |
|
2:27.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
538 |
31.83 |
1:10.20 |
1:53.60 |
|
2:28.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
522 |
32.46 |
1:11.70 |
1:55.17 |
|
2:30.07 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
464 |
32.27 |
1:11.99 |
1:59.17 |
|
2:36.07 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
462 |
33.52 |
1:14.17 |
2:00.96 |
|
2:36.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
451 |
35.42 |
1:14.09 |
2:02.59 |
|
2:37.47 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
441 |
34.93 |
1:17.79 |
2:01.80 |
|
2:38.74 |
|
|
O.S.L.F. |
2:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
437 |
35.53 |
1:15.13 |
2:03.25 |
|
2:39.20 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
419 |
33.24 |
1:14.98 |
2:00.85 |
|
2:41.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
|
418 |
34.38 |
1:12.93 |
2:05.35 |
|
2:41.50 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
418 |
37.41 |
1:18.90 |
2:03.31 |
|
2:41.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
413 |
33.68 |
1:13.76 |
2:06.15 |
|
2:42.20 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
408 |
34.39 |
1:16.07 |
2:05.38 |
|
2:42.81 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
404 |
34.92 |
1:17.96 |
2:07.06 |
|
2:43.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
403 |
36.02 |
1:17.95 |
2:07.64 |
|
2:43.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
|
396 |
35.06 |
1:18.61 |
2:08.07 |
|
2:44.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
384 |
37.56 |
1:20.96 |
2:07.50 |
|
2:46.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marius Gystad |
2003 |
|
384 |
37.01 |
1:21.75 |
2:08.76 |
|
2:46.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
375 |
36.23 |
1:17.24 |
2:08.76 |
|
2:47.53 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
371 |
33.30 |
1:11.55 |
2:06.24 |
|
2:48.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathias Munch Pedersen |
2003 |
|
365 |
37.15 |
1:18.99 |
2:12.40 |
|
2:48.98 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
363 |
39.82 |
1:23.20 |
2:10.80 |
|
2:49.34 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
357 |
36.84 |
1:20.51 |
2:09.32 |
|
2:50.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
357 |
39.86 |
1:20.14 |
2:12.48 |
|
2:50.31 |
|
|
O.S.L.F. |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jens Riisgaard-Jensen |
2003 |
|
354 |
38.90 |
1:20.62 |
2:10.29 |
|
2:50.70 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
353 |
35.60 |
1:19.20 |
2:11.20 |
|
2:50.86 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
344 |
36.41 |
1:17.54 |
2:12.64 |
|
2:52.40 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
344 |
38.53 |
1:24.23 |
2:12.53 |
|
2:52.41 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
342 |
38.85 |
1:22.78 |
2:14.33 |
|
2:52.70 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
333 |
36.89 |
1:23.89 |
2:11.94 |
|
2:54.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
|
320 |
41.32 |
1:26.22 |
2:16.14 |
|
2:56.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
314 |
35.92 |
1:20.95 |
2:16.39 |
|
2:57.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Markus Toft |
2003 |
|
274 |
39.99 |
1:31.25 |
2:23.18 |
|
3:05.98 |
|
|
TST Svømning |
3:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikolai Sander |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Horsens Svømmeklub |
2:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Kornum |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afsæt på mave 75m |
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd i vend. 25m |
|
Odder Svømmeklub |
2:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:10 |
|