Results for Vest Ã…rgang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 507 | 33.77 | 1:08.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 506 | 33.41 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.19 | |||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 479 | 34.64 | 1:09.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 479 | 34.08 | 1:09.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.66 | |||||||||
5 | Thor Brunsgaard | 2003 | 471 | 34.58 | 1:10.27 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.49 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 464 | 34.75 | 1:10.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.27 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 444 | 34.36 | 1:11.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | |||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 444 | 35.29 | 1:11.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.96 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 438 | 43.57 | 1:12.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.84 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 433 | 35.20 | 1:12.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
11 | Alex Søndergaard | 2003 | 410 | 35.37 | 1:13.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 400 | 35.95 | 1:14.22 | |||||
O.S.L.F. | 1:14.66 | |||||||||
13 | Christian Kornum | 2003 | 387 | 36.13 | 1:15.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.40 | |||||||||
14 | Daniel Østerballe | 2003 | 386 | 36.74 | 1:15.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.19 | |||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 385 | 35.84 | 1:15.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.03 | |||||||||
16 | Nikolai Sander | 2003 | 372 | 36.14 | 1:16.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:16.01 | |||||||||
17 | Kasper Johnsen | 2003 | 358 | 37.62 | 1:16.99 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
18 | Emil Lykke Grann | 2003 | 358 | 38.42 | 1:17.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
19 | Daniel Damsbo | 2003 | 356 | 37.44 | 1:17.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.08 | |||||||||
20 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 347 | 38.94 | 1:17.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
21 | Mads Stamholt | 2003 | 343 | 38.14 | 1:18.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.86 | |||||||||
22 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 342 | 37.98 | 1:18.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.82 | |||||||||
23 | Sune Schaarup | 2003 | 335 | 39.16 | 1:18.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.40 | |||||||||
24 | Victor Nygaard | 2003 | 329 | 38.52 | 1:19.18 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.46 | |||||||||
25 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 321 | 38.62 | 1:19.86 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:18.17 | |||||||||
26 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 318 | 39.05 | 1:20.07 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.60 | |||||||||
27 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 316 | 39.25 | 1:20.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
28 | Victor Abel Brandi | 2003 | 314 | 39.22 | 1:20.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
29 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 296 | 40.24 | 1:22.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
30 | Marius Gystad | 2003 | 290 | 40.04 | 1:22.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
31 | Christopher Z. Christense | 2003 | 289 | 41.19 | 1:22.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
32 | Oliver Fenger | 2003 | 281 | 41.81 | 1:23.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.66 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 277 | 41.49 | 1:23.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.92 | |||||||||
34 | Christian Johannesen | 2003 | 277 | 41.32 | 1:23.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.47 | |||||||||
35 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 270 | 41.51 | 1:24.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.20 | |||||||||
36 | Tobias Svenningsen | 2003 | 262 | 41.72 | 1:25.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
- | Markus Toft | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 25m | ||||||
TST Svømning | 1:44.22 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 621 | 30.99 | 1:04.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 613 | 31.54 | 1:04.38 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 587 | 31.96 | 1:05.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | |||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 578 | 31.60 | 1:05.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.33 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 546 | 32.34 | 1:06.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 521 | 32.89 | 1:07.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.06 | |||||||||
7 | Jakob Tietgen | 2002 | 516 | 33.67 | 1:08.18 | |||||
Frem Odense | 1:08.04 | |||||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 513 | 32.92 | 1:08.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
9 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 511 | 33.73 | 1:08.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.31 | |||||||||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 509 | 32.95 | 1:08.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
11 | Gustav Stahl | 2002 | 487 | 34.17 | 1:09.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:09.22 | |||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 469 | 34.78 | 1:10.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.63 | |||||||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 467 | 34.25 | 1:10.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:09.17 | |||||||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | 467 | 35.11 | 1:10.49 | |||||
Frem Odense | 1:10.48 | |||||||||
15 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 464 | 33.75 | 1:10.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | |||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 461 | 34.68 | 1:10.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.00 | |||||||||
17 | Simon Perzynski | 2002 | 456 | 34.61 | 1:11.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.99 | |||||||||
18 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 452 | 35.28 | 1:11.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.67 | |||||||||
19 | Joachim Hjertmann | 2002 | 450 | 34.81 | 1:11.34 | |||||
Lyseng IF | 1:13.09 | |||||||||
20 | Casper Brinch | 2002 | 448 | 35.39 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.44 | |||||||||
21 | Oskar Allerslev | 2002 | 445 | 34.81 | 1:11.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.95 | |||||||||
22 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 444 | 35.43 | 1:11.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.84 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 428 | 35.82 | 1:12.57 | |||||
Frem Odense | 1:14.02 | |||||||||
24 | Christian Ottosen | 2002 | 418 | 35.56 | 1:13.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.36 | |||||||||
25 | Oliver L Nelander | 2002 | 415 | 36.19 | 1:13.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
26 | William Svarer | 2002 | 413 | 34.80 | 1:13.45 | |||||
Kolding SK | 1:14.62 | |||||||||
27 | Ruben Nørgaard | 2002 | 408 | 35.39 | 1:13.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.54 | |||||||||
28 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 405 | 36.42 | 1:13.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
29 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 402 | 35.59 | 1:14.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.92 | |||||||||
30 | William Ohrt | 2002 | 401 | 36.61 | 1:14.15 | |||||
Kolding SK | 1:17.16 | |||||||||
31 | Asbjørn Guldager | 2002 | 399 | 35.67 | 1:14.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.01 | |||||||||
32 | Filip Cederstrøm | 2002 | 398 | 35.94 | 1:14.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.85 | |||||||||
33 | Emil Frydenholm | 2002 | 392 | 1:14.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
34 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 377 | 37.22 | 1:15.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.84 | |||||||||
35 | Tobias Boström | 2002 | 365 | 36.89 | 1:16.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
36 | Sander Linde | 2002 | 347 | 37.80 | 1:17.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
37 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 336 | 38.46 | 1:18.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
38 | Joshua Dannevang | 2002 | 331 | 38.10 | 1:19.04 | |||||
Kolding SK | 1:19.30 | |||||||||
39 | Oliver Hallenborg | 2002 | 330 | 38.57 | 1:19.12 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.27 | |||||||||
40 | Benjamin Friis | 2002 | 326 | 39.51 | 1:19.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.84 | |||||||||
- | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | 1:09.12 | |||||||||
- | Anton Leth | 2002 | DSQ | Ej forts . bev. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.22 | |||||||||
- | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |