Tulokset Arena Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 09 april 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 april 2016 |
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 26.13 | ||||||
2 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 26.73 | ||||||
3 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 26.88 | ||||||
4 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 27.40 | ||||||
5 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 27.84 | ||||||
6 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 28.38 | ||||||
7 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 29.66 | ||||||
8 | Elsa Eremo | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 31.07 | ||||||
9 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 32.81 | ||||||
10 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 55.17 | ||||||
- | Märta Almert | 2010 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Rut Almert | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 20.55 | ||||||
2 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 22.32 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 22.88 | ||||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.08 | ||||||
5 | Klara Larsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 24.18 | ||||||
6 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.19 | ||||||
7 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 24.21 | ||||||
8 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 24.27 | ||||||
9 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 24.93 | ||||||
10 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 25.08 | ||||||
11 | Leia Ångman | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.49 | ||||||
12 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.50 | ||||||
13 | Smilla Åkman | 2006 | Gimo Simsällskap | 25.54 | ||||||
14 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.97 | ||||||
15 | Meya Hong | 2006 | Gimo Simsällskap | 26.00 | ||||||
16 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 26.25 | ||||||
16 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 26.25 | ||||||
18 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 26.62 | ||||||
19 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.20 | ||||||
20 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 27.69 | ||||||
21 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 27.91 | ||||||
22 | Miriam Wästberg | 2006 | Österby Simsällskap | 27.94 | ||||||
23 | Ida Thelander | 2005 | Sala Simsällskap | 28.34 | ||||||
24 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 28.88 | ||||||
25 | Stella Karlsson | 2006 | Gimo Simsällskap | 30.26 | ||||||
26 | Amal Abdallah | 2005 | Simklubben Ena | 30.68 | ||||||
27 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 36.67 | ||||||
- | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ester Jogfors | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 17.75 | ||||||
2 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.56 | ||||||
3 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 18.65 | ||||||
4 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.82 | ||||||
5 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 19.00 | ||||||
6 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 20.08 | ||||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 20.19 | ||||||
8 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 20.89 | ||||||
9 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 20.93 | ||||||
10 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.07 | ||||||
11 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 21.19 | ||||||
12 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.20 | ||||||
13 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 21.23 | ||||||
14 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.38 | ||||||
15 | Elsa Zachrisson | 2003 | Fagersta Simklubb | 21.43 | ||||||
16 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.44 | ||||||
17 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 21.65 | ||||||
18 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.42 | ||||||
19 | Elina Brattström | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 22.58 | ||||||
20 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.93 | ||||||
20 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 22.93 | ||||||
22 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 23.10 | ||||||
23 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 23.29 | ||||||
24 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 23.48 | ||||||
25 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 24.02 | ||||||
26 | Ella From | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.62 | ||||||
27 | Naimi Wästberg | 2004 | Österby Simsällskap | 24.64 | ||||||
28 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 24.87 | ||||||
29 | Anastasija Lindström | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.95 | ||||||
30 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 29.00 | ||||||
31 | Wilma-Louise Strömberg | 2003 | Simklubben Ena | 29.85 | ||||||
32 | Julia Zoltek | 2004 | Fagersta Simklubb | 40.35 | ||||||
- | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Nova Nahkala Nilsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vera Vincent | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 16.45 | ||||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 16.45 | ||||||
3 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.46 | ||||||
4 | Elin Bergman | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.02 | ||||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.11 | ||||||
6 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.40 | ||||||
7 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 19.47 | ||||||
8 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 19.53 | ||||||
9 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.89 | ||||||
10 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 19.91 | ||||||
11 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 20.02 | ||||||
12 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 20.10 | ||||||
13 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 20.40 | ||||||
14 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 21.42 | ||||||
15 | Eleonora Englundh | 2000 | Simklubben Ena | 21.68 | ||||||
16 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 22.55 | ||||||
17 | Elsa Söderberg | 2002 | Österby Simsällskap | 22.73 | ||||||
18 | Frida Edberg | 2002 | Fagersta Simklubb | 23.34 | ||||||
19 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 23.73 | ||||||
20 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.88 | ||||||
21 | Emmie Norström | 2002 | Fagersta Simklubb | 27.70 | ||||||
- | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Laine | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Sara Lindbom | 2002 | Fagersta Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.02 | Utskriftsdatum | 09 april 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:50 |