Results for Fynske Børnemesterskaber 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Fynske Børnemesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nikoline H. Kirkegaard | 2007 | 84 | 58.44 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Victoria Roe-Holst | 2008 | 69 | 1:02.56 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 63 | 1:04.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 196 | 44.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 137 | 49.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.09 | |||||||||
3 | Alma Schier | 2006 | 95 | 56.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.24 | |||||||||
4 | Liva Burgaard | 2006 | 93 | 56.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | 1:01.04 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 57 | 1:06.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
6 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 51 | 1:09.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
7 | Anna Eilby Heldt | 2006 | 42 | 1:13.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.34 | |||||||||
- | Alvina Vahala Hvass | 2006 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.43 | |||||||||
- | Lærke D Huusfeldt | 2006 | DSQ | Ej berøring ved 25 m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 178 | 45.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | 48.51 | |||||||||
2 | Cecilie Terp | 2005 | 138 | 49.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | 49.69 | |||||||||
3 | Nicole Christiansen | 2005 | 124 | 51.35 | OD 1 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 55.49 | |||||||||
4 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 124 | 51.35 | OD 2 | |||||
O.S.L.F. | 51.01 | |||||||||
5 | Nina Seirup | 2005 | 115 | 52.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 110 | 53.53 | ||||||
O.S.L.F. | 58.34 | |||||||||
7 | Ann-Cecilie Hvenegaard | 2005 | 96 | 55.88 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Olivia Boldt | 2005 | 82 | 58.88 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Nygaard | 2005 | 74 | 1:01.00 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:11 |