Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2004 | 2:01.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.00 | |||||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 30.75 | 1:03.16 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 28.31 | 1:31.47 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 30.30 | 2:01.77 | |||||||
2 | Herlev Knægte 2 | 2003 | 2:04.72 | |||||||
Herlev Svømning | 2:05.00 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Erik Li | 2003 | 31.96 | 1:02.69 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 29.81 | 1:32.50 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 32.22 | 2:04.72 | |||||||
3 | Hillerød Hils Drenge 3 | 2003 | 2:11.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
Gustav Larsen | 2003 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 32.95 | 1:07.07 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 33.43 | 1:40.50 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 30.71 | 2:11.21 | |||||||
4 | Talent Drenge 1 | 2005 | 2:22.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.32 | |||||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 37.98 | 1:12.48 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 36.67 | 1:49.15 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 33.42 | 2:22.57 | |||||||
5 | Ag3 Birkerød Drenge 3 | 2004 | 2:23.43 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 36.50 | 1:16.20 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 35.24 | 1:51.44 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 31.99 | 2:23.43 | |||||||
6 | Ag3 Birkerød Drenge 2 | 2004 | 2:23.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 36.47 | 1:15.77 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 35.01 | 1:50.78 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 32.93 | 2:23.71 | |||||||
7 | Ag3 Birkerød Drenge 1 | 2004 | 2:23.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Joakim K. Christoffersen | 2005 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 36.84 | 1:14.87 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 34.26 | 1:49.13 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 34.77 | 2:23.90 | |||||||
8 | Allerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | 2:27.10 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 38.56 | 1:14.74 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 34.24 | 1:48.98 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 38.12 | 2:27.10 | |||||||
9 | Talent Drenge 2 | 2005 | 2:32.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.12 | 1:18.16 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 38.37 | 1:56.53 | |||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 36.22 | 2:32.75 | |||||||
10 | Talent Drenge 3 | 2005 | 2:35.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.32 | |||||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 37.19 | 1:20.42 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 36.29 | 1:56.71 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 38.32 | 2:35.03 | |||||||
11 | Vsk Drenge 2 | 2003 | 2:37.89 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 36.20 | 1:15.15 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 39.52 | 1:54.67 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 43.22 | 2:37.89 | |||||||
12 | Drenge Vordingborg | 2004 | 2:40.91 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
Jonathan Wesselhoff | 2006 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 38.71 | 1:20.84 | |||||||
Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | 43.36 | 2:04.20 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 36.71 | 2:40.91 | |||||||
13 | Vest Mini Drenge 1 | 2006 | 2:44.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:49.60 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 44.03 | 1:23.12 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 40.72 | 2:03.84 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 40.43 | 2:44.27 | |||||||
14 | Vest Talent Drenge | 2005 | 2:49.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:42.13 | |||||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Kristian S. Sørensen | 2005 | 45.67 | 1:29.71 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 43.60 | 2:13.31 | |||||||
Cassius Arbo Christensen | 2003 | 35.71 | 2:49.02 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Herrer | 1993 | 1:40.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:38.41 | |||||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 24.31 | 24.31 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.68 | 49.99 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.07 | 1:16.06 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.45 | 1:40.51 | |||||||
2 | Vest Årgang Drenge 1 | 2001 | 1:51.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:50.92 | |||||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 27.91 | 55.11 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 30.49 | 1:25.60 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 26.27 | 1:51.87 | |||||||
3 | Hillerød Hils Drenge 1 | 2002 | 1:53.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.01 | |||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 26.72 | 56.50 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 27.22 | 1:23.72 | |||||||
Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 29.90 | 1:53.62 | |||||||
4 | Odsherred Drenge | 2002 | 1:55.86 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Jacob Petersen | 1995 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Elias Offersen | 1996 | 27.76 | 54.73 | |||||||
Asmund V. Christiansen | 2000 | 29.60 | 1:24.33 | |||||||
Niklas Kaas Olsen | 1999 | 31.53 | 1:55.86 | |||||||
4 | Vsk Drenge 1 | 2000 | 1:55.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 27.50 | 27.50 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 29.34 | 56.84 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 29.07 | 1:25.91 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 29.95 | 1:55.86 | |||||||
6 | Herrer Vordingborg | 2000 | 1:59.62 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 32.56 | 1:01.44 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 28.95 | 1:30.39 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 29.23 | 1:59.62 | |||||||
7 | Herlev Knægte 1 | 2001 | 2:00.02 | |||||||
Herlev Svømning | 1:53.00 | |||||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 30.88 | 1:00.20 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 31.27 | 1:31.47 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 28.55 | 2:00.02 | |||||||
8 | Haslev Drenge Gr 2 | 2000 | 2:01.05 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Eibye | 2001 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 27.79 | 57.51 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.18 | 1:25.69 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.36 | 2:01.05 | |||||||
9 | Vest Årgang Drenge 2 | 2002 | 2:03.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:06.26 | |||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 31.75 | 1:02.29 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 30.47 | 1:32.76 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.56 | 2:03.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:04 |