Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 36.75 | 1:20.54 | 2:09.19 | 2:46.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
2 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 51.72 | 1:43.72 | 2:44.95 | 3:30.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.82 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 49.03 | 1:42.39 | 2:42.12 | 3:30.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.99 | |||||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 47.89 | 1:44.05 | 2:42.30 | 3:31.50 | ||||
Vest-Brøndby | 3:34.51 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 45.67 | 1:39.68 | 2:43.15 | 3:31.84 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:43.33 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 53.65 | 1:45.76 | 2:50.47 | 3:33.10 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.71 | |||||||||
7 | Falka Tind | 2006 | 51.55 | 1:44.43 | 2:50.67 | 3:37.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.66 | |||||||||
8 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 56.47 | 1:51.20 | 2:50.51 | 3:39.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.63 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 51.09 | 1:48.07 | 2:50.86 | 3:41.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.39 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 56.91 | 1:52.31 | 2:56.71 | 3:44.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.01 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 53.92 | 1:51.13 | 2:58.75 | 3:46.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:43.05 | |||||||||
12 | Karen Markussen | 2007 | 53.54 | 1:51.62 | 2:55.22 | 3:49.15 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:02.17 | |||||||||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 56.65 | 1:54.16 | 2:58.90 | 3:50.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.10 | |||||||||
14 | Ida Mogensen | 2006 | 55.29 | 1:54.24 | 3:01.27 | 3:56.87 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:56.75 | |||||||||
15 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 1:04.09 | 2:04.54 | 3:32.15 | 4:27.02 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.08 | |||||||||
- | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | DSQ | Ej afslut på ryg100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.19 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | DSQ | Rygliggende v 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.38 | 1:21.56 | 2:07.54 | 2:46.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.47 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 36.49 | 1:21.90 | 2:14.12 | 2:54.78 | ||||
Herlev Svømning | 2:55.29 | |||||||||
3 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 44.14 | 1:34.24 | 2:26.54 | 3:08.85 | ||||
Herlev Svømning | 3:11.50 | |||||||||
4 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 42.87 | 1:33.25 | 2:29.27 | 3:13.36 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.28 | |||||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | 45.83 | 1:33.37 | 2:32.76 | 3:16.80 | ||||
Haslev Svømmeklub | 3:21.89 | |||||||||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 46.84 | 1:35.31 | 2:32.02 | 3:17.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.94 | |||||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 44.69 | 1:39.50 | 2:34.44 | 3:17.81 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 50.15 | 1:40.37 | 2:38.07 | 3:22.47 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:25.30 | |||||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | 47.47 | 1:39.50 | 2:38.11 | 3:22.55 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | 45.63 | 1:38.18 | 2:41.86 | 3:28.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.43 | |||||||||
11 | Signe Holm Hansen | 2005 | 49.45 | 1:44.29 | 2:51.30 | 3:42.14 | ||||
Værløse Svømmeklub | 4:00.62 | |||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 125m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:07.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 36.17 | 1:18.77 | 2:12.03 | 2:48.29 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 39.81 | 1:23.47 | 2:12.09 | 2:51.24 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.54 | |||||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | 36.76 | 1:21.62 | 2:11.98 | 2:51.47 | ||||
Herlev Svømning | 2:50.23 | |||||||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 37.70 | 1:23.93 | 2:13.54 | 2:53.56 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:59.23 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 40.22 | 1:24.98 | 2:17.00 | 2:55.24 | ||||
Vest-Brøndby | 2:59.19 | |||||||||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.50 | 1:25.05 | 2:16.72 | 2:56.39 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:55.51 | |||||||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.27 | 1:26.25 | 2:18.55 | 3:00.15 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:59.00 | |||||||||
8 | Amalie Lester | 2003 | 45.47 | 1:38.72 | 2:37.23 | 3:23.47 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:28.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 30.64 | 1:10.99 | 1:57.78 | 2:31.98 | ||||
Vest-Brøndby | 2:28.29 | |||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.56 | 1:12.44 | 1:58.33 | 2:34.00 | ||||
Vest-Brøndby | 2:37.28 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 34.44 | 1:16.00 | 2:00.01 | 2:35.49 | ||||
Vest-Brøndby | 2:39.72 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 34.15 | 1:17.03 | 2:01.71 | 2:36.60 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:09 |