Tulokset Brøndby Sommer Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 40.35 | 1:23.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.30 | |||||||||
2 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 46.68 | 1:39.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 45.69 | 1:44.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.03 | |||||||||
4 | Selma Nørby | 2006 | 47.91 | 1:50.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 38.06 | 1:26.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.73 | |||||||||
2 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 41.63 | 1:27.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 42.92 | 1:30.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.99 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 41.33 | 1:31.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.74 | |||||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 41.38 | 1:31.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 44.17 | 1:33.47 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | 45.59 | 1:39.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.63 | |||||||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 46.74 | 1:42.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.15 | |||||||||
9 | Ditte Jensen | 2005 | 47.13 | 1:44.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
10 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 47.80 | 1:47.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.64 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 48.47 | 1:48.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Andrea Nannberg | 2005 | 51.62 | 1:52.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:06.58 | |||||||||
13 | Olivia Ølshøj | 2005 | 49.76 | 1:58.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zara Wendel | 2002 | 37.53 | 1:23.30 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 36.94 | 1:23.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.33 | |||||||||
3 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 38.61 | 1:26.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.81 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 40.37 | 1:27.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.93 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 30.94 | 1:05.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.81 | |||||||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | 32.58 | 1:09.50 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 33.76 | 1:11.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.14 | |||||||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | 36.14 | 1:19.40 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.14 | |||||||||
5 | Laura Mikkelsen | 2001 | 39.42 | 1:28.16 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.71 | 1:31.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:25.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:16 |