2021-05-16   20:57:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangr  Svmmeklubben Vest Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 juni 2016         
 
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Andersen  2005      46.44  1:35.72  2:27.09    3:17.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:27.34                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      44.63  1:36.53  2:29.04    3:21.85   
  Hillerd Svmmeklub  4:01.26                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      49.99  1:47.44  2:43.34    3:38.64   
  Sigma Swim Allerd  3:49.92                 
                     
Cornelius Olsen  2005      50.97  1:47.78  2:44.70    3:41.38   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:35.31                 
                     
Oliver Lassen  2005      50.22  1:49.60  2:48.34    3:44.92   
  Sigma Swim Birkerd  4:01.27                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      52.66  1:52.62  2:51.00    3:45.39   
  Sigma Swim Allerd                   
                     
Sebastian Pedersen  2005      53.06  1:52.28  2:52.09    3:50.30   
  Sigma Swim Birkerd  3:45.00                 
                     
Aksel Thuesen Gsmer  2006      53.35  1:52.07  2:51.87    3:50.55   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:02.00                 
                     
Matthias Slot  2005      54.18  1:54.33  2:56.06    3:54.15   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:02.00                 
                     
10  Jonathan S. Samuelsson  2005      55.52  1:55.33  2:55.59    3:54.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:10.00                 
                     
11  Magnus Tullberg  2005      50.21  1:51.50  2:54.90    3:56.42   
  Sigma Swim Birkerd  4:07.57                 
                     
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006      55.95  1:57.61  2:58.49    3:57.05   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:15.00                 
                     
13  Finn Elbo Card  2005      55.03  1:56.39  2:57.66    3:59.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:00.00                 
                     
14  Gustav Steen Andersen  2006      57.69  2:01.34  3:06.68    4:08.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:26.67                 
                     
15  Magnus Steen Andersen  2006      1:01.23  2:05.96  3:09.00    4:11.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:29.00                 
                     
16  William Folkmann  2006      57.51  2:02.81  3:09.98    4:15.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:39.14                 
                     
17  Josef Shukri  2006      1:03.40  2:21.44  3:34.30    4:46.81   
  Vest-Brndby                   
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Vrlse Svmmeklub  4:17.88                 
                     
Mads Mller  2005              DSQ  Ej samtid berr 25m 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:35.80                 
                     
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Troels Fode  2004      40.60  1:25.48  2:11.05    2:54.83   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:08.31                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004      40.19  1:24.77  2:10.33    2:56.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:54.84                 
                     
Sebastian Greisen  2004      46.01  1:36.88  2:27.74    3:17.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:12.36                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      48.43  1:40.63  2:30.38    3:20.15   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:26.25                 
                     
Kristoffer Sandfeld  2003      43.51  1:36.17  2:30.67    3:26.32   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:18.71                 
                     
Mads Liechti  2004      48.99  1:44.33  2:37.91    3:32.87   
  Sigma Swim Birkerd  3:30.00                 
                     
Daniel Bornhft Nielsen  2004      49.70  1:47.88  2:46.42    3:40.71   
  Vest-Brndby  3:56.72                 
                     
Cassius Arbo Christensen  2003      48.07  1:44.96  2:41.28    3:42.65   
  Vest-Brndby  4:11.75                 
                     
William Mitchell  2004      53.59  1:54.78  2:58.56    4:03.25   
  Vest-Brndby  4:08.97                 
                     
10  Thorbjrn Bjerrum  2004      1:01.16  2:08.35  3:15.46    4:24.77   
  Vest-Brndby  4:28.18                 
                     
Mads Naver  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerd  3:54.78                 
                     
Jonathan Beck  2004              DSQ  1 hnd i vend 75m 
  Sigma Swim Birkerd                   
                     
Villads Arfelt  2004              DSQ  Ej samt. berr 75m 
  Sigma Swim Birkerd  3:49.01                 
                     
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001      37.29  1:18.96  2:01.57    2:42.53   
  Vest-Brndby  2:38.28                 
                     
Tobias Sundwall  2001      39.01  1:24.29  2:11.58    2:58.73   
  Vrlse Svmmeklub  3:06.08                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002      41.95  1:30.49  2:19.29    3:06.18   
  Vest-Brndby  3:04.70                 
                     
Lucas Jns  2002      42.98  1:31.47  2:20.62    3:08.52   
  Vrlse Svmmeklub  3:10.91                 
                     
Frederik Helms  2001      43.69  1:33.11  2:23.52    3:12.25   
  Vest-Brndby  3:11.10                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002      43.23  1:32.43  2:23.39    3:12.70   
  Vest-Brndby  3:18.17                 
                     
Nicholas Svane  2002      45.50  1:35.86  2:27.04    3:18.13   
  Sigma Swim Allerd  3:16.37                 
                     
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999      34.50  1:13.02  1:52.19    2:30.94   
  Vest-Brndby  2:27.52                 
                     
Andreas Cheng Milsgaard  2000      38.20  1:22.42  2:07.21    2:51.65   
  Vrlse Svmmeklub  2:55.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  16:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner