2021-05-15   16:16:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  Svmmeklubben Vest Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  11 juni 2016         
 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler 10 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Athena Haugsted Pihl  2006              41.93   
  Hillerd Svmmeklub  41.92                 
Karen Markussen  2007              42.20   
  Sigma Swim Allerd  45.72                 
Ida Mogensen  2006              42.47   
  Sigma Swim Allerd  42.16                 
Signe stergaard Lilja  2006              44.41   
  Sigma Swim Birkerd  45.95                 
Rebecca Loft Helms  2006              45.22   
  Vest-Brndby  45.55                 
Veronica Larnkjr  2006              46.81   
  Vest-Brndby  44.68                 
Wilma Nrgaard  2006              47.98   
  Vest-Brndby  51.44                 
Lrke Hansen  2006              50.70   
  Vest-Brndby  55.66                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007              57.19   
  Vest-Brndby  58.47                 
10  Frederikke Westh  2007              58.30   
  Vest-Brndby  58.23                 
11  Alberte Ricken  2007              59.41   
  Hillerd Svmmeklub  1:11.36                 
12  Agnes Hjsteen  2007              59.70   
  Vest-Brndby  1:01.41                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Devantier  2004              30.80   
  Vest-Brndby  30.99                 
Anna Hjerslev Eriksen  2004              31.04   
  Vest-Brndby  30.67                 
Johanne Baes Aaholst  2004              31.77   
  Hillerd Svmmeklub  31.66                 
Nynne Jakobsen  2004              34.17   
  Haslev Svmmeklub  34.30                 
Ana Rosa Kragh  2005              34.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.92                 
Freja Sndergaard  2004              35.37   
  Vordingborg Svmme Klub  34.82                 
Petrea Hegelund Hansen  2004              37.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  40.00                 
Nichole Juul Bmler  2005              37.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  37.58                 
Esther Haudrum Larsen  2005              37.83   
  Vrlse Svmmeklub  39.13                 
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005              37.90   
  Vordingborg Svmme Klub  37.32                 
11  Rosa IL Wol Jensen  2004              38.01   
  Hovedstadens Svmmeklub  36.12                 
12  Emma Nissen  2004              38.29   
  Hillerd Svmmeklub  42.00                 
13  Caroline Amalie Sgaard  2004              40.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  42.51                 
14  Ella Gohr Metz  2005              41.14   
  Vest-Brndby  41.61                 
15  Carmen Bach Byrholt  2004              41.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  40.06                 
16  Camilla Guldborg Knudsen  2005              45.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  52.75                 
17  Sophia Drauschke  2005              46.44   
  Hovedstadens Svmmeklub  49.16                 
18  Caroline Lego Berg  2004              48.69   
  Vrlse Svmmeklub  57.81                 
Andrea Nannberg  2005              DNS   
  Hillerd Svmmeklub  47.50                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Holm Hansen  2002              29.55   
  Vrlse Svmmeklub  30.56                 
Zara Wendel  2002              29.79   
  Odsherred Svmmeklub  29.57                 
Ulrikke Veje  2002              29.96   
  Hillerd Svmmeklub  29.54                 
Sofie Lund-Scherbeck  2003              30.25   
  Vrlse Svmmeklub  30.51                 
Mikala Ravn Borch  2003              31.17   
  Vrlse Svmmeklub  31.95                 
Frida Uldall  2003              31.81   
  Hillerd Svmmeklub  31.55                 
Clara Bttzau Haunstrup  2002              31.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.59                 
Amalie Nissov-Johannsen  2003              33.78   
  Vest-Brndby  34.28                 
Frederikke L. B. Hngaard  2003              34.53   
  Vrlse Svmmeklub  36.15                 
10  Ida Salling Johansen  2002              36.73   
  Hovedstadens Svmmeklub  50.00                 
11  Alva Mller Darr  2003              37.04   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.09                 
12  Linea Christiansen  2003              38.04   
  Odsherred Svmmeklub  36.97                 
Astrid Katrine Andersen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Odsherred Svmmeklub  30.77                 
Ida Godsk Wolgast  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svmmeklub  36.97                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001              27.29   
  Vest-Brndby  27.23                 
Susanne Rbner-Petersen  1994              28.28   
  U.S.G  28.60                 
Marianne Duijm  1993              28.47   
  U.S.G  28.50                 
Pernille Nislev  1998              29.87   
  Hillerd Svmmeklub  29.28                 
Xenia Bonnn Sjgren  1997              29.99   
  Vest-Brndby  28.82                 
Natascha Bonnn Sjgren  2000              30.14   
  Vest-Brndby  30.99                 
Freja Petersen  2000              30.22   
  Vordingborg Svmme Klub  29.86                 
Sylvia Yang  1986              30.30   
  U.S.G  30.50                 
Louise Buhl Borg  1987              31.08   
  U.S.G  30.50                 
10  Volena Dimitrova  1999              31.31   
  Vordingborg Svmme Klub  32.04                 
11  Katharina N Mller  2001              31.33   
  Vest-Brndby  32.59                 
12  Thea Sejr Hansen  1984              31.76   
  U.S.G  31.00                 
13  Laura Mikkelsen  2001              32.44   
  Haslev Svmmeklub  32.02                 
14  Asta Fuglsang Andersen  2001              32.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  40.00                 
15  Sarah Kongstad Hansen  2001              33.56   
  Haslev Svmmeklub  33.34                 
16  Cecilie Kaas Olsen  2001              39.42   
  Odsherred Svmmeklub  37.86                 
Minna Juul  2001              DNS   
  Hillerd Svmmeklub  32.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner