2021-05-09   14:52:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  12 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      40.87  1:25.22  2:09.70    2:51.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.42                 
                     
Caroline Mathilde Bang  2006      43.06  1:32.66  2:24.39    3:12.92   
  Sigma Swim Allerød  3:22.93                 
                     
Matilde Maagøe  2007      46.97  1:37.07  2:28.44    3:17.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.65                 
                     
Astrid Mulipola  2006      45.29  1:35.76  2:28.47    3:20.41   
  Sigma Swim Allerød  3:27.32                 
                     
Mathilde Møller  2007      48.35  1:41.03  2:34.43    3:21.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.25                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006      50.35  1:42.91  2:36.03    3:27.26   
  Vest-Brøndby  3:30.86                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      53.25  1:48.36  2:41.52    3:31.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:56.00                 
                     
Karen Markussen  2007      52.67  1:49.88  2:47.53    3:40.07   
  Sigma Swim Allerød  3:51.15                 
                     
Rikke Therp  2006      51.62  1:47.60  2:46.23    3:40.19   
  Vest-Brøndby  3:52.65                 
                     
10  Carla Heidemann  2007      54.71  1:50.31  2:48.16    3:40.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:58.00                 
                     
11  Sara Kaarup Andersen  2006      53.51  1:51.84  2:49.69    3:42.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:58.00                 
                     
12  Marie Nissov-Johansen  2006      53.88  1:53.60  2:52.10    3:44.00   
  Vest-Brøndby  3:44.78                 
                     
13  Emilie Fabricius Thomsen  2006      51.25  1:49.55  2:47.66    3:44.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.00                 
                     
14  Anna Blom Bygum  2006      54.94  1:54.34  2:51.95    3:45.48   
  Vest-Brøndby  3:35.11                 
                     
15  Rebecca Loft Helms  2006      56.26  1:54.81  2:52.11    3:45.67   
  Vest-Brøndby  3:55.43                 
                     
16  Wilma Nørgaard  2006      54.04  1:53.91  2:53.64    3:55.35   
  Vest-Brøndby  4:05.34                 
                     
17  Julie Philip  2007      56.94  1:56.76  2:58.15    3:55.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.70                 
                     
18  Alberte K. Andersen  2006      55.93  1:56.11  2:59.89    3:56.48   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Laura Cheng Milsgaard  2006      57.25  2:00.04  3:01.91    3:58.77   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Marie Storch  2006      59.12  2:05.89  3:11.16    4:14.35   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maya Amstrup Riis  2007              DSQ  Ud på mave 150m 
  Vest-Brøndby  3:48.39                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005      39.07  1:21.14  2:04.17    2:46.36   
  Herlev Svømning  3:02.41                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      39.85  1:21.63  2:04.78    2:47.43   
  Vest-Brøndby  2:43.65                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      42.57  1:25.84  2:10.38    2:53.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.32                 
                     
Freja Søndergaard  2004      42.39  1:28.64  2:15.68    3:01.94   
  Vordingborg Svømme Klub  3:10.15                 
                     
Catrine Porsdal  2005      43.75  1:31.05  2:19.23    3:02.78   
  Sigma Swim Birkerød  3:23.10                 
                     
Anna Lind Petersen  2004      43.31  1:30.66  2:19.17    3:02.82   
  Haslev Svømmeklub  3:25.63                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      43.96  1:30.43  2:18.09    3:03.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.33                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      45.30  1:33.05  2:20.06    3:07.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.04                 
                     
Olivia Møller  2004      44.52  1:33.13  2:23.13    3:09.52   
  Haslev Svømmeklub  3:06.38                 
                     
10  Cecilie G. Mortensen  2005      45.87  1:34.77  2:24.54    3:12.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
11  Mathilde Friis Autzen  2005      45.47  1:34.20  2:23.95    3:12.16   
  Sigma Swim Allerød  3:18.35                 
                     
12  Esther Haudrum Larsen  2005      45.62  1:36.16  2:27.76    3:18.32   
  Værløse Svømmeklub  3:27.51                 
                     
13  Nanna Lauritsen  2004      48.70  1:40.88  2:34.41    3:25.51   
  Haslev Svømmeklub  3:26.92                 
                     
14  Signe Holm Hansen  2005      49.90  1:44.30  2:38.60    3:32.04   
  Værløse Svømmeklub  3:51.27                 
                     
15  Natascha Packert-Frandsen  2005      50.18  1:42.72  2:36.33    3:34.93   
  Vest-Brøndby  3:36.18                 
                     
16  Ida Jacobsen  2005      54.09  1:52.48  2:50.63    3:43.19   
  Vest-Brøndby  3:39.40                 
                     
17  Caroline Svane  2005        1:53.15  2:53.62    3:52.16   
  Vest-Brøndby  4:02.82                 
                     
18  Katrine Holm  2005      54.75  1:55.41  2:57.45    3:59.50   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rosalie Viola Ryding  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Sigma Swim Birkerød  3:12.15                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Holm Hansen  2002      37.26  1:18.41  1:58.96    2:38.94   
  Værløse Svømmeklub  2:46.19                 
                     
Zara Wendel  2002      37.88  1:19.46  2:02.03    2:40.72   
  Odsherred Svømmeklub  2:51.32                 
                     
Sasia Lundhus  2002      38.28  1:18.54  2:00.80    2:41.32   
  Vest-Brøndby  2:43.63                 
                     
Mikala Ravn Borch  2003      40.62  1:24.10  2:07.02    2:46.57   
  Værløse Svømmeklub  2:57.69                 
                     
Ida Hebeltoft  2003      40.58  1:24.07  2:08.23    2:51.58   
  Herlev Svømning  2:57.44                 
                     
Mia Witt  2002      42.53  1:27.16  2:12.04    2:55.49   
  Vest-Brøndby  2:54.32                 
                     
Annika Egenhardt  2003      41.77  1:26.36  2:12.19    2:57.19   
  Vest-Brøndby  2:55.41                 
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      45.65  1:35.41  2:24.85    3:11.82   
  Værløse Svømmeklub  3:20.86                 
                     
Helene Jensen  2003              DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
  Herlev Svømning  2:54.95                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Natascha Bonnén Sjøgren  2000      36.43  1:15.87  1:56.47    2:36.32   
  Vest-Brøndby  2:33.92                 
                     
Sarah Missing  2001      36.03  1:16.90  1:58.25    2:37.90   
  Vest-Brøndby  3:12.06                 
                     
Volena Dimitrova  1999      37.53  1:18.53  2:01.17    2:43.10   
  Vordingborg Svømme Klub  2:54.09                 
                     
Delphine Møller  1999      37.60  1:19.15  2:02.56    2:45.03   
  Vest-Brøndby  2:44.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  12 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner