2021-05-08   05:46:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  12 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cornelius Olsen  2005      34.28        1:11.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.52                 
                     
Mikkel Andersen  2005      35.58        1:13.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.04                 
                     
Mads Møller  2005      34.73        1:13.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.02                 
                     
Nicolaj Pedersen  2005      35.71        1:14.43   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.69                 
                     
Magnus Løfquist  2005      35.92        1:16.32   
  Sigma Swim Allerød  1:19.73                 
                     
Matthias Slot  2005      39.50        1:21.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.36                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      38.68        1:22.51   
  Vest-Brøndby  1:23.73                 
                     
Vincent Eddy Fabricius  2005      39.44        1:22.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.74                 
                     
David Johannes Dahl  2006      40.38        1:23.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.39                 
                     
10  Gustav Abildgaard  2005      40.29        1:24.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.94                 
                     
11  William Folkmann  2006      41.35        1:24.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
12  Finn Elbo Card  2005      40.97        1:25.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.00                 
                     
13  Valdemar Høngaard  2006      42.11        1:26.15   
  Værløse Svømmeklub  1:28.95                 
                     
14  Jonathan S. Samuelsson  2005      40.40        1:26.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.70                 
                     
15  Aksel Thuesen Güsmer  2006      41.84        1:26.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.00                 
                     
16  Magnus Rasmussen  2006      43.40        1:29.50   
  Vest-Brøndby  1:33.13                 
                     
17  Ditlev Queitsch  2006      44.13        1:30.29   
  Vest-Brøndby  1:29.17                 
                     
18  Halfdan Dahl Jespersen  2006      43.66        1:30.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.82                 
                     
19  Jonathan Wesselhoff  2006      44.00        1:31.67   
  Vordingborg Svømme Klub  1:38.14                 
                     
19  Karl Korfix Barlebo  2006      42.07        1:31.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.74                 
                     
21  Sigurd Chistopher Vickery  2005      45.44        1:33.82   
  Vest-Brøndby  1:34.94                 
                     
22  Fabian Holst Krabbe  2005      44.89        1:34.34   
  Værløse Svømmeklub  1:45.42                 
                     
23  Sebastian Egenhardt  2006      44.18        1:34.46   
  Vest-Brøndby  1:38.03                 
                     
24  Kristian S. Sørensen  2005      46.26        1:36.10   
  Vest-Brøndby  1:33.30                 
                     
25  Erik Rasmussen  2006      48.81        1:39.16   
  Vest-Brøndby  1:36.95                 
                     
26  Hugo Haakansson  2006      51.40        1:39.66   
  Vest-Brøndby  1:34.71                 
                     
27  Rodi Cetinkaya  2006      49.88        1:39.97   
  Vest-Brøndby  1:35.28                 
                     
28  Louis Giesel  2006      47.17        1:42.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.19                 
                     
29  Noah Lester  2006      49.24        1:42.71   
  Værløse Svømmeklub  1:49.03                 
                     
30  Alex Føns Voss  2005      48.95        1:43.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.70                 
                     
31  Josef Shukri  2006      51.36        1:45.60   
  Vest-Brøndby  1:35.98                 
                     
32  Nikolaj Sandbirk-Clausen  2006      50.53        1:48.08   
  Vordingborg Svømme Klub  1:59.14                 
                     
33  Conrad Klyver Vind  2005      51.76        1:49.72   
  Vest-Brøndby  1:47.29                 
                     
Tobias Stenderup Jensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:30.00                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      29.42        1:02.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.63                 
                     
Villads Kruse  2003      32.35        1:07.64   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.61                 
                     
Troels Fode  2004      32.70        1:08.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.94                 
                     
Tobias Davidsen  2003      33.08        1:09.38   
  Vest-Brøndby  1:09.92                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      34.59        1:10.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.75                 
                     
Kristian Moffett  2003      33.41        1:11.45   
  Herlev Svømning  1:13.26                 
                     
Erik Li  2003      35.57        1:14.05   
  Herlev Svømning  1:13.96                 
                     
Magnus Juul Hansen  2003      35.63        1:14.45   
  Vordingborg Svømme Klub  1:20.29                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      35.51        1:15.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.31                 
                     
10  Mikkel Lyngbye Nybroe  2004      36.98        1:18.12   
  Vest-Brøndby  1:16.46                 
                     
11  Magnus Ravn Borch  2003      38.05        1:19.03   
  Værløse Svømmeklub  1:23.80                 
                     
12  Gustav B. Frederiksen  2004      38.22        1:21.50   
  Vordingborg Svømme Klub  1:41.59                 
                     
13  Esben Rasmussen  2004      38.52        1:24.05   
  Vest-Brøndby  1:21.13                 
                     
14  Lucas Linnebjerg  2003      40.35        1:27.89   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
William Ølshøj  2004              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:14.08                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001      28.72        59.46   
  Vest-Brøndby  57.56                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      28.10        1:00.86   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.56                 
                     
Mathias Persson  2001      29.39        1:01.53   
  Værløse Svømmeklub  1:02.67                 
                     
Philip Hansen  2001      29.93        1:02.36   
  Herlev Svømning  1:04.81                 
                     
Lucas Jensen  2001      29.78        1:02.53   
  Vest-Brøndby  1:03.97                 
                     
Mikkel Ringer  2001      30.45        1:02.84   
  Vordingborg Svømme Klub  1:02.74                 
                     
Tobias Sundwall  2001      30.20        1:03.27   
  Værløse Svømmeklub  1:09.71                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      30.93        1:05.05   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.42                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      31.87        1:06.46   
  Vest-Brøndby  1:07.44                 
                     
10  Christian Galsøe  2002      31.98        1:06.98   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.95                 
                     
11  Mikkel Hemmingsen  2002      32.32        1:07.42   
  Vest-Brøndby  1:07.57                 
                     
12  Jonathan F. K. Jensen  2002      33.82        1:08.35   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.45                 
                     
13  Frederik Helms  2001      32.82        1:08.37   
  Vest-Brøndby  1:09.82                 
                     
14  Thorbjørn Jari Ikkala  2002      32.90        1:08.42   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.97                 
                     
15  Mathias Jelshøj  2001      33.25        1:09.12   
  Herlev Svømning  1:10.94                 
                     
16  Lucas Jøns  2002      34.76        1:10.91   
  Værløse Svømmeklub  1:12.95                 
                     
17  Niels Peter Lund  2002      33.82        1:11.85   
  Værløse Svømmeklub  1:16.05                 
                     
18  Jonas Obsen  2001      36.53        1:19.58   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Frederik Birch Jørgensen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  1:01.91                 
                     
Jeppe Just Lundgreen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Odsherred Svømmeklub  1:20.68                 
                     
Viktor Eibye  2001              DSQ  Tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  1:06.05                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Nielsen  1997      25.99        54.31   
  Vest-Brøndby  53.43                 
                     
Morten Møller Jensen  1992      26.28        54.71   
  Vest-Brøndby  54.08                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999      26.76        56.77   
  Vest-Brøndby  1:02.69                 
                     
Jacob Petersen  1995      27.68        58.29   
  Odsherred Svømmeklub  59.23                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      28.59        59.65   
  Værløse Svømmeklub  1:00.25                 
                     
Rasmus Lynge Schmidt  2000      29.39        1:00.44   
  Haslev Svømmeklub  1:00.14                 
                     
Elias Offersen  1996      29.26        1:01.51   
  Odsherred Svømmeklub  1:01.52                 
                     
Andreas Cheng Milsgaard  2000      29.73        1:02.38   
  Værløse Svømmeklub  1:05.24                 
                     
Andreas Østergaard Nielse  1997      31.44        1:05.95   
  Vordingborg Svømme Klub  1:05.64                 
                     
10  Asmund V. Christiansen  2000      31.53        1:08.20   
  Odsherred Svømmeklub  1:07.87                 
                     
11  Niklas Kaas Olsen  1999      33.18        1:10.57   
  Odsherred Svømmeklub  1:09.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  12 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner