2021-05-09   14:56:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  12 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cornelius Olsen  2005              38.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.24                 
Theodor Wernberg Løvgreen  2005              40.54   
  Sigma Swim Allerød  43.92                 
Nicolaj Pedersen  2005              41.93   
  Sigma Swim Birkerød  42.05                 
Magnus Løfquist  2005              41.94   
  Sigma Swim Allerød  45.11                 
Carl Emil Ljungdahl  2006              42.03   
  Vest-Brøndby  40.92                 
Conrad Klyver Vind  2005              45.03   
  Vest-Brøndby  47.56                 
Joakim K. Christoffersen  2005              45.22   
  Sigma Swim Birkerød  45.58                 
Magnus Rasmussen  2006              45.78   
  Vest-Brøndby  43.88                 
Oliver Lassen  2005              45.91   
  Sigma Swim Birkerød  43.75                 
10  Ditlev Queitsch  2006              46.28   
  Vest-Brøndby  45.39                 
11  Thomas Jørgensen  2005              46.35   
  Sigma Swim Birkerød  44.69                 
12  Valdemar Høngaard  2006              46.61   
  Værløse Svømmeklub  46.57                 
13  Hugo Haakansson  2006              47.69   
  Vest-Brøndby  47.18                 
14  Sigurd Chistopher Vickery  2005              47.98   
  Vest-Brøndby  47.32                 
15  Fabian Holst Krabbe  2005              48.23   
  Værløse Svømmeklub  52.30                 
16  Erik Rasmussen  2006              48.62   
  Vest-Brøndby  47.69                 
17  Sebastian Egenhardt  2006              48.83   
  Vest-Brøndby  47.62                 
18  August Victor Klapp  2005              48.96   
  Hillerød Svømmeklub  56.14                 
19  Rodi Cetinkaya  2006              49.72   
  Vest-Brøndby  48.67                 
20  Kristian S. Sørensen  2005              50.46   
  Vest-Brøndby  48.57                 
21  Hjalte Møller  2007              51.01   
  Haslev Svømmeklub  50.92                 
22  Sebastian Larsen  2006              51.76   
  Hillerød Svømmeklub  58.63                 
23  Noah Lester  2006              52.76   
  Værløse Svømmeklub  51.46                 
24  Alex Føns Voss  2005              56.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.40                 
Jonathan Wesselhoff  2006              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  1:02.14                 
Josef Shukri  2006              DNS   
  Vest-Brøndby  47.71                 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Bendix Beiter  2003              34.92   
  Herlev Svømning  34.79                 
Villads Kruse  2003              35.14   
  Hillerød Svømmeklub  35.86                 
Jakob Legaard  2003              36.20   
  Sigma Swim Allerød  37.42                 
Kristian Moffett  2003              37.70   
  Herlev Svømning  37.88                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004              39.79   
  Vest-Brøndby  41.13                 
Oscar Jensen  2003              40.29   
  Sigma Swim Birkerød  41.53                 
Esben Rasmussen  2004              42.07   
  Vest-Brøndby  40.33                 
Jonas P. Dahrup  2004              42.44   
  Haslev Svømmeklub  44.09                 
Villads Arfelt  2004              42.44   
  Sigma Swim Birkerød  44.46                 
10  Lucas Linnebjerg  2003              42.79   
  Vordingborg Svømme Klub                   
11  Magnus Ravn Borch  2003              43.21   
  Værløse Svømmeklub  43.48                 
12  Cassius Arbo Christensen  2003              44.44   
  Vest-Brøndby  43.84                 
13  Christian Røgind  2004              45.16   
  Sigma Swim Birkerød  44.85                 
14  William Mitchell  2004              46.18   
  Vest-Brøndby  42.75                 
15  William Leander Agerskov  2004              46.44   
  Sigma Swim Allerød  46.48                 
16  Gustav B. Frederiksen  2004              47.51   
  Vordingborg Svømme Klub  55.64                 
17  Thorbjørn Bjerrum  2004              48.70   
  Vest-Brøndby  45.68                 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Persson  2001              31.71   
  Værløse Svømmeklub  32.08                 
Peter Eskjær-Køppen  2002              32.70   
  Herlev Svømning  32.31                 
Frederik Clausen  2001              33.04   
  Hillerød Svømmeklub  34.14                 
Oscar Lykke Fischer  2002              35.14   
  Hillerød Svømmeklub  36.28                 
Frederik Birch Jørgensen  2001              35.38   
  Haslev Svømmeklub  37.04                 
Jonathan F. K. Jensen  2002              35.89   
  Vordingborg Svømme Klub  38.16                 
Nicklas Taylor  2002              36.59   
  Sigma Swim Allerød                   
Philip Hansen  2001              36.68   
  Herlev Svømning  38.00                 
Mathias Jelshøj  2001              37.69   
  Herlev Svømning  38.05                 
10  Mikkel Kronborg Riis  2002              38.89   
  Hillerød Svømmeklub  37.34                 
11  Niels Peter Lund  2002              39.03   
  Værløse Svømmeklub  42.52                 
Jonas Obsen  2001              DNS   
  Odsherred Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              28.78   
  Vest-Brøndby  28.47                 
Asbjørn Hammershøj  2000              32.05   
  Værløse Svømmeklub  32.35                 
Andreas Østergaard Nielse  1997              34.16   
  Vordingborg Svømme Klub  35.66                 
Elias Offersen  1996              34.16   
  Odsherred Svømmeklub  34.73                 
Andreas Cheng Milsgaard  2000              35.61   
  Værløse Svømmeklub  39.13                 
Asmund V. Christiansen  2000              36.61   
  Odsherred Svømmeklub  36.49                 
Rasmus Lynge Schmidt  2000              36.75   
  Haslev Svømmeklub  39.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  12 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner