2021-04-14   13:03:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 1/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2016    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            49.68   
Malva Lundberg  2007  Södertörns Simsällskap            52.75   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            53.36   
Alicia Aalo  2007  Södertörns Simsällskap            53.44   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            53.72   
Nadja Travar  2007  Södertörns Simsällskap            54.54   
Adiyat Coles  2008  Södertörns Simsällskap            55.02   
Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun            55.44   
Ingrid Marinos  2007  Simklubben Neptun            56.86   
10  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            58.10   
11  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            58.47   
12  Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            58.76   
13  Frida Forsmark  2008  Simklubben Neptun            59.26   
14  Gabriella Gavrilovic  2008  Södertörns Simsällskap            59.56   
15  Hedvig Nordström  2007  Södertörns Simsällskap            1:00.16   
16  Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap            1:00.76   
17  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            1:01.10   
18  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            1:01.85   
19  Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            1:03.16   
20  Alicia Dahlberg  2007  Simklubben Neptun            1:03.37   
21  Mathilda Wilsson  2007  Södertörns Simsällskap            1:04.32   
22  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap            1:04.76   
23  Stella Burman Kindgren  2008  Simklubben Neptun            1:05.57   
24  Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun            1:14.04   
25  Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun            1:14.74   
Irma Nerman  2007  Simklubben Neptun            DNS   
Alma Sandström  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Dahlia Heidarian  2008  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Izabella State  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Stella Ahlström  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            43.25   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap            46.42   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            46.49   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            46.56   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            46.61   
Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            46.66   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.48   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            47.75   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            49.07   
10  Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap            49.93   
11  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            50.00   
12  Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            50.48   
13  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            50.63   
14  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap            50.98   
15  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            51.69   
16  Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.76   
17  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            51.91   
18  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            52.19   
19  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            52.36   
20  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.63   
21  Adèle Maskåll Hallberg  2006  Simklubben Neptun            52.70   
22  Iris Wik  2006  Spårvägen Simförening            53.80   
23  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun            54.00   
24  Isa Carlsund  2006  Simklubben Neptun            54.13   
25  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            54.36   
26  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap            54.43   
27  Lova Dellert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.61   
28  Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            55.25   
29  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            55.66   
30  Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            56.21   
31  Ellen Broddvall  2006  Södertälje Simsällskap            57.06   
32  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            57.07   
33  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            57.58   
34  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            57.71   
35  Maja Rosenberg  2006  Spårvägen Simförening            57.73   
36  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap            58.08   
37  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap            1:00.10   
38  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            1:02.46   
39  Mila Ekfeldt  2006  Väsby Simsällskap            1:02.73   
40  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:04.67   
41  Emma Goulet  2006  Spårvägen Simförening            1:05.88   
42  Tilde Reutman  2006  Spårvägen Simförening            1:10.82   
Anna Malmring  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner