Results for Tureberg knatte cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Tureberg knatte cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Sollentuna |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100 m ryggsim fl A, B, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
|
473 |
34.19 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Hjortzberg |
2002 |
|
297 |
39.73 |
|
|
|
1:22.44 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Karlsson |
2002 |
|
157 |
49.31 |
|
|
|
1:41.91 |
|
|
Gustavsbergs Simsällskap |
1:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100 m ryggsim fl A, B, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yasemin Uzum |
2003 |
|
423 |
35.63 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Selma Holmer |
2004 |
|
371 |
37.48 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Häglund |
2003 |
|
345 |
38.26 |
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
|
329 |
40.15 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Astrid Nilsson |
2003 |
|
325 |
38.70 |
|
|
|
1:20.01 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
|
313 |
40.10 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Arnö |
2004 |
|
270 |
41.44 |
|
|
|
1:25.09 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Larsered |
2003 |
|
240 |
42.12 |
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lisa Eriksson |
2003 |
|
225 |
43.84 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
Gustavsbergs Simsällskap |
1:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kajsa Iwarsson |
2003 |
|
221 |
43.70 |
|
|
|
1:30.92 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Faleij |
2003 |
|
189 |
47.25 |
|
|
|
1:35.73 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Liu |
2004 |
|
181 |
46.28 |
|
|
|
1:37.14 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lovisa Klouda |
2004 |
|
140 |
51.68 |
|
|
|
1:45.80 |
|
|
Turebergs Simklubb |
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilda Olofsson |
2004 |
|
130 |
50.75 |
|
|
|
1:48.61 |
|
|
Gustavsbergs Simsällskap |
1:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josefine Gylling |
2004 |
|
110 |
54.59 |
|
|
|
1:54.54 |
|
|
Gustavsbergs Simsällskap |
1:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Björkman |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
11:37 |
|