2021-12-09   06:13:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM-JDM (25m) 2016 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tvling  DM-JDM (25M) 2016 Mellansvensk    Utskriftsdatum  15 oktober 2016   
  Tvlingsort  rebro    Utskriftstid  11:13   
  Arrangr  rebro Simallians         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  15 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 8:42.66 2015-11-04 
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 9:02.75 2010-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Lannhard  2000  Falu Simsllskap    1:05.42  2:15.85  3:26.48  4:36.93  9:16.55   
          5:47.09  6:57.81  8:08.47       
Clara Wiman  1996  Vsters Simsllskap    1:06.09  2:15.90  3:26.30  4:36.90  9:18.00   
          5:47.32  6:58.49  8:09.05       
Filippa Sterling  2002  Vsters Simsllskap    1:07.51  2:18.71  3:30.96  4:44.58  9:35.24   
          5:58.19  7:12.20  8:25.68       
Klara Eriksson  2000  Nykpings Simsllskap    1:06.53  2:20.00  3:33.93  4:48.16  9:43.65   
          6:02.23  7:17.18  8:31.94       
Elvira Eklund-Rambl  1997  Karlstads Simsllskap    1:06.61  2:18.00  3:31.34  4:45.79  9:48.63   
          6:00.57  7:16.79  8:33.75       
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.46  2:21.69  3:36.44  4:52.16  9:51.03   
          6:08.56  7:24.09  8:39.32       
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:09.84  2:24.41  3:39.34  4:54.23  9:51.99   
          6:08.71  7:23.24  8:38.21       
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsllskap    1:08.99  2:23.11  3:38.33  4:54.39  9:54.54   
          6:09.36  7:25.08  8:40.94       
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsllskap    1:08.17  2:23.22  3:39.59  4:55.89  10:02.13   
          6:12.79  7:29.80  8:47.05       
10  Clara Florn  2002  Gvle Simsllskap    1:09.98  2:26.01  3:41.97  4:58.01  10:02.98   
          6:14.43  7:30.97  8:47.80       
11  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:07.73  2:23.54  3:40.46  4:57.87  10:08.77   
          6:15.82  7:34.73  8:53.64       
12  Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsllskap    1:12.18  2:29.33  3:47.08  5:05.09  10:14.60   
          6:22.95  7:41.17  8:59.76       
13  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:09.52  2:26.00  3:44.27  5:02.83  10:16.62   
          6:22.76  7:41.75  9:00.59       
14  Nelly Antlv  2002  Falu Simsllskap    1:12.46  2:31.39  3:49.70  5:08.23  10:16.76   
          6:26.88  7:45.19  9:01.98       
15  Julia Norlin  1998  Upsala Simsllskap    1:10.20  2:26.23  3:44.16  5:02.72  10:17.69   
          6:21.69  7:41.08  8:59.97       
16  Emma Larsson  2002  Borlnge Simsllskap    1:11.95  2:28.42  3:48.62  5:08.10  10:20.71   
          6:27.18  7:46.41  9:05.21       
17  Adelina Walldn  2002  Simklubben Ena    1:10.85  2:28.35  3:47.45  5:06.80  10:20.84   
          6:26.14  7:46.05  9:05.04       
18  Salma Gabot  2001  rebro Simallians    1:12.61  2:31.51  3:51.65  5:12.27  10:25.42   
          6:31.80  7:52.25  9:11.37       
19  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simfrening    1:12.46  2:30.24  3:50.08  5:11.09  10:26.23   
          6:30.87  7:51.41  9:11.16       
20  Magdalena Hagsten Skarda  2003  rebro Simallians    1:13.23  2:32.82  3:52.61  5:12.82  10:26.73   
          6:32.96  7:52.58  9:11.87       
21  Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    1:09.57  2:25.72  3:43.86  5:04.14  10:27.37   
          6:25.12  7:46.47  9:07.62       
22  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:10.39  2:29.14  3:50.67  5:11.74  10:34.23   
          6:32.93  7:54.79  9:15.36       
23  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    1:10.31  2:29.11  3:50.87  5:12.25  10:35.62   
          6:33.27  7:55.26  9:16.77       
24  Lina Rehnman  2002  Vsters Simsllskap    1:14.61  2:34.23  3:54.14  5:15.39  10:37.54   
          6:36.47  7:58.16  9:18.47       
25  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.20  2:34.24  3:56.24  5:18.24  10:38.92   
          6:40.76  8:02.30  9:22.16       
26  Marit van Zonneveld  1999  Simsllskapet Mora    1:12.78  2:33.38  3:54.49  5:16.39  10:41.30   
          6:38.17  8:00.30  9:22.07       
27  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simfrening    1:13.46  2:35.51  3:57.33  5:21.16  10:50.48   
          6:45.27  8:08.53  9:31.78       
28  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    1:14.36  2:39.43  4:06.40  5:31.35  11:12.18   
          6:58.02  8:25.22  9:51.11       
29  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simfrening    1:15.68  2:40.95  4:07.58  5:36.52  11:22.85   
          7:03.85  8:30.37  9:57.80       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  15 oktober 2016 
Licensierad till: Vsters Simsllskap  Utskriftstid  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner