Results for Grand Prix 25 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 37 (Alkuert) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Alkuert) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspivmr |
16 lokakuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:30 |
|
|
Jrjestj |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
15 lokakuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Alkuert |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.19 1992-11-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
634 |
27.05 |
1:00.54 |
1:36.71 |
|
2:07.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
624 |
27.16 |
1:00.08 |
1:35.97 |
|
2:08.23 |
|
|
Vanders |
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
622 |
26.99 |
1:00.51 |
1:37.54 |
|
2:08.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
622 |
28.07 |
1:00.98 |
1:37.86 |
|
2:08.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
606 |
28.23 |
1:01.31 |
1:38.52 |
|
2:09.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pietari Virta |
1997 |
|
581 |
28.37 |
1:01.96 |
1:40.80 |
|
2:11.38 |
|
|
TaTu Tampere |
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
549 |
28.22 |
1:02.94 |
1:41.31 |
|
2:13.88 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyvskyl |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
537 |
29.72 |
1:04.08 |
1:42.80 |
|
2:14.84 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
536 |
27.89 |
1:04.24 |
1:41.88 |
|
2:14.90 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vanders |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
531 |
28.98 |
1:02.40 |
1:43.08 |
|
2:15.36 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
530 |
29.06 |
1:05.76 |
1:45.55 |
|
2:15.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyvskyl |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
527 |
29.03 |
1:07.08 |
1:43.33 |
|
2:15.70 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonni Aho |
1999 |
|
525 |
28.95 |
1:05.38 |
1:43.68 |
|
2:15.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
513 |
29.57 |
1:04.30 |
1:43.05 |
|
2:16.91 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Atte Somero |
1999 |
|
506 |
28.78 |
1:04.28 |
1:45.13 |
|
2:17.54 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
500 |
29.56 |
1:05.44 |
1:46.61 |
|
2:18.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
500 |
29.20 |
1:06.18 |
1:45.10 |
|
2:18.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
489 |
30.14 |
1:05.28 |
1:46.50 |
|
2:19.08 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
479 |
30.38 |
1:07.36 |
1:47.28 |
|
2:20.08 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
432 |
32.01 |
1:08.51 |
1:51.10 |
|
2:25.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspivmr |
16 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:30 |
|