2019-12-07   08:43:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Etiene MEDEIROS (1991) 25.67 2014-12-07 
SE: Anni Alitalo (1991) 27.48 2014-12-05 
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 28.06 2011-10-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Grönvall  2000    744          28.36   
  Uinti Tampere  28.93                 
Lotta Upanne  1998    716          28.72   
  Helsingfors Simsällskap  27.92                 
Reetta Kanervo  1999    712          28.78   
  Oulun Uinti 1906  29.68                 
Viola Kilpeläinen  1998    693          29.04   
  Helsingfors Simsällskap  29.38                 
Nea-Amanda Heinola  2000    678          29.24   
  Nummelan Kisaajat  29.29                 
Melek Ayarci  1999    661          29.49   
  Lahden Uimaseura  29.19                 
Marlene Niemi  1992    639          29.83   
  Kampuksen Plaani  29.85                 
Ilona Jakonen  1998    635          29.89   
  Swimming Jyväskylä  29.28                 
Vilma Oura  2001    633          29.93   
  Helsingfors Simsällskap  29.49                 
10  Suvi Huhtanen  1999    630          29.97   
  Uinti Tampere  29.33                 
11  Peppi Siirtola  2002    601          30.45   
  Cetus Espoo  29.61                 
12  Mirva Kallström  1999    591          30.62   
  Cetus Espoo  29.44                 
13  Petra Äkkinen  2000    590          30.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.66                 
14  Sonja Pentti  1999    590          30.64   
  Swimming Jyväskylä  30.79                 
15  Alma Lumio  1999    585          30.72   
  Uinti Tampere  30.45                 
16  Emma Männikkö  1998    580          30.81   
  Uinti Tampere  30.74                 
16  Laura Kellberg  2003    580          30.81   
  Cetus Espoo  31.64                 
18  Aino Jussila  2000    556          31.25   
  Uinti Tampere  32.14                 
19  Peppi Päiviö  1999    548          31.40   
  Cetus Espoo  31.52                 
20  Jenni Lampi  2000    547          31.41   
  Swimming Jyväskylä  31.53                 
21  Jonna Jauhiainen  2000    537          31.60   
  Cetus Espoo  31.33                 
21  Olivia Hellsten  2000    537          31.60   
  Simmis Wanda  32.01                 
23  Sara Lehtolainen  1996    534          31.67   
  Gladius Kirkkonummi  32.03                 
24  Helmi Tossavainen  2002    531          31.72   
  Cetus Espoo  33.04                 
25  Elli-Kaisa Saarinen  2001    529          31.76   
  Vesihelmen Uimaseura  32.28                 
26  Ida Slöör  2001    520          31.94   
  Cetus Espoo  31.73                 
27  Nea Virta  1996    517          32.01   
  Uinti Tampere  31.49                 
28  Rosa Sahlström  1997    515          32.05   
  Swimming Club Vuokatti  31.55                 
29  Sanni Lampi  2001    513          32.09   
  Swimming Jyväskylä  31.83                 
30  Anna Mäkinen  1995    503          32.30   
  Uinti Tampere  31.49                 
31  Nea Tiesmäki  2000    502          32.33   
  Cetus Espoo  31.77                 
32  Aino Mononen  2001    498          32.41   
  Joensuun Uimaseura  31.78                 
33  Jenna Pulkkinen  2004    497          32.43   
  Kouvolan Uimarit  33.15                 
33  Tytti Härkönen  2001    497          32.43   
  Lappeenrannan Uimarit  32.46                 
35  Nea Lähdesmäki  1999    496          32.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.83                 
36  Janina Viitanen  1997    496          32.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.24                 
37  Laura Oesch  1997    490          32.58   
  Helsingfors Simsällskap  31.34                 
38  Venla Niemelä  1999    489          32.61   
  Swimming Club Rovaniemi  32.17                 
39  Iiris Himanto  2001    489          32.62   
  Gladius Kirkkonummi  33.79                 
40  Pilvi Kilpeläinen  2002    485          32.69   
  Helsingfors Simsällskap  32.75                 
41  Sofia Risteelä  1993    475          32.93   
  Oulun Uinti 1906  33.48                 
42  Eerica Kuusjärvi  1999    472          32.99   
  Raision Urheilijat  33.55                 
43  Mari Hekkala  2000    461          33.26   
  Oulun Uinti 1906  32.72                 
44  Emma Haglund  2003    458          33.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.22                 
45  Siiri Jämsä  2002    458          33.34   
  Mikkelin Uimaseura  32.62                 
46  Emma Lehtola  1997    455          33.41   
  Swimming Club Vuokatti  31.63                 
47  Milla Nikkanen  2002    451          33.51   
  Nurmijärven Uinti  32.39                 
48  Venla Suihkonen  2002    445          33.64   
  Octopus Lohja  32.16                 
49  Laura Känsäkangas  1999    413          34.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner