2020-01-20   17:02:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Luukkanen  1996    687  31.50  1:05.82  1:40.92    2:15.98   
  Uinti Tampere  2:14.29                 
                     
Melek Ayarci  1999    684  32.08  1:05.88  1:40.52    2:16.21   
  Lahden Uimaseura  2:13.32                 
                     
Lotta Upanne  1998    655  31.71  1:07.71  1:43.10    2:18.18   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.92                 
                     
Vilma Oura  2001    653  33.18  1:08.49  1:43.48    2:18.31   
  Helsingfors Simsällskap  2:23.89                 
                     
Ilona Jakonen  1998    608  32.23  1:07.79  1:44.71    2:21.63   
  Swimming Jyväskylä  2:24.55                 
                     
Petra Äkkinen  2000    602  33.41  1:10.07  1:46.72    2:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.96                 
                     
Adelia Spångberg  1999    601  34.14  1:09.92  1:46.34    2:22.19   
  Cetus Espoo  2:20.83                 
                     
Ida Slöör  2001    580  34.04  1:10.81  1:47.97    2:23.85   
  Cetus Espoo  2:22.99                 
                     
Raakel Bärlund  2001    577  33.30  1:10.27  1:47.30    2:24.14   
  Lahden Uimaseura  2:26.58                 
                     
10  Laura Kellberg  2003    545  33.88  1:11.52  1:49.42    2:26.91   
  Cetus Espoo  2:28.21                 
                     
11  Aino Mononen  2001    543  34.73  1:11.92  1:49.43    2:27.10   
  Joensuun Uimaseura  2:28.37                 
                     
12  Helene Hirvonen  2001    541  35.12  1:12.67  1:50.68    2:27.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.49                 
                     
13  Salla Puhtimäki  1998    526  34.03  1:11.54  1:50.70    2:28.61   
  Vesihelmen Uimaseura  2:29.72                 
                     
14  Sofia Ylihannu  1997    524  33.78  1:11.26  1:50.51    2:28.86   
  Oulun Uinti 1906  2:28.44                 
                     
15  Nea Tiesmäki  2000    517  36.61  1:14.32  1:52.26    2:29.55   
  Cetus Espoo  2:28.10                 
                     
16  Milla Nikkanen  2002    515  34.46  1:12.98  1:51.90    2:29.73   
  Nurmijärven Uinti  2:33.02                 
                     
17  Jonna Jauhiainen  2000    512  36.22  1:14.87  1:52.75    2:30.02   
  Cetus Espoo  2:24.63                 
                     
18  Fanny Vuollet  1999    505  35.25  1:12.96  1:52.19    2:30.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.75                 
                     
19  Venla Niemelä  1999    498  35.38  1:14.00  1:52.96    2:31.33   
  Swimming Club Rovaniemi  2:31.43                 
                     
20  Marilla Parhiala  2000    497  35.49  1:14.46  1:52.60    2:31.51   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.47                 
                     
21  Siiri Jämsä  2002    494  35.48  1:13.56  1:53.08    2:31.83   
  Mikkelin Uimaseura  2:32.31                 
                     
22  Emma Johansson  2003    478  35.81  1:14.63  1:54.48    2:33.50   
  Cetus Espoo  2:34.67                 
                     
23  Saara Vesa  1999    471  36.12  1:14.61  1:53.87    2:34.23   
  ORCA Helsinki  2:31.86                 
                     
24  Pilvi Kilpeläinen  2002    466  34.44  1:12.91  1:53.99    2:34.82   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.58                 
                     
25  Sanni Lampi  2001    464  35.80  1:15.37  1:55.34    2:34.99   
  Swimming Jyväskylä  2:29.07                 
                     
26  Nea Lähdesmäki  1999    459  35.16  1:13.97  1:54.50    2:35.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.25                 
                     
27  Amanda Rapinoja  2001    456  37.18  1:16.98  1:56.98    2:35.94   
  Cetus Espoo  2:34.68                 
                     
28  Jenni Kylkisalo  1999    432  37.02  1:18.86  1:59.01    2:38.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.97                 
                     
Selma Soininen  1999              DNF   
  Kampuksen Plaani  2:22.19                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.04                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner