2019-12-15   05:00:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25 m

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:29   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 1:50.78 2014-12-07 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 
Nuorten SE: Marjo Hienonen (1987) 2:00.68 2004-07-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eveliina Pihkamäki  1998    707  29.68  1:01.25  1:33.42    2:04.78   
  Riihimäen Uimaseura  2:01.40                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    698  29.42  1:01.19  1:33.40    2:05.27   
  Helsingfors Simsällskap  2:05.27                 
                     
Ronja Riihinen  2000    694  29.19  1:00.72  1:33.11    2:05.52   
  Cetus Espoo  2:07.51                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    694  29.49  1:01.68  1:33.81    2:05.53   
  Raision Urheilijat  2:00.78                 
                     
Aino Otava  1999    691  29.93  1:01.71  1:34.11    2:05.70   
  Cetus Espoo  1:58.77                 
                     
Anna Kotonen  1997    686  29.73  1:01.26  1:33.74    2:06.01   
  Cetus Espoo  2:00.95                 
                     
Sara Kazi  1999    674  29.71  1:01.95  1:34.47    2:06.76   
  Raision Urheilijat  2:05.66                 
                     
Emma Koiranen  2001    667  29.49  1:01.77  1:34.73    2:07.21   
  Helsingfors Simsällskap  2:06.21                 
                     
Mila Manner  2001    651  29.31  1:01.92  1:35.23    2:08.27   
  Uinti Tampere  2:09.16                 
                     
10  Lyydia Kalenius  2000    648  30.34  1:03.31  1:35.91    2:08.44   
  Cetus Espoo  2:06.81                 
                     
11  Suvi Huhtanen  1999    641  29.90  1:02.36  1:35.34    2:08.87   
  Uinti Tampere  2:09.25                 
                     
12  Emma Nieminen  1996    631  29.68  1:02.26  1:35.49    2:09.57   
  Uinti Tampere  2:10.64                 
                     
13  Nea Rinne  1995    626  30.46  1:03.74  1:37.20    2:09.89   
  Cetus Espoo  2:05.63                 
                     
14  Jenni Lampi  2000    618  29.80  1:02.84  1:36.36    2:10.50   
  Swimming Jyväskylä  2:11.14                 
                     
15  Heini Tähkä  1998    614  30.23  1:03.20  1:37.09    2:10.78   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.88                 
                     
16  Inka Aaltonen  1999    607  30.31  1:03.08  1:36.81    2:11.24   
  Uinti Tampere  2:07.47                 
                     
17  Vaula Vekkeli  1996    602  30.77  1:04.76  1:39.13    2:11.65   
  Lahden Uimaseura  2:06.85                 
                     
18  Anniina Perkiö  1999    601  30.24  1:02.57  1:36.88    2:11.68   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.55                 
                     
19  Heini Hammar  1999    600  30.87  1:05.11  1:39.15    2:11.79   
  Uinti Tampere  2:10.62                 
                     
20  Emma Männikkö  1998    595  30.45  1:04.02  1:38.13    2:12.12   
  Uinti Tampere  2:12.59                 
                     
21  Erika Ketola  2000    586  30.98  1:05.72  1:39.63    2:12.84   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.16                 
                     
22  Denize Korkiakoski  1999    585  30.41  1:03.21  1:38.10    2:12.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.34                 
                     
23  Siiri Einiö  2003    584  30.54  1:04.67  1:39.22    2:12.98   
  Gladius Kirkkonummi  2:14.91                 
                     
24  Helene Hirvonen  2001    583  31.10  1:05.16  1:39.49    2:13.07   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.92                 
                     
25  Vuokko Suomäki  2001    574  30.22  1:03.67  1:38.37    2:13.72   
  Aurajoen Uinti  2:11.71                 
                     
26  Hanna Hammar  1998    570  30.33  1:04.31  1:39.41    2:14.01   
  Uinti Tampere  2:11.46                 
                     
27  Daniela Nummi  2000    568  31.06  1:05.08  1:39.60    2:14.20   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.75                 
                     
28  Fanni Pirhonen  2000    566  30.88  1:05.02  1:39.62    2:14.36   
  Uinti Tampere  2:12.07                 
                     
29  Marilla Parhiala  2000    566  30.73  1:05.21  1:40.26    2:14.38   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.85                 
                     
30  Emmiina Rautiainen  2000    557  30.48  1:04.08  1:39.46    2:15.10   
  Kouvolan Uimarit  2:13.72                 
                     
31  Lotta Auvinen  2001    547  32.00  1:06.69  1:41.51    2:15.88   
  Cetus Espoo  2:13.20                 
                     
32  Anni Halonen  1999    544  31.18  1:05.38  1:40.78    2:16.15   
  Riihimäen Uimaseura  2:12.04                 
                     
33  Sini Niemi  1993    543  31.70  1:06.47  1:41.89    2:16.20   
  Tornion Uimaseura  2:13.70                 
                     
34  Annika Laihonen  1997    536  30.69  1:05.35  1:40.86    2:16.80   
  Nummelan Kisaajat  2:12.23                 
                     
35  Ylva Sjölund  1998    534  31.68  1:06.73  1:42.37    2:16.98   
  Cetus Espoo  2:11.72                 
                     
36  Hanni Pratsch  1999    516  31.28  1:06.19  1:41.90    2:18.57   
  Cetus Espoo  2:13.55                 
                     
37  Juuli Miettinen  2000    514  31.47  1:06.31  1:42.29    2:18.74   
  Simmis Wanda  2:14.19                 
                     
38  Venla Salminen  2002    502  31.93  1:07.53  1:44.18    2:19.81   
  Cetus Espoo  2:15.14                 
                     
Veera Venäläinen  1995              DNF   
  Joensuun Uimaseura  2:03.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner