Results for Grand Prix 25 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 25 m | Tulostuspäivämäärä | 15 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:40 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 lokakuu 2016 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 669 | 26.47 | 55.94 | |||||
Cetus Espoo | 53.94 | |||||||||
2 | Miro Vasko | 1993 | 645 | 27.67 | 56.62 | |||||
TaTu Tampere | 56.24 | |||||||||
3 | Juho Grönblom | 1998 | 621 | 27.67 | 57.35 | |||||
Raision Urheilijat | 57.83 | |||||||||
4 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 602 | 28.06 | 57.96 | |||||
Swimming Jyväskylä | 54.49 | |||||||||
5 | Roni Kallström | 2001 | 597 | 28.52 | 58.12 | |||||
Cetus Espoo | 57.90 | |||||||||
6 | Sami Pakarinen | 1992 | 589 | 27.71 | 58.37 | |||||
Simmis Wanda | 57.19 | |||||||||
7 | Henri Hellström | 1997 | 566 | 28.64 | 59.13 | |||||
Raision Urheilijat | 57.71 | |||||||||
8 | Roope Eiserbeck | 1999 | 535 | 29.80 | 1:00.26 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:00.68 | |||||||||
9 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 535 | 28.38 | 1:00.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | 59.40 | |||||||||
10 | Petteri Haverinen | 2001 | 530 | 29.60 | 1:00.47 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:00.75 | |||||||||
11 | Saku Salo | 1995 | 527 | 28.67 | 1:00.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.82 | |||||||||
12 | Miro Juvonen | 1994 | 512 | 29.80 | 1:01.14 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:00.18 | |||||||||
13 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 510 | 29.38 | 1:01.24 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:01.11 | |||||||||
14 | Lassi Ruohonen | 1998 | 484 | 29.80 | 1:02.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.93 | |||||||||
15 | Niklas Valkonen | 1997 | 481 | 30.21 | 1:02.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:01.67 | |||||||||
16 | Hermanni Taimisto | 2000 | 480 | 31.33 | 1:02.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.10 | |||||||||
17 | Isak Gramén | 2001 | 478 | 30.20 | 1:02.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.62 | |||||||||
18 | Juho Laatikainen | 1999 | 463 | 30.78 | 1:03.26 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:02.49 | |||||||||
19 | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 460 | 30.46 | 1:03.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.67 | |||||||||
20 | Viktor Thodin | 2000 | 449 | 30.64 | 1:03.89 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:03.79 | |||||||||
21 | Juho Röytiö | 1998 | 444 | 31.04 | 1:04.15 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:02.22 | |||||||||
22 | Mikko Suova | 1997 | 432 | 31.23 | 1:04.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.31 | |||||||||
23 | Severi Nieminen | 1999 | 429 | 31.22 | 1:04.85 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:04.67 | |||||||||
24 | Firas El-Idi | 2001 | 410 | 31.34 | 1:05.86 | |||||
Lahden Kaleva | 1:04.72 | |||||||||
25 | Eelis Hukka | 1999 | 398 | 31.71 | 1:06.52 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:03.03 | |||||||||
- | Eetu Piiroinen | 1995 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.25 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 15 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:40 |