2019-12-12   23:35:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    414  40.84        1:24.12   
  Oulun Uinti 1906  1:25.80                 
                     
Saara Niemi  2005    395  41.08        1:25.45   
  Haukiputaan Heitto  1:26.89                 
                     
Elina Turunen  2005    281  45.17        1:35.72   
  Oulun Uinti 1906  1:33.74                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    277  45.92        1:36.07   
  Kemin Uimaseura  1:39.60                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    258  46.56        1:38.41   
  Oulun Uinti 1906  1:44.77                 
                     
Sofia Kivelä  2005    247  49.48        1:39.80   
  Kempeleen Pyrintö  1:42.64                 
                     
Milla Marttila  2005    245  48.64        1:40.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.50                 
                     
Lotta Kaarre  2005    220  49.38        1:43.78   
  Kempeleen Pyrintö  1:43.09                 
                     
Lidia Evans  2005    218  49.66        1:44.04   
  Swimming Club Vuokatti  1:46.39                 
                     
10  Amanda Riuttanen  2005    212  49.94        1:45.08   
  Oulun Uinti 1906  1:45.69                 
                     
11  Katariina Koivuranta  2005    210  49.95        1:45.47   
  Kempeleen Pyrintö  1:44.98                 
                     
12  Laura Rajavaara  2005    199  51.45        1:47.28   
  Oulun Uinti 1906  1:48.54                 
                     
13  Vilma Utriainen  2005    195  52.90        1:47.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:52.28                 
                     
14  Pinja Lohiniva  2005    195  52.22        1:47.95   
  Oulun Uinti 1906  1:48.95                 
                     
15  Saana Lauhava  2005    193  49.89        1:48.37   
  Swimming Club Rovaniemi  1:57.77                 
                     
16  Eveliina Vakkuri  2005    187  53.00        1:49.51   
  Kemin Työväen Uimarit  1:54.07                 
                     
17  Sani Nätynki  2005    187  52.14        1:49.58   
  Swimming Club Rovaniemi  1:58.58                 
                     
18  Saga Tuisku  2005    164  54.77        1:54.47   
  Kemin Työväen Uimarit  1:58.73                 
                     
19  Roosa Hautamäki  2005    160  54.61        1:55.36   
  Oulun Uinti 1906  1:54.41                 
                     
20  Milla Siira  2005    156  55.18        1:56.26   
  Kempeleen Pyrintö  1:51.76                 
                     
21  Sointu Purola  2005    156  53.18        1:56.46   
  Oulun Uinti 1906  1:56.60                 
                     
22  Eerika Sippala  2005    149  54.98        1:58.02   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Vilmiina Grekula  2005    147  55.80        1:58.74   
  Oulun Uinti 1906  1:55.40                 
                     
24  Kerttu Törmälä  2005    127  58.15        2:04.70   
  Kempeleen Pyrintö  2:06.88                 
                     
25  Sofia Kangas  2005    119  1:00.81        2:07.12   
  Kemin Työväen Uimarit  2:13.49                 
                     
26  Anniina Törmi  2005    117  1:00.28        2:07.88   
  Oulun Uinti 1906  2:06.46                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Neta Siponmaa  2005              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    397  39.61        1:25.27   
  Oulun Uinti 1906  1:26.50                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    391  41.81        1:25.74   
  Oulun Uinti 1906  1:26.64                 
                     
Helmi Jouhten  2004    370  42.25        1:27.31   
  Kempeleen Pyrintö  1:27.64                 
                     
Inka Elamaa  2004    360  41.81        1:28.07   
  Oulun Lohet  1:27.69                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    354  42.17        1:28.61   
  Kemijärven Kaiku  1:29.89                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    326  42.37        1:31.03   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.68                 
                     
Sara Meissner  2004    305  42.92        1:33.08   
  Oulun Uinti 1906  1:33.81                 
                     
Kiia Junttari  2004    283  45.68        1:35.48   
  Kemin Työväen Uimarit  1:35.46                 
                     
Nanna Savolainen  2004    279  46.13        1:35.93   
  Oulun Lohet  1:39.19                 
                     
10  Siiri Rahikkala  2004    266  46.45        1:37.40   
  Oulun Uinti 1906  1:41.84                 
                     
11  Inka Lytz  2004    266  45.08        1:37.44   
  Swimming Club Rovaniemi  1:34.06                 
                     
12  Julia Piisilä  2004    251  47.45        1:39.36   
  Kempeleen Pyrintö  1:40.94                 
                     
13  Mikaela Laaksola  2004    232  46.87        1:42.04   
  Swimming Club Vuokatti  1:44.67                 
                     
14  Iida Heiko  2004    214  51.25        1:44.81   
  Oulun Uinti 1906  1:50.32                 
                     
15  Emilia Karppinen  2004    200  49.30        1:47.04   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.38                 
                     
16  Emma Tolonen  2004    184  51.36        1:50.13   
  Kajaanin Uimaseura  1:54.30                 
                     
17  Ronja Kämäräinen  2004    163  54.11        1:54.66   
  Swimming Club Vuokatti  1:52.31                 
                     
18  Micaela Moilanen  2004    158  54.96        1:55.96   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
19  Saana Näsi  2004    156  53.11        1:56.32   
  Kemin Uimaseura                   
                     
20  Viivi Kortelainen  2004    143  53.20        1:59.88   
  Kajaanin Uimaseura  2:00.92                 
                     
Viivi Tonteri  2004              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:46.76                 
                     
Jatta Nurmela  2004              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:36.17                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Pinja Taskila  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:17.04                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    659  33.46        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906  1:10.94                 
                     
Minja Lukkari  2003    548  37.59        1:16.59   
  Oulun Uinti 1906  1:17.08                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    516  38.14        1:18.14   
  Oulun Lohet  1:18.29                 
                     
Emma Laatikainen  2003    442  38.93        1:22.30   
  Swimming Club Vuokatti  1:22.39                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    378  42.16        1:26.65   
  Oulun Uinti 1906  1:29.29                 
                     
Miina Laukka  2003    362  42.39        1:27.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.06                 
                     
Rebekka Säily  2003    350  42.72        1:28.96   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Sini Lassila  2003    337  41.94        1:30.02   
  Swimming Club Rovaniemi  1:29.59                 
                     
Emmi Palo  2003    233  47.81        1:41.87   
  Kemin Uimaseura  1:45.82                 
                     
10  Tinja-Riina Malinen  2003    132  58.16        2:03.00   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sara Ylimäki  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Jouhten  2002    520  36.98        1:17.93   
  Kempeleen Pyrintö  1:17.35                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    457  39.01        1:21.37   
  Oulun Lohet  1:20.94                 
                     
Sole Piirainen  2002    451  37.79        1:21.71   
  Swimming Club Vuokatti  1:24.83                 
                     
Ronja Nätynki  2002    429  40.34        1:23.10   
  Swimming Club Rovaniemi  1:28.56                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    422  39.88        1:23.55   
  Oulun Lohet  1:22.63                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    368  41.30        1:27.45   
  Kemin Uimaseura  1:26.84                 
                     
Vanessa Ventelä  2002    223  47.55        1:43.27   
  Kemin Työväen Uimarit  1:54.50                 
                     
Katariina Kourula  2002              DSQ   
  Kemin Uimaseura  1:19.46                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riika Huttula  2001    543  37.14        1:16.81   
  Oulun Lohet  1:17.45                 
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    464  37.70        1:20.94   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.84                 
                     
Seela Peuralahti  2001    446  38.92        1:22.01   
  Oulun Uinti 1906  1:19.30                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    295  42.80        1:34.14   
  Oulun Lohet  1:29.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    272  40.48        1:25.80   
  Oulun Lohet  1:26.50                 
                     
Cedric Decena  2004    248  41.56        1:28.51   
  Oulun Lohet  1:34.01                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    214  44.56        1:32.83   
  Swimming Club Rovaniemi  1:33.30                 
                     
Rasmus Koskela  2004    197  44.44        1:35.57   
  Oulun Uinti 1906  1:34.96                 
                     
Atte Leinonen  2004    182  45.20        1:37.99   
  Oulun Uinti 1906  1:37.42                 
                     
Jere Heikkilä  2004    149  49.98        1:44.77   
  Kempeleen Pyrintö  1:44.40                 
                     
Jimi Kenttälä  2004    120  54.93        1:52.74   
  Oulun Uinti 1906  1:46.46                 
                     
Jami Kenttälä  2004    94  56.80        2:02.07   
  Oulun Uinti 1906  2:10.71                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    357  37.26        1:18.33   
  Oulun Uinti 1906  1:18.72                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    350  37.39        1:18.84   
  Oulun Uinti 1906  1:21.33                 
                     
Sihan Yu  2003    332  38.05        1:20.26   
  Oulun Uinti 1906  1:19.92                 
                     
Toni Lipponen  2003    273  39.83        1:25.67   
  Kemin Uimaseura  1:28.22                 
                     
Tudor Ratiu  2003    247  42.26        1:28.60   
  Swimming Club Rovaniemi  1:31.78                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    234  40.98        1:30.12   
  Kemin Uimaseura  1:33.29                 
                     
Benjamin Evans  2003    231  44.10        1:30.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:34.92                 
                     
Leevi Sipilä  2003    158  50.38        1:42.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Roope Hyvärinen  2003    151  48.75        1:44.21   
  Kemin Työväen Uimarit  2:11.34                 
                     
10  Eemeli Korhonen  2003    136  52.15        1:48.06   
  Kempeleen Pyrintö  1:50.25                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brännkärr  2002    562  31.96        1:07.36   
  Kemin Työväen Uimarit  1:07.51                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    482  34.31        1:10.91   
  Oulun Uinti 1906  1:10.44                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    428  35.63        1:13.75   
  Oulun Uinti 1906  1:11.84                 
                     
Henrik Siltari  2002    414  34.64        1:14.57   
  Kemin Uimaseura  1:21.51                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    398  35.99        1:15.55   
  Oulun Uinti 1906  1:21.06                 
                     
Matias Rajavaara  2002    346  36.95        1:19.19   
  Oulun Uinti 1906  1:20.71                 
                     
Aleksi Romsi  2002    343  36.91        1:19.43   
  Kemin Uimaseura  1:21.06                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    331  38.20        1:20.36   
  Oulun Uinti 1906  1:21.74                 
                     
Tatu-Taneli Malinen  2002    205  44.11        1:34.24   
  Kemin Työväen Uimarit  1:37.00                 
                     
Valtteri Setälä  2002              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noa Mäkelä  2001    443  35.25        1:12.94   
  Kempeleen Pyrintö  1:10.07                 
                     
Jere Keskiaho  2001    432  34.52        1:13.51   
  Oulun Uinti 1906  1:14.90                 
                     
Kalle Karhunen  2001    318  37.21        1:21.40   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.86                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    299  39.39        1:23.16   
  Kemin Työväen Uimarit  1:24.01                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    257  41.04        1:27.36   
  Kemin Uimaseura  1:27.12                 
                     
Otto Luokkala  2001    203  43.20        1:34.60   
  Kemin Työväen Uimarit  1:37.38                 
                     
Jani Leskelä  2001              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.88                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    522  32.21        1:09.05   
  Oulun Uinti 1906  1:07.87                 
                     
Juho Anttila  2000    451  33.82        1:12.51   
  Oulun Uinti 1906  1:12.80                 
                     
Antti Hirvonen  2000    394  35.43        1:15.80   
  Kajaanin Uimaseura  1:13.50                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    294  39.07        1:23.63   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:32 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:44   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    702  1:03.72  2:11.61  3:20.67  4:30.36  9:05.13   
  Oulun Uinti 1906  9:07.96      5:39.41  6:48.70  7:57.86       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    614  1:06.48  2:18.31  3:30.06  4:42.14  9:29.84   
  Oulun Uinti 1906  9:41.11      5:55.30  7:07.37  8:19.89       
                     
Henna Hökkä  2003    577  1:07.94  2:21.71  3:36.09  4:50.47  9:41.75   
  Oulun Uinti 1906  9:55.99      6:04.92  7:18.97  8:32.54       
                     
Martta Nygård  2003    575  1:08.22  2:21.79  3:35.91  4:50.08  9:42.46   
  Oulun Uinti 1906  9:49.34      6:04.51  7:18.41  8:31.68       
                     
Minja Lukkari  2003    568  1:08.52  2:22.75  3:37.34  4:51.33  9:44.98   
  Oulun Uinti 1906  9:47.77      6:05.98  7:19.82  8:33.74       
                     
Venla Säntti  2003    552  1:08.90  2:23.51  3:38.84  4:53.58  9:50.66   
  Oulun Uinti 1906  10:02.89      6:08.90  7:23.74  8:38.25       
                     
Mathilda Puutio  2003    516  1:10.33  2:26.43  3:42.50  4:59.22  10:04.06   
  Oulun Uinti 1906  10:15.43      6:16.16  7:33.58  8:50.26       
                     
Malla Juutinen  2003    357  1:22.10  2:49.33  4:16.64  5:42.35  11:22.63   
  Oulun Uinti 1906  11:45.86      7:09.98  8:35.48  10:00.16       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Isa Vehkaoja  2002    481  1:09.09  2:26.40  3:43.77  5:02.98  10:18.20   
  Oulun Uinti 1906  10:19.41      6:23.55  7:42.60  9:01.62       
                     
Iina Elorinne  2002    427  1:19.64  2:42.77  4:05.17  5:26.17  10:43.05   
  Kempeleen Pyrintö  10:38.85      6:47.04  8:06.53  9:25.76       
                     
Ada Holm  2002    302  1:20.29  2:50.15  4:22.28  5:55.22  12:01.97   
  Oulun Lohet  12:27.42      7:28.16  9:00.92  10:32.52       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Henna Haipus  2001    575  1:07.60  2:18.42  3:30.02  4:43.36  9:42.53   
  Kempeleen Pyrintö  9:40.83      5:57.06  7:11.69  8:26.83       
                     
Iida-Maria Laine  2001    568  1:05.70  2:18.66  3:31.29  4:46.28  9:45.01   
  Oulun Uinti 1906  9:38.70      6:00.92  7:16.00  8:31.09       
                     
Jenni Louhimo  2001    563  1:43.04  2:56.90  4:11.81  5:27.13  9:46.66   
  Oulun Uinti 1906  9:35.83      6:41.43  7:56.20  9:10.37       
                     
Anni Willman  2001    507  1:08.53  2:23.22  3:39.33  4:56.54  10:07.56   
  Oulun Lohet  9:54.37      6:14.64  7:33.11  8:51.28       
                     
Sofia Saukko  2001    406  1:11.46  2:33.92  3:58.15  5:22.00  10:53.99   
  Swimming Club Rovaniemi  11:20.36      6:46.22  8:09.87  9:31.93       
                     
Viveca Meriläinen  2001    359  1:21.12  2:47.62  4:13.34  5:40.00  11:21.36   
  Kemijärven Kaiku        7:06.61  8:32.97  9:58.66       
                     
Pipsa Remes  2001    305  1:15.51  2:42.31  4:12.98  5:45.98  11:59.65   
  Kemin Työväen Uimarit  11:50.91      7:19.24  8:53.13  10:26.53       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:51   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Lasse Pulkkinen  2002    532  1:03.62  2:12.64  3:21.76  4:31.17  9:06.90   
  Oulun Uinti 1906  9:10.08      5:40.48  6:50.00  7:59.48       
                     
Elias Juntunen  2002    505  1:06.40  2:17.49  3:28.19  4:38.53  9:16.80   
  Kempeleen Pyrintö  9:12.31      5:48.85  6:58.09  8:08.67       
                     
Valtteri Taskinen  2002    431  1:07.93  2:21.94  3:35.86  4:50.73  9:46.63   
  Oulun Uinti 1906  9:54.86      6:04.82  7:19.90  8:34.28       
                     
Ville Korpilähde  2002    381  1:08.44  2:26.65  3:45.14  5:02.94  10:11.35   
  Swimming Club Rovaniemi  10:32.63      6:21.51  7:40.71  8:57.37       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001    612  1:00.08  2:07.20  3:13.71  4:19.61  8:42.22   
  Oulun Uinti 1906  8:34.07      5:25.83  6:32.15  7:37.87       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m       











 
Topias Nygård  2000    542  1:04.38  2:13.43  3:22.06  4:31.27  9:03.72   
  Oulun Uinti 1906  9:39.20      5:40.45  6:50.33  7:58.22       
                     
Janne Tyni  2000    462  1:04.39  2:14.68  3:27.10  4:40.44  9:33.30   
  Oulun Lohet  9:24.30      5:53.88  7:07.86  8:22.07       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:51 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  21:34   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oulun Uinti  2001    611          4:05.29   
  Oulun Uinti 1906  4:03.88                 
  Laura Lahtinen  2003      28.65  1:00.51      1:00.51   
  Iida-Maria Laine  2001      29.48  1:02.59      2:03.10   
  Jenni Louhimo  2001      28.38  1:00.14      3:03.24   
  Madeleine Hiltunen  2003      29.46  1:02.05      4:05.29   
                     
Scr Naiset [2001]  2001    424          4:37.13   
  Swimming Club Rovaniemi  4:31.51                 
  Sofia Saukko  2001      32.30  1:09.43      1:09.43   
  Inka Lytz  2004      32.57  1:11.32      2:20.75   
  Katariina Kuulasmaa  2003      34.25  1:12.25      3:33.00   
  Ronja Nätynki  2002      29.79  1:04.13      4:37.13   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  21:34 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  21:34   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oulun Uinti  2000    483          3:53.47   
  Oulun Uinti 1906  3:51.06                 
  Jere Keskiaho  2001      28.10  59.65      59.65   
  Tiitus Taskila  2001      27.14  57.78      1:57.43   
  Atte Moilanen  2001      27.44  58.52      2:55.95   
  Topias Nygård  2000      27.44  57.52      3:53.47   
                     
Scr Miehet [2000]  2000    411          4:06.51   
  Swimming Club Rovaniemi  4:07.97                 
  Ville Korpilähde  2002      30.13  1:04.43      1:04.43   
  Topi Lukkarinen  2000      26.34  55.43      1:59.86   
  Petteri Maijala  2001      29.52  1:02.63      3:02.49   
  Kasper Lytz  2003      30.23  1:04.02      4:06.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  21:34 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    592  35.51  1:16.57  1:58.31    2:40.23   
  Oulun Uinti 1906  2:38.53                 
                     
Minja Lukkari  2003    538  37.53  1:20.01  2:03.20    2:45.41   
  Oulun Uinti 1906  2:43.05                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    492  40.49  1:24.79  2:08.62    2:50.37   
  Oulun Lohet  2:49.19                 
                     
Mathilda Puutio  2003    438  39.97  1:24.99  2:11.37    2:57.17   
  Oulun Uinti 1906  2:59.56                 
                     
Emma Laatikainen  2003    434  39.87  1:24.85  2:11.51    2:57.63   
  Swimming Club Vuokatti  3:02.54                 
                     
Miina Laukka  2003    352  44.58  1:32.81  2:22.58    3:10.44   
  Kempeleen Pyrintö  3:11.27                 
                     
Sini Lassila  2003    340  41.47  1:30.34  2:21.57    3:12.79   
  Swimming Club Rovaniemi  3:15.15                 
                     
Iiris Isokoski  2003    292  46.85  1:38.66  2:31.93    3:22.70   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Aada Tapio  2003    260  47.62  1:41.31  2:36.76    3:30.78   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Jouhten  2002    501  40.17  1:23.06  2:06.45    2:49.36   
  Kempeleen Pyrintö  2:48.35                 
                     
Sole Piirainen  2002    439  40.03  1:25.23  2:12.15    2:57.06   
  Swimming Club Vuokatti  3:10.70                 
                     
Ronja Nätynki  2002    428  40.90  1:26.94  2:14.39    2:58.44   
  Swimming Club Rovaniemi  3:06.29                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    427  40.20  1:23.99  2:10.88    2:58.66   
  Oulun Lohet  2:54.24                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    422  40.04  1:25.10  2:12.57    2:59.33   
  Oulun Lohet  2:56.28                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riika Huttula  2001    504  39.59  1:23.47  2:07.38    2:49.04   
  Oulun Lohet  2:47.36                 
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    432  39.49  1:24.73  2:10.55    2:57.96   
  Kemin Työväen Uimarit  2:54.22                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Laukka  2005    144          38.68   
  Kempeleen Pyrintö  38.96                 
Paavo Tapio  2005    133          39.68   
  Oulun Lohet  41.81                 
Artturi Väänänen  2005    128          40.22   
  Oulun Uinti 1906  43.11                 
Lauri Siurua  2005    125          40.50   
  Oulun Uinti 1906  39.15                 
Antti Ylönen  2005    120          41.09   
  Kajaanin Uimaseura  39.58                 
Roni Heikkinen  2005    117          41.43   
  Oulun Uinti 1906  42.95                 
Olli Talus  2005    102          43.31   
  Kemin Työväen Uimarit  43.08                 
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    64          50.75   
  Oulun Lohet  54.12                 
Tuomas Romsi  2005              DSQ   
  Kemin Uimaseura  36.30                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    278          31.07   
  Oulun Lohet  30.92                 
Arttu Haipus  2004    257          31.89   
  Kempeleen Pyrintö  32.22                 
Rasmus Koskela  2004    237          32.77   
  Oulun Uinti 1906  33.73                 
Vili Rantasuo  2004    230          33.12   
  Oulun Lohet  32.64                 
Eetu Haipus  2004    195          34.98   
  Kempeleen Pyrintö  34.64                 
Alex Kortesalmi  2004    189          35.37   
  Rovaniemen Uimaseura  34.47                 
Atte Leinonen  2004    186          35.51   
  Oulun Uinti 1906  36.12                 
Jimi Kenttälä  2004    174          36.33   
  Oulun Uinti 1906  36.48                 
Onni Kelloniemi  2004    169          36.70   
  Kemijärven Kaiku  36.09                 
10  Jere Heikkilä  2004    154          37.80   
  Kempeleen Pyrintö  38.16                 
11  Jami Kenttälä  2004    152          38.03   
  Oulun Uinti 1906  36.93                 
12  Veeti Kela  2004    119          41.24   
  Kajaanin Uimaseura  41.06                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    485          25.82   
  Swimming Club Rovaniemi  25.84                 
Jere Keskiaho  2001    460          26.29   
  Oulun Uinti 1906  25.71                 
Veikko Romppainen  2000    425          26.98   
  Oulun Uinti 1906  26.81                 
Noa Mäkelä  2001    417          27.16   
  Kempeleen Pyrintö  26.73                 
Esa Hyrynkangas  2002    412          27.26   
  Oulun Lohet  27.25                 
Anton Ukkola  2000    408          27.37   
  Oulun Uinti 1906  26.33                 
Matias Rajavaara  2002    400          27.55   
  Oulun Uinti 1906  27.08                 
Leevi Kärnä  2001    381          27.99   
  Kajaanin Uimaseura  26.71                 
Aleksi Romsi  2002    346          28.91   
  Kemin Uimaseura  29.63                 
10  Petteri Maijala  2001    343          28.98   
  Swimming Club Rovaniemi  28.43                 
11  Antti Hirvonen  2000    339          29.11   
  Kajaanin Uimaseura  28.50                 
12  Kalle Karhunen  2001    334          29.23   
  Kemin Työväen Uimarit  29.72                 
13  Elias Juntunen  2002    333          29.28   
  Kempeleen Pyrintö  28.92                 
14  Henrik Siltari  2002    328          29.42   
  Kemin Uimaseura  31.32                 
15  Niklas Raesalmi  2002    326          29.48   
  Oulun Uinti 1906  29.28                 
16  Toni Lipponen  2003    303          30.22   
  Kemin Uimaseura  30.14                 
17  Jeremia Saarinen  2002    275          31.21   
  Haukiputaan Heitto  31.31                 
18  Karlo Kilpinen  2003    269          31.43   
  Kemin Uimaseura  32.42                 
19  Benjamin Evans  2003    261          31.73   
  Swimming Club Vuokatti  31.72                 
20  Aleksi Rajaniemi  2002    253          32.06   
  Oulun Uinti 1906  31.89                 
21  Mikael Ryynänen  2003    236          32.84   
  Oulun Lohet  33.83                 
22  Otto Luokkala  2001    209          34.19   
  Kemin Työväen Uimarit  33.86                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riina Niemi  2005    338  37.16        1:18.98   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.25                 
                     
Saara Niemi  2005    280  37.91        1:24.12   
  Haukiputaan Heitto  1:25.30                 
                     
Laura Rajavaara  2005    221  39.49        1:30.93   
  Oulun Uinti 1906  1:33.76                 
                     
Maija Lämsä  2005    162  47.39        1:40.78   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Elina Turunen  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:30.30                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    426  33.83        1:13.14   
  Oulun Uinti 1906  1:13.03                 
                     
Eevi Peltonen  2004    337  37.19        1:19.07   
  Oulun Lohet  1:14.90                 
                     
Helmi Jouhten  2004    311  38.79        1:21.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:19.00                 
                     
Inka Lytz  2004    252  39.56        1:27.10   
  Swimming Club Rovaniemi  1:28.68                 
                     
Noora Aikio  2004    247  37.84        1:27.66   
  Kemin Uimaseura  1:36.69                 
                     
Kiia Junttari  2004    209  41.02        1:32.70   
  Kemin Työväen Uimarit  1:33.05                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    207  38.66        1:33.04   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.35                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    197  42.91        1:34.54   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.59                 
                     
Mikaela Laaksola  2004    196  43.04        1:34.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:36.15                 
                     
10  Jatta Nurmela  2004    196  44.62        1:34.69   
  Haukiputaan Heitto  1:35.72                 
                     
11  Hanna-Maria Korpilähde  2004    170  43.55        1:39.26   
  Rovaniemen Uimaseura  1:39.26                 
                     
12  Emilia Karppinen  2004    123  52.13        1:50.67   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
13  Emma Tolonen  2004    120  52.12        1:51.53   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    585  31.58        1:05.79   
  Oulun Uinti 1906  1:03.76                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    493  33.41        1:09.64   
  Oulun Uinti 1906  1:09.22                 
                     
Henna Hökkä  2003    454  34.20        1:11.62   
  Oulun Uinti 1906  1:12.26                 
                     
Martta Nygård  2003    419  34.37        1:13.51   
  Oulun Uinti 1906  1:13.62                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    362  36.35        1:17.21   
  Oulun Uinti 1906  1:16.90                 
                     
Malla Juutinen  2003    281  40.50        1:23.99   
  Oulun Uinti 1906  1:18.74                 
                     
Katariina Kuulasmaa  2003    274  38.13        1:24.69   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.31                 
                     
Sara Ylimäki  2003    217  41.46        1:31.52   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elisa Vakkuri  2002    440  33.63        1:12.34   
  Kemin Uimaseura  1:11.89                 
                     
Petra Heikkinen  2002    428  34.43        1:13.02   
  Oulun Uinti 1906  1:12.18                 
                     
Isa Vehkaoja  2002    382  34.82        1:15.82   
  Oulun Uinti 1906  1:15.47                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    347  35.76        1:18.33   
  Haukiputaan Heitto  1:19.91                 
                     
Jessi Nurmela  2002    254  39.29        1:26.92   
  Haukiputaan Heitto  1:31.01                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Seela Peuralahti  2001    471  32.29        1:10.75   
  Oulun Uinti 1906  1:10.07                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    403  33.24        1:14.47   
  Oulun Uinti 1906  1:11.47                 
                     
Pipsa Remes  2001    310  38.22        1:21.29   
  Kemin Työväen Uimarit  1:19.71                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brännkärr  2002    467  31.59  1:06.24  1:42.19    2:16.76   
  Kemin Työväen Uimarit  2:17.93                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    431  33.16  1:08.08  1:44.50    2:20.43   
  Oulun Uinti 1906  2:21.21                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    314  36.32  1:16.31  1:56.54    2:36.11   
  Oulun Uinti 1906  2:36.62                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiitus Taskila  2001    433  32.59  1:07.47  1:44.28    2:20.24   
  Oulun Uinti 1906  2:18.46                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    257  1:20.48  2:04.82  2:46.83    2:46.83   
  Kemin Työväen Uimarit  2:50.06                 
                     
Jani Leskelä  2001    226  38.67  1:23.49  2:08.59    2:54.19   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    218  39.65  1:24.11  2:56.14    2:56.14   
  Kemin Uimaseura  3:07.54                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Nygård  2000    474  32.42  1:06.79  1:42.16    2:16.07   
  Oulun Uinti 1906  2:09.70                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    266  37.60  1:19.86  2:03.45    2:44.88   
  Kemin Työväen Uimarit  2:43.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    378  39.74  1:25.52  2:14.91    2:52.28   
  Oulun Uinti 1906  2:54.50                 
                     
Saara Niemi  2005    373  36.94  1:24.60  2:14.87    2:52.96   
  Haukiputaan Heitto  2:53.00                 
                     
Riina Niemi  2005    339  38.52  1:24.71  2:20.75    2:58.53   
  Swimming Club Rovaniemi  3:01.64                 
                     
Elina Turunen  2005    301  40.46  1:28.89  2:23.32    3:05.83   
  Oulun Uinti 1906  3:04.01                 
                     
Maiju Huttunen  2005    286  37.89  1:25.98  2:26.30    3:09.02   
  Swimming Club Rovaniemi  3:25.85                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    266  45.69  1:33.84  2:31.45    3:13.71   
  Kemin Uimaseura  3:12.79                 
                     
Pinja Lohiniva  2005    230          3:23.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Amanda Riuttanen  2005    216  47.20  1:43.88  2:40.91    3:27.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Vilma Kiviniemi  2005    215          3:27.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Sani Nätynki  2005    204  49.37  1:44.91  2:45.15    3:31.39   
  Swimming Club Rovaniemi  3:39.92                 
                     
11  Saga Tuisku  2005    190  51.21  1:42.76  2:47.78    3:36.61   
  Kemin Työväen Uimarit  3:35.19                 
                     
12  Anniina Törmi  2005    132          4:04.61   
  Oulun Uinti 1906  4:11.40                 
                     
Lidia Evans  2005              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  3:23.14                 
  SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen               
                     
Roosa Hautamäki  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  4:29.58                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pinja Taskila  2004    495  37.15  1:17.10  1:59.75    2:37.47   
  Oulun Uinti 1906  2:39.36                 
                     
Petra Ansaranta  2004    469  34.81  1:15.35  2:03.17    2:40.34   
  Oulun Uinti 1906  2:37.79                 
                     
Helmi Jouhten  2004    438  38.96  1:18.85  2:07.93    2:44.05   
  Kempeleen Pyrintö  2:44.49                 
                     
Inka Elamaa  2004    405  38.10  1:21.64  2:10.50    2:48.40   
  Oulun Lohet  2:45.59                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    394  39.68  1:23.37  2:11.25    2:49.84   
  Oulun Uinti 1906  2:50.40                 
                     
Ida Roponen  2004    351  1:20.76  2:17.95  2:56.61    2:56.61   
  Haukiputaan Heitto  2:59.75                 
                     
Inka Lytz  2004    342  40.69  1:25.74  2:19.00    2:58.09   
  Swimming Club Rovaniemi  2:55.76                 
                     
Eevi Peltonen  2004    340  38.48  1:21.41  2:18.93    2:58.50   
  Oulun Lohet  2:51.35                 
                     
Viivi Tonteri  2004    334  35.95  1:20.37  2:17.75    2:59.55   
  Oulun Uinti 1906  3:09.33                 
                     
10  Anastasia Parfenova  2004    304  43.77  1:31.93  2:22.59    3:05.25   
  Kemijärven Kaiku  3:07.99                 
                     
11  Sara Meissner  2004    297  40.97  1:29.45  2:25.54    3:06.65   
  Oulun Uinti 1906  3:14.71                 
                     
12  Noora Aikio  2004    293  40.45  1:28.17  2:27.09    3:07.58   
  Kemin Uimaseura  3:12.99                 
                     
13  Anni Ranta-Valkama  2004    290  41.14  1:27.41  2:23.12    3:08.22   
  Swimming Club Rovaniemi  3:01.29                 
                     
14  Kiia Junttari  2004    280  41.02  1:30.12  2:25.51    3:10.42   
  Kemin Työväen Uimarit  3:05.18                 
                     
15  Petra Laukkanen  2004    277  42.77  1:29.73  2:26.62    3:10.93   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Anniina Kanste  2004    272  42.19  1:31.26  2:28.52    3:12.12   
  Haukiputaan Heitto  3:15.17                 
                     
17  Ronja Kämäräinen  2004    265  45.08  1:31.76  2:30.56    3:13.86   
  Swimming Club Vuokatti  3:22.68                 
                     
18  Mikaela Laaksola  2004    246  45.39  1:38.77  2:35.94    3:18.76   
  Swimming Club Vuokatti  3:22.45                 
                     
19  Emilia Karppinen  2004    203          3:31.73   
  Kajaanin Uimaseura  3:40.25                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    649          2:23.86   
  Oulun Uinti 1906  2:22.98                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    615          2:26.44   
  Oulun Uinti 1906  2:24.67                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    537  33.71  1:12.62  1:57.11    2:33.22   
  Oulun Lohet  2:36.08                 
                     
Minja Lukkari  2003    511          2:35.80   
  Oulun Uinti 1906  2:31.52                 
                     
Henna Hökkä  2003    499  34.78  1:15.63  2:03.26    2:37.02   
  Oulun Uinti 1906  2:38.24                 
                     
Venla Säntti  2003    497  35.74  1:16.81  2:02.89    2:37.22   
  Oulun Uinti 1906  2:39.75                 
                     
Sini Lassila  2003    344  38.09  1:28.62  2:19.61    2:57.72   
  Swimming Club Rovaniemi  2:57.11                 
                     
Miina Laukka  2003    335  43.43  1:30.10  2:18.68    2:59.31   
  Kempeleen Pyrintö  3:00.28                 
                     
Katariina Kuulasmaa  2003    317  39.31  1:25.96  2:22.44    3:02.58   
  Swimming Club Rovaniemi  3:02.56                 
                     
10  Emmi Palo  2003    251  46.45  1:34.29  2:31.77    3:17.42   
  Kemin Uimaseura  3:20.11                 
                     
Emma Laatikainen  2003              DNF   
  Swimming Club Vuokatti  2:50.54                 
                     
Martta Nygård  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:35.94                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tinja-Riina Malinen  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Jouhten  2002    529          2:34.04   
  Kempeleen Pyrintö  2:32.24                 
                     
Petra Heikkinen  2002    468  34.66  1:15.42  2:03.02    2:40.42   
  Oulun Uinti 1906  2:36.14                 
                     
Ronja Nätynki  2002    451  34.89  1:19.40  2:07.29    2:42.37   
  Swimming Club Rovaniemi  2:48.22                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    441  35.75  1:18.48  2:04.80    2:43.66   
  Oulun Lohet  2:45.09                 
                     
Iina Elorinne  2002    408  37.37  1:18.10  2:07.90    2:47.87   
  Kempeleen Pyrintö  2:58.00                 
                     
Jessi Nurmela  2002    331  39.08  1:24.60  2:21.22    3:00.03   
  Haukiputaan Heitto  3:02.15                 
                     
Hanna Rantanen  2002    296  41.13  1:29.63  2:28.19    3:06.83   
  Kemin Uimaseura  3:12.45                 
                     
Vanessa Ventelä  2002    170  1:32.44  2:32.21  3:19.77    3:44.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henna Haipus  2001    559          2:31.20   
  Kempeleen Pyrintö  2:30.70                 
                     
Riika Huttula  2001    521  33.89  1:16.19  2:00.35    2:34.83   
  Oulun Lohet  2:34.85                 
                     
Jenni Louhimo  2001    520  34.12  1:13.41  2:00.76    2:34.91   
  Oulun Uinti 1906  2:37.93                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    502          2:36.71   
  Oulun Uinti 1906  2:31.93                 
                     
Seela Peuralahti  2001    499  33.88  1:13.06  1:59.31    2:37.05   
  Oulun Uinti 1906  2:34.13                 
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    460  35.88  1:16.69  2:03.77    2:41.41   
  Kemin Työväen Uimarit  2:36.22                 
                     
Sofia Saukko  2001    396  37.24  1:17.95  2:12.59    2:49.58   
  Swimming Club Rovaniemi  2:52.90                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    343  37.85  1:25.89  2:19.33    2:57.93   
  Oulun Lohet  2:58.80                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    334  40.97  1:25.55  2:19.55    2:59.48   
  Kemijärven Kaiku  2:54.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Romsi  2005    167  42.24        1:32.11   
  Kemin Uimaseura  1:34.89                 
                     
Artturi Väänänen  2005    117  51.67        1:43.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Siurua  2005    105  53.99        1:47.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Paavo Tapio  2005    100  52.19        1:49.25   
  Oulun Lohet  1:47.17                 
                     
Olli Talus  2005    98  54.62        1:49.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:52.43                 
                     
Elias Laukka  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:41.33                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    298  35.83        1:15.98   
  Oulun Lohet  1:16.82                 
                     
Cedric Decena  2004    294  35.47        1:16.26   
  Oulun Lohet  1:18.89                 
                     
Rasmus Koskela  2004    232  39.97        1:22.50   
  Oulun Uinti 1906  1:26.11                 
                     
Arttu Haipus  2004    207  40.73        1:25.69   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.96                 
                     
Eetu Haipus  2004    198  41.41        1:27.07   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.76                 
                     
Jere Heikkilä  2004    145  48.12        1:36.43   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.25                 
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikko Romppainen  2000    390  31.65        1:09.45   
  Oulun Uinti 1906  1:11.14                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    383  32.01        1:09.85   
  Oulun Lohet  1:09.49                 
                     
Antti Hirvonen  2000    370  33.69        1:10.68   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.15                 
                     
Kasper Lytz  2003    367  32.98        1:10.87   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.71                 
                     
Matias Rajavaara  2002    363  32.82        1:11.12   
  Oulun Uinti 1906  1:12.74                 
                     
Leevi Kärnä  2001    342  31.74        1:12.54   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    333  34.12        1:13.22   
  Oulun Uinti 1906  1:22.05                 
                     
Henrik Siltari  2002    324  36.11        1:13.86   
  Kemin Uimaseura  1:18.63                 
                     
Lukas Kalliokoski  2001    315  36.00        1:14.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Anton Ylihannu  2001    306  32.85        1:15.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Kalle Karhunen  2001    301  35.69        1:15.66   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.50                 
                     
12  Tudor Ratiu  2003    271  36.29        1:18.37   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.21                 
                     
13  Aleksi Rajaniemi  2002    268  39.55        1:18.71   
  Oulun Uinti 1906  1:26.27                 
                     
14  Karlo Kilpinen  2003    220  40.31        1:24.04   
  Kemin Uimaseura  1:25.91                 
                     
15  Tatu-Taneli Malinen  2002    219  37.76        1:24.17   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001              DNS   
  Kemin Työväen Uimarit  1:13.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Moilanen  2006    337          36.93   
  Oulun Uinti 1906  39.24                 
Miina Torvikoski  2006    314          37.81   
  Kemin Uimaseura  39.58                 
Sara Seppänen  2006    240          41.32   
  Oulun Lohet  40.72                 
Anna Kortesalmi  2006    184          45.13   
  Rovaniemen Uimaseura  47.04                 
Pinja Junttari  2006    183          45.19   
  Kemin Työväen Uimarit  45.17                 
Oona Lipponen  2006    176          45.78   
  Kemin Uimaseura  47.07                 
Iina Tapaninen  2006    141          49.31   
  Oulun Lohet  52.67                 
Noona Hyrkäs  2006    139          49.50   
  Kajaanin Uimaseura  52.52                 
Vilja Takalo  2006    117          52.51   
  Kajaanin Uimaseura  51.50                 
10  Aino Kauppinen  2006    104          54.61   
  Kemin Uimaseura                   
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexia Tahkola  2005    283          39.10   
  Oulun Lohet  40.08                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    268          39.84   
  Oulun Uinti 1906  41.83                 
Milla Marttila  2005    231          41.86   
  Kempeleen Pyrintö  41.52                 
Saga Tuisku  2005    229          41.96   
  Kemin Työväen Uimarit  41.76                 
Vilma Utriainen  2005    229          41.98   
  Kempeleen Pyrintö  43.86                 
Maija Lämsä  2005    211          43.11   
  Kajaanin Uimaseura  45.21                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    209          43.25   
  Oulun Uinti 1906  43.72                 
Katariina Koivuranta  2005    205          43.52   
  Kempeleen Pyrintö  46.02                 
Lidia Evans  2005    189          44.73   
  Swimming Club Vuokatti  43.44                 
10  Sointu Purola  2005    186          44.97   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Sani Nätynki  2005    184          45.14   
  Swimming Club Rovaniemi  46.45                 
12  Lotta Kaarre  2005    183          45.21   
  Kempeleen Pyrintö  44.96                 
13  Neta Siponmaa  2005    168          46.49   
  Kemin Uimaseura  49.57                 
14  Amanda Riuttanen  2005    157          47.55   
  Oulun Uinti 1906  53.65                 
15  Pinja Lohiniva  2005    155          47.77   
  Oulun Uinti 1906  52.93                 
16  Vilmiina Grekula  2005    145          48.83   
  Oulun Uinti 1906  47.91                 
17  Henna Väyrynen  2005    135          50.07   
  Kajaanin Uimaseura                   
18  Sofia Kivelä  2005    134          50.10   
  Kempeleen Pyrintö  53.35                 
19  Martta Ryynänen  2005    112          53.29   
  Oulun Lohet  50.67                 
20  Sofia Kangas  2005    101          55.11   
  Kemin Työväen Uimarit  55.60                 
Kerttu Törmälä  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  43.57                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Milla Siira  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  44.88                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida-Maria Laine  2001    484          32.72   
  Oulun Uinti 1906  32.17                 
Sole Piirainen  2002    474          32.94   
  Swimming Club Vuokatti  33.34                 
Nita Poutiainen  2003    332          37.08   
  Oulun Lohet  35.82                 
Katariina Kourula  2002    328          37.25   
  Kemin Uimaseura  37.65                 
Emilia Juutilainen  2004    313          37.85   
  Rovaniemen Uimaseura  39.24                 
Iida Heiko  2004    293          38.66   
  Oulun Uinti 1906  39.54                 
Anastasia Parfenova  2004    273          39.57   
  Kemijärven Kaiku  41.00                 
Viveca Meriläinen  2001    267          39.89   
  Kemijärven Kaiku  37.85                 
Anniina Kanste  2004    264          40.03   
  Haukiputaan Heitto  38.64                 
10  Rebekka Säily  2003    258          40.35   
  Kajaanin Uimaseura                   
11  Sara Ylimäki  2003    255          40.51   
  Kemin Työväen Uimarit  39.86                 
12  Julia Piisilä  2004    251          40.74   
  Kempeleen Pyrintö  40.36                 
13  Pipsa Remes  2001    247          40.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
14  Emilia Kivijärvi  2004    228          42.04   
  Rovaniemen Uimaseura  47.79                 
15  Vanessa Ventelä  2002    221          42.47   
  Kemin Työväen Uimarit  41.70                 
16  Siiri Rahikkala  2004    210          43.23   
  Oulun Uinti 1906  48.04                 
17  Emilia Karppinen  2004    199          43.95   
  Kajaanin Uimaseura  44.75                 
18  Saana Näsi  2004    183          45.21   
  Kemin Uimaseura  47.41                 
19  Meri Piirainen  2002    183          45.22   
  Swimming Club Vuokatti  44.71                 
20  Emma Tolonen  2004    161          47.19   
  Kajaanin Uimaseura  49.77                 
21  Micaela Moilanen  2004    136          49.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
Hanna Rantanen  2002              DNF   
  Kemin Uimaseura  41.06                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:03   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elmeri Kuulasmaa  2004    257  1:17.95  2:42.77  4:08.86    5:34.54   
  Swimming Club Rovaniemi  5:48.35                 
                     
Vili Rantasuo  2004    253  1:17.75  2:42.13  4:06.90    5:36.14   
  Oulun Lohet  5:59.52                 
                     
Jami Kenttälä  2004    220  1:21.69  3:37.01  5:09.06    5:51.93   
  Oulun Uinti 1906  5:52.86                 
                     
Onni Kelloniemi  2004    155          6:35.57   
  Kemijärven Kaiku  6:47.75                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    430  1:07.23  2:19.20  3:31.18    4:41.75   
  Oulun Uinti 1906  4:42.91                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    429  1:07.34  2:19.36  3:31.32    4:41.91   
  Oulun Uinti 1906  4:56.75                 
                     
Kasper Lytz  2003    362  1:09.92  2:26.85  3:44.52    4:58.44   
  Swimming Club Rovaniemi  5:03.50                 
                     
Toni Lipponen  2003    335  1:09.33  2:26.87  3:46.45    5:06.16   
  Kemin Uimaseura  4:59.95                 
                     
Benjamin Evans  2003    315  1:14.35  2:35.05  3:55.25    5:12.44   
  Swimming Club Vuokatti  5:19.30                 
                     
Lauri Saarela  2003    272  1:14.92  2:37.81  4:02.88    5:27.99   
  Oulun Lohet  5:18.29                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    268  1:17.97  2:41.21  4:05.33    5:29.76   
  Oulun Lohet  5:24.01                 
                     
Sihan Yu  2003    259          5:33.39   
  Oulun Uinti 1906  6:22.89                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    247  1:13.27  2:39.99  4:11.06    5:39.05   
  Kemin Työväen Uimarit  5:40.20                 
                     
10  Leevi Sipilä  2003    234  1:21.05  2:49.71  4:18.29    5:45.27   
  Kempeleen Pyrintö  5:46.30                 
                     
11  Tudor Ratiu  2003    230          5:47.01   
  Swimming Club Rovaniemi  6:14.37                 
                     
12  Eemeli Korhonen  2003    222  1:22.99  2:52.80  4:23.64    5:51.33   
  Kempeleen Pyrintö  5:51.68                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lasse Pulkkinen  2002    489  1:03.79  2:12.72  3:21.79    4:29.94   
  Oulun Uinti 1906  4:25.16                 
                     
Elias Juntunen  2002    458  1:05.87  2:16.18  3:26.66    4:36.00   
  Kempeleen Pyrintö  4:34.10                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    434  1:06.11  2:17.42  3:30.50    4:41.02   
  Oulun Uinti 1906  4:42.01                 
                     
Aleksi Romsi  2002    387  1:07.08  2:22.17  3:37.74    4:51.80   
  Kemin Uimaseura  5:08.59                 
                     
Ville Korpilähde  2002    379  1:09.48  2:24.69  3:39.98    4:53.93   
  Swimming Club Rovaniemi  4:57.18                 
                     
Valtteri Setälä  2002    274  1:12.70  2:37.90  4:03.95    5:27.29   
  Swimming Club Rovaniemi  6:08.30                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Atte Moilanen  2001    577  59.29  2:05.22  3:11.31    4:15.46   
  Oulun Uinti 1906  4:13.16                 
                     
Tiitus Taskila  2001    496  1:02.86  2:11.29  3:19.90    4:28.65   
  Oulun Uinti 1906  4:27.43                 
                     
Jere Keskiaho  2001    390  1:06.37  2:20.03  3:35.24    4:51.09   
  Oulun Uinti 1906  4:53.93                 
                     
Petteri Maijala  2001    279  1:12.61  2:35.51  4:00.26    5:25.43   
  Swimming Club Rovaniemi  5:28.35                 
                     
Otto Luokkala  2001    198  1:24.00  2:58.65  4:32.88    6:04.52   
  Kemin Työväen Uimarit  6:06.70                 
                     
 
Laji 14, P12,13,14,15,16 400m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Nygård  2000    520  1:03.34  2:11.19  3:18.13    4:24.47   
  Oulun Uinti 1906  4:18.48                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    501  1:02.23  2:10.52  3:19.52    4:27.82   
  Swimming Club Rovaniemi  4:27.16                 
                     
Janne Tyni  2000    456  1:03.72  2:14.00  3:26.60    4:36.24   
  Oulun Lohet  4:35.15                 
                     
Anton Ukkola  2000              DNF   
  Oulun Uinti 1906  4:25.67                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  13:03 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 15, 4X100m T15 SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oulun Uinti  2001    579          4:33.42   
  Oulun Uinti 1906  4:28.77                 
  Iida-Maria Laine  2001      33.26  1:09.33      1:09.33   
  Laura Lahtinen  2003      34.97  1:14.97      2:24.30   
  Madeleine Hiltunen  2003      32.57  1:08.14      3:32.44   
  Jenni Louhimo  2001      28.92  1:00.98      4:33.42   
                     
Scr Naiset [2001]  2001    372          5:16.93   
  Swimming Club Rovaniemi  5:18.46                 
  Sofia Saukko  2001      37.15  1:17.89      1:17.89   
  Sini Lassila  2003      40.88  1:29.19      2:47.08   
  Ronja Nätynki  2002      35.51  1:17.73      4:04.81   
  Katariina Kuulasmaa  2003      34.72  1:12.12      5:16.93   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:29   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    644  1:07.71  2:26.77  3:51.76    5:02.25   
  Oulun Uinti 1906  5:01.08                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    634  1:10.98  2:27.54  3:53.38    5:03.72   
  Oulun Uinti 1906  5:10.45                 
                     
Minja Lukkari  2003    519  1:19.33  2:44.63  4:12.07    5:24.65   
  Oulun Uinti 1906  5:31.24                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    519  1:20.33  2:45.24  4:13.39    5:24.78   
  Oulun Lohet  5:25.34                 
                     
Venla Säntti  2003    503  1:19.14  2:44.07  4:16.93    5:28.02   
  Oulun Uinti 1906  5:33.05                 
                     
Martta Nygård  2003    501  1:15.30  2:38.06  4:13.88    5:28.61   
  Oulun Uinti 1906  5:31.18                 
                     
Henna Hökkä  2003    490  1:16.90  2:43.62  4:21.17    5:30.95   
  Oulun Uinti 1906  5:32.56                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Isa Vehkaoja  2002    476  1:14.67  2:42.35  4:19.04    5:34.21   
  Oulun Uinti 1906  5:50.63                 
                     
Petra Heikkinen  2002    470  1:15.17  2:39.73  4:18.18    5:35.70   
  Oulun Uinti 1906  5:32.20                 
                     
Ronja Nätynki  2002    397  1:28.42  3:00.88  4:38.92    5:54.98   
  Swimming Club Rovaniemi  6:05.48                 
                     
 
Laji 16, T13,14,15 400m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henna Haipus  2001    575  1:14.57  2:32.25  4:02.63    5:13.85   
  Kempeleen Pyrintö  5:20.96                 
                     
Seela Peuralahti  2001    484  1:13.66  2:38.47  4:12.47    5:32.42   
  Oulun Uinti 1906  5:25.69                 
                     
Anni Willman  2001    452  1:21.35  2:50.16  4:26.12    5:39.95   
  Oulun Lohet  5:36.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:29 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Romsi  2005    165          45.98   
  Kemin Uimaseura  48.94                 
Roni Heikkinen  2005    144          48.12   
  Oulun Uinti 1906  47.56                 
Lauri Siurua  2005    139          48.64   
  Oulun Uinti 1906  51.15                 
Artturi Väänänen  2005    120          51.13   
  Oulun Uinti 1906  53.17                 
Elias Laukka  2005    114          51.96   
  Kempeleen Pyrintö  56.43                 
Olli Talus  2005    100          54.34   
  Kemin Työväen Uimarit  57.05                 
Paavo Tapio  2005    90          56.17   
  Oulun Lohet  53.60                 
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    85          57.41   
  Oulun Lohet  58.74                 
Antti Ylönen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:00.62                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    251          39.98   
  Oulun Lohet  38.65                 
Vili Rantasuo  2004    245          40.35   
  Oulun Lohet  42.03                 
Rasmus Koskela  2004    195          43.47   
  Oulun Uinti 1906  44.26                 
Atte Leinonen  2004    194          43.60   
  Oulun Uinti 1906  44.18                 
Elmeri Kuulasmaa  2004    190          43.91   
  Swimming Club Rovaniemi  44.68                 
Jere Heikkilä  2004    145          47.97   
  Kempeleen Pyrintö  50.03                 
Onni Kelloniemi  2004    139          48.69   
  Kemijärven Kaiku  53.12                 
Eetu Haipus  2004    137          48.87   
  Kempeleen Pyrintö  52.10                 
Jimi Kenttälä  2004    124          50.57   
  Oulun Uinti 1906  50.50                 
Arttu Haipus  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  49.86                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 17, P11,12,13-16 50m RU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    503          31.73   
  Oulun Uinti 1906  31.35                 
Juho Anttila  2000    470          32.47   
  Oulun Uinti 1906  32.50                 
Jere Keskiaho  2001    454          32.84   
  Oulun Uinti 1906  32.48                 
Antti Hirvonen  2000    393          34.47   
  Kajaanin Uimaseura  34.17                 
Henrik Siltari  2002    364          35.35   
  Kemin Uimaseura  36.95                 
Aleksi Rajaniemi  2002    362          35.41   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
Kalle Karhunen  2001    297          37.83   
  Kemin Työväen Uimarit  36.48                 
Jani Leskelä  2001    283          38.45   
  Kemin Työväen Uimarit  36.74                 
Karlo Kilpinen  2003    266          39.23   
  Kemin Uimaseura  40.86                 
10  Juuso Mikael Tiensuu  2001    257          39.68   
  Kemin Uimaseura  39.47                 
11  Jeremia Saarinen  2002    237          40.80   
  Haukiputaan Heitto  41.07                 
12  Benjamin Evans  2003    208          42.56   
  Swimming Club Vuokatti  45.60                 
13  Tatu-Taneli Malinen  2002    180          44.68   
  Kemin Työväen Uimarit  44.21                 
14  Otto Luokkala  2001    180          44.70   
  Kemin Työväen Uimarit  43.76                 
15  Mikael Ryynänen  2003    167          45.84   
  Oulun Lohet  50.17                 
16  Roope Hyvärinen  2003    139          48.74   
  Kemin Työväen Uimarit  51.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    282          37.16   
  Kemin Uimaseura  36.22                 
Lotta Moilanen  2006    241          39.13   
  Oulun Uinti 1906  39.78                 
Anna Kortesalmi  2006    218          40.46   
  Rovaniemen Uimaseura  39.23                 
Vilja Takalo  2006    126          48.60   
  Kajaanin Uimaseura  50.71                 
Oona Lipponen  2006    125          48.67   
  Kemin Uimaseura  52.98                 
Pinja Junttari  2006    98          52.84   
  Kemin Työväen Uimarit  46.83                 
Iina Tapaninen  2006    89          54.48   
  Oulun Lohet                   
Noona Hyrkäs  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  53.03                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005    308          36.07   
  Haukiputaan Heitto  34.71                 
Elina Turunen  2005    307          36.13   
  Oulun Uinti 1906  35.62                 
Viivi Säntti  2005    301          36.36   
  Oulun Uinti 1906  36.95                 
Laura Rajavaara  2005    284          37.08   
  Oulun Uinti 1906  37.50                 
Maiju Huttunen  2005    249          38.75   
  Swimming Club Rovaniemi  43.33                 
Alexia Tahkola  2005    248          38.80   
  Oulun Lohet  42.34                 
Pinja Lohiniva  2005    195          42.04   
  Oulun Uinti 1906  43.68                 
Maija Lämsä  2005    190          42.34   
  Kajaanin Uimaseura  40.78                 
Katariina Koivuranta  2005    167          44.20   
  Kempeleen Pyrintö  45.09                 
10  Lidia Evans  2005    165          44.44   
  Swimming Club Vuokatti  44.43                 
11  Milla Marttila  2005    158          45.06   
  Kempeleen Pyrintö  45.10                 
12  Amanda Riuttanen  2005    144          46.46   
  Oulun Uinti 1906  46.03                 
13  Vilma Kiviniemi  2005    141          46.74   
  Oulun Uinti 1906  46.38                 
14  Kerttu Törmälä  2005    137          47.21   
  Kempeleen Pyrintö  48.86                 
15  Lotta Kaarre  2005    124          48.77   
  Kempeleen Pyrintö  50.57                 
16  Milla Siira  2005    118          49.70   
  Kempeleen Pyrintö  43.70                 
17  Martta Ryynänen  2005    106          51.40   
  Oulun Lohet  51.63                 
18  Sofia Kivelä  2005    100          52.36   
  Kempeleen Pyrintö  55.02                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  41.18                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005              DSQ   
  Kemin Uimaseura  45.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilma Utriainen  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  45.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, T10,11,12-15 50m PU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Seela Peuralahti  2001    506          30.59   
  Oulun Uinti 1906  30.25                 
Elisa Vakkuri  2002    463          31.51   
  Kemin Uimaseura  31.09                 
Viivi Kallunki  2003    366          34.07   
  Haukiputaan Heitto  38.86                 
Amalia Siekkinen  2002    359          34.28   
  Oulun Lohet  34.52                 
Hilla Saastamoinen  2003    335          35.08   
  Oulun Uinti 1906  34.21                 
Pinja Sipovaara  2002    334          35.12   
  Haukiputaan Heitto  35.48                 
Pipsa Remes  2001    333          35.15   
  Kemin Työväen Uimarit  35.03                 
Emma Pajuluoma  2001    326          35.40   
  Oulun Lohet  35.41                 
Jessi Nurmela  2002    319          35.65   
  Haukiputaan Heitto  35.61                 
10  Ida Roponen  2004    315          35.81   
  Haukiputaan Heitto  33.23                 
11  Hanna Rantanen  2002    313          35.87   
  Kemin Uimaseura  35.63                 
12  Sara Ylimäki  2003    282          37.17   
  Kemin Työväen Uimarit  41.48                 
13  Noora Aikio  2004    275          37.49   
  Kemin Uimaseura  39.54                 
14  Anni Ranta-Valkama  2004    267          37.85   
  Swimming Club Rovaniemi  36.67                 
15  Anastasia Parfenova  2004    264          37.98   
  Kemijärven Kaiku  38.88                 
16  Emilia Juutilainen  2004    264          37.99   
  Rovaniemen Uimaseura                   
17  Jatta Nurmela  2004    239          39.24   
  Haukiputaan Heitto  39.17                 
18  Viveca Meriläinen  2001    235          39.47   
  Kemijärven Kaiku  37.11                 
19  Hanna-Maria Korpilähde  2004    225          40.05   
  Rovaniemen Uimaseura  41.08                 
20  Anniina Kanste  2004    224          40.10   
  Haukiputaan Heitto  42.55                 
21  Emilia Kivijärvi  2004    222          40.25   
  Rovaniemen Uimaseura  41.38                 
22  Iida Heiko  2004    220          40.37   
  Oulun Uinti 1906  43.02                 
23  Reetta Piira  2004    213          40.82   
  Swimming Club Rovaniemi  43.56                 
24  Siiri Rahikkala  2004    204          41.40   
  Oulun Uinti 1906  42.80                 
25  Ronja Kämäräinen  2004    201          41.56   
  Swimming Club Vuokatti  43.70                 
26  Mikaela Laaksola  2004    193          42.13   
  Swimming Club Vuokatti  43.59                 
27  Julia Piisilä  2004    184          42.81   
  Kempeleen Pyrintö  45.55                 
28  Aada Tapio  2003    180          43.12   
  Rovaniemen Uimaseura  44.09                 
29  Emilia Karppinen  2004    128          48.28   
  Kajaanin Uimaseura  45.93                 
30  Emma Tolonen  2004    107          51.34   
  Kajaanin Uimaseura  50.47                 
Rebekka Säily  2003              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  36.56                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Tinja-Riina Malinen  2003              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Vanessa Ventelä  2002              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  41.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut PS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  KemTU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    307  31.73        1:06.60   
  Oulun Lohet  1:08.45                 
                     
Cedric Decena  2004    298  32.02        1:07.23   
  Oulun Lohet  1:08.36                 
                     
Vili Rantasuo  2004    240  34.68        1:12.22   
  Oulun Lohet  1:13.24                 
                     
Arttu Haipus  2004    237  35.56        1:12.57   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.48