2021-11-28   12:33:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja vliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspivmr  17 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  19:19   
  Jrjestj  VUS-VSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  17 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 
SE: Tanja Kylliinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-Amanda Heinola  2000    719  29.16  1:03.16  1:44.28    2:15.99   
  Nummelan Kisaajat  2:16.70                 
                     
Sini Koivu  1999    708  29.66  1:05.41  1:43.47    2:16.69   
  Cetus Espoo  2:17.61                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    694  30.14  1:05.79  1:46.12    2:17.59   
  Cetus Espoo  2:16.19                 
                     
Iida Reini  2000    659  29.84  1:06.03  1:46.05    2:19.99  Ei osallistu loppukilpailuun 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.71                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    651  31.60  1:07.99  1:47.60    2:20.60  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:18.75                 
                     
Adelia Spngberg  1999    639  30.02  1:06.38  1:48.95    2:21.42   
  Cetus Espoo  2:20.00                 
                     
Milja Mielty  2000    620  30.63  1:06.67  1:48.99    2:22.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:23.58                 
                     
Mila Manner  2001    614  30.95  1:07.64  1:49.74    2:23.32   
  Uinti Tampere  2:23.90                 
                     
Noora Poutanen  1999    596  30.88  1:08.01  1:50.75    2:24.73   
  TaTu Tampere  2:24.39                 
                     
10  Laura Lahtinen  2003    590  29.59  1:08.93  1:50.18    2:25.25   
  Oulun Uinti 1906  2:22.98                 
                     
11  Raakel Brlund  2001    589  30.27  1:07.81  1:50.63    2:25.37   
  Lahden Uimaseura  2:23.44                 
                     
12  Fanny Grnvall  2000    587  30.91  1:06.26  1:50.37    2:25.46   
  Uinti Tampere  2:23.92                 
                     
13  Roosa Mkinen  1999    582  31.07  1:08.87  1:50.37    2:25.95   
  Uinti Tampere  2:26.87                 
                     
14  Jenna Miettinen  1999    564  31.88  1:10.88  1:52.26    2:27.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:29.38                 
                     
15  Inka Aaltonen  1999    564  30.48  1:08.19  1:52.36    2:27.49   
  Uinti Tampere  2:25.79                 
                     
16  Aino Rike  1999    548  31.62  1:08.94  1:52.56    2:28.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.32                 
                     
17  Emma Haglund  2003    540  32.77  1:11.52  1:54.65    2:29.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:30.16                 
                     
18  Kiira Mauranen  1999    540  31.66  1:09.97  1:54.61    2:29.61   
  Helsingfors Simsllskap  2:30.19                 
                     
19  Emmi Klhi  2000    540  31.97  1:10.38  1:52.79    2:29.63   
  Helsingfors Simsllskap  2:24.19                 
                     
20  Charlotta Edelman  2001    539  31.31  1:09.95  1:51.96    2:29.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.17                 
                     
21  Heidi Kivioja  2000    537  32.59  1:10.60  1:53.72    2:29.84   
  Swimming Club Vuokatti  2:29.10                 
                     
22  Katriina Korpi  2000    529  32.16  1:11.91  1:53.63    2:30.65   
  Oulun Lohet  2:28.25                 
                     
23  Lotta Aho  1999    524  32.13  1:12.72  1:54.80    2:31.13   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:31.61                 
                     
24  Sofia Lehtinen  2000    523  33.13  1:12.67  1:56.05    2:31.17   
  Cetus Espoo  2:30.84                 
                     
25  Ella Aalto  2000    515  34.09  1:13.32  1:58.06    2:31.96   
  Cetus Espoo  2:26.05                 
                     
26  Emmiina Rautiainen  2000    509  32.12  1:12.65  1:58.02    2:32.57   
  Kouvolan Uimarit  2:32.87                 
                     
27  Ida-Maria Juntunen  1999    507  32.44  1:10.64  1:57.40    2:32.80   
  Kempeleen Pyrint  2:32.24                 
                     
28  Aliisa Liukkonen  1999    507  32.15  1:12.05  1:55.23    2:32.81   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:28.84                 
                     
29  Ronja Mehtonen  1999    489  31.93  1:11.04  1:58.12    2:34.64   
  Salon Uimarit  2:28.36                 
                     
30  Johanna Suova  1999    485  33.64  1:14.41  1:58.01    2:35.03   
  Uinti Tampere  2:32.55                 
                     
31  Hanna Rautiainen  1999    477  31.63  1:11.22  1:58.30    2:35.86   
  Uinti Tampere  2:25.52                 
                     
32  Nelle Ojakippola  2001    449  33.59  1:16.31  2:02.05    2:39.08   
  Vieskan Uimarit  2:32.49                 
                     
33  Armi Auvinen  2000    445  32.99  1:14.13  2:02.43    2:39.57   
  Uinti Tampere  2:33.17                 
                     
Lyydia Kalenius  2000              DSQ   
  Cetus Espoo  2:20.16                 
  SW 9.1 Vr lajijrjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.12  Tulostuspivmr  17 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  Tulostusaika  19:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner