2020-02-26   10:59:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Celia Puggaard  2003    660          1:07.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.47                 
Sofie Maagøe  2003    646          1:07.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.09                 
Julie Laugesen  2003    644          1:07.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:08.32                 
Freya Nørlund Wentzel  2003    580          1:10.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.93                 
Tine Petersen  2003    576          1:10.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.65                 
Sofie Nielsen  2003    571          1:10.69   
  Haslev Svømmeklub  1:12.89                 
Amalie Michelsen  2003    567          1:10.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.13                 
Caroline Brink  2003    563          1:11.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.63                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    561          1:11.11   
  Køge Svømmeklub  1:12.95                 
10  Anna Wrist-Elkjær  2003    559          1:11.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.48                 
11  Naya Modin Thomsen  2003    555          1:11.38   
  Køge Svømmeklub  1:14.02                 
12  Clara Carlquist  2003    527          1:12.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.48                 
13  Amalie Kruse Enemærke  2003    521          1:12.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.30                 
14  Amalie Nielsen  2003    500          1:13.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.60                 
15  Hannah Höesch  2003    491          1:14.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.93                 
16  Kathrine Sofie Jensen  2003    479          1:14.94   
  Køge Svømmeklub  1:14.07                 
17  Caroline Veggerby  2003    477          1:15.06   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.42                 
18  Thippe de Neergaard  2003    465          1:15.69   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.50                 
19  Caroline Gøttrup Bagge  2003    462          1:15.87   
  Køge Svømmeklub  1:18.82                 
20  Sarah Sirek Hansen  2003    447          1:16.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.89                 
21  Emilie Meng  2003    437          1:17.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.58                 
22  Luna Gammelgaard  2003    416          1:18.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.65                 
23  Josephine B. U. Danielsen  2003    389          1:20.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.64                 
24  Nikoline Skovly Larsen  2003    373          1:21.44   
  Næstved IF  1:25.50                 
25  Lærke Blond  2003    283          1:29.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.64                 
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    616          1:08.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.47                 
Wilma Anker  2004    550          1:11.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:10.31                 
Jasmin Philip  2004    510          1:13.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.72                 
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    477          1:15.07   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:16.04                 
Mathilde Hagihara  2004    476          1:15.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.52                 
Rebecca Hoeck  2004    466          1:15.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.57                 
Emilia C. R. Olsen  2004    452          1:16.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.24                 
Clara Dreier  2004    441          1:17.03   
  Køge Svømmeklub  1:25.75                 
Josefine Krumbak  2004    436          1:17.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:20.35                 
10  Malou Soelberg  2004    420          1:18.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.67                 
11  Caroline Wiuff Jensen  2004    407          1:19.13   
  Vest-Brøndby  1:21.71                 
12  Sofie Ølgaard Hansen  2004    381          1:20.85   
  SVØM Korsør  1:24.78                 
13  Laura L. Hørning  2004    377          1:21.17   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.41                 
14  Anna Maria Madsen  2004    373          1:21.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.80                 
15  Josefine Arbo Sørensen  2004    369          1:21.73   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.34                 
16  Benedicte Them Jensen  2004    368          1:21.83   
  Køge Svømmeklub  1:22.08                 
17  Clara Hartvig-Olsen  2004    361          1:22.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.23                 
18  Laura Vangkilde  2004    360          1:22.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.62                 
19  Anne Sofie Devantier  2004    358          1:22.58   
  Vest-Brøndby  1:23.32                 
20  Emma Zambrano Thorsen  2004    357          1:22.64   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.98                 
21  Astrid Høffer  2004    352          1:23.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:32.04                 
22  Alma Heyn Stage  2004    311          1:26.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.74                 
23  Emilie Højen Meyer  2004    307          1:26.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.17                 
24  Julie Dahl  2004    304          1:27.17   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.89                 
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    492          1:14.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.79                 
Elida Thornsen  2005    423          1:18.14   
  SVØM Korsør  1:25.39                 
Liva Lund Hansen  2005    420          1:18.31   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.42                 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    380          1:20.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.15                 
Matilde Schmidt-Lund  2005    379          1:20.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.48                 
Maya Krogh Brønnicke  2005    370          1:21.68   
  Køge Svømmeklub  1:22.98                 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    368          1:21.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.11                 
Rebecca Petersen  2005    346          1:23.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.92                 
Selma V Studnitz Andersen  2005    340          1:23.97   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.71                 
10  Antoinette Zafra  2005    319          1:25.85   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.54                 
11  Andrea Holm Sørensen  2005    286          1:28.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:29.24                 
12  Nanette Skou Clausen  2005    285          1:29.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.59                 
13  Thea Mikkelsen  2005    284          1:29.14   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.45                 
14  Amalie Østerlund  2005    259          1:31.94   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.83                 
15  Sofia Wickmann Elkjær  2005    231          1:35.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.92                 
16  Natacha Munch  2005    204          1:39.52   
  Solrød Svømmeklub  1:38.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark