2020-02-27   12:43:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Drenge 1  2002  VAT Copenhagen            1:50.08   
  Tobias Dan Hansen  2002      26.29        26.29   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      28.21        54.50   
  Mohammed Ghizzaui  2003      29.22        1:23.72   
  Rasmus Nickelsen  2003      26.36        1:50.08   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.82   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      28.80        28.80   
  Bertram Dreyer Riis  2002      27.72        56.52   
  Jet Li Fuhrmann  2004      29.09        1:25.61   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      29.21        1:54.82   
                     
Gti 2 Drenge  2002  GTI            1:56.40   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      28.07        28.07   
  Mads Enghave  2002      28.43        56.50   
  Mads Baltzer  2002      30.23        1:26.73   
  Casper Koch  2002      29.67        1:56.40   
                     
Kvik Drenge 1  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.21   
  Mikkel Jørgensen  2003      30.67        30.67   
  Jakob Strunge Nissen  2002      29.24        59.91   
  Joakim Køhn  2003      28.72        1:28.63   
  Carl Heyn Stage  2003      31.58        2:00.21   
                     
Stv Drenge  2002  Slagelse Svømmeklub            2:04.23   
  August Schade Cantby  2002      28.51        28.51   
  Elias Rought  2003      31.80        1:00.31   
  Silas Lykke  2003      30.89        1:31.20   
  Casper Madsen  2004      33.03        2:04.23   
                     
Hvidover Drenge  2002  Hvidovre Svømme Klub            2:06.59   
  Gustav Haugård Hansen  2002      28.38        28.38   
  Mads Lind  2002      30.78        59.16   
  Oscar Cleemann  2003      31.56        1:30.72   
  Marius Kjær Hoelgaard  2004      35.87        2:06.59   
                     
Kvik Drenge 2  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:10.29   
  Valentin Wahl  2003      32.23        32.23   
  Lukas Majvig Andersen  2003      31.65        1:03.88   
  Rasmus Warberg  2004      32.19        1:36.07   
  Niklas Wiese Dobel  2004      34.22        2:10.29   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.84   
  Jeppe Seelig Larsen  2002      31.75        31.75   
  Troels Fode  2004      33.67        1:05.42   
  Tobias Gammelvind  2004      34.79        1:40.21   
  Sebastian Greisen  2004      32.63        2:12.84   
                     
Vest Årgangsdrenge  2002  Vest-Brøndby            2:14.02   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      31.02        31.02   
  Tobias Davidsen  2003      33.83        1:04.85   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      36.99        1:41.84   
  Carl Magnus Krievs  2002      32.18        2:14.02   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Valdemar Brøns  2003      30.93        30.93   
  Jens Bomgaard  2002      29.34        1:00.27   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      29.47        1:29.74   
                     
Vat Drenge 2  2002  VAT Copenhagen            DSQ  Tyvstart 
  Casper Koch Henriksen  2002      31.12        31.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark