2020-02-28   01:23:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 20, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Drenge 1  2002  VAT Copenhagen            2:04.16   
  Tobias Dan Hansen  2002      29.64        29.64   
  Oscar Thinghøjen  2003                 
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002                 
  Rasmus Nickelsen  2003      2:04.16        2:04.16   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:05.58   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      30.64        30.64   
  Marcus Skøtt Haslev  2002                 
  Jens Bomgaard  2002                 
  Jet Li Fuhrmann  2004      2:05.58        2:05.58   
                     
Kvik Drenge 1  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:06.19   
  Jakob Strunge Nissen  2002      29.63        29.63   
  Joakim Køhn  2003                 
  Mikkel Jørgensen  2003                 
  Carl Heyn Stage  2003      2:06.19        2:06.19   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.88   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      34.39        34.39   
  Joshua P. Sidebotham  2003                 
  Valdemar Brøns  2003                 
  Bertram Dreyer Riis  2002      2:12.88        2:12.88   
                     
Kvik Drenge 2  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:17.51   
  Rasmus Warberg  2004      32.77        32.77   
  Lukas Majvig Andersen  2003                 
  Viggo Prehn  2004                 
  Valentin Wahl  2003      2:17.51        2:17.51   
                     
Vat Drenge 2  2002  VAT Copenhagen            2:18.22   
  Simon Bergendorff  2002      34.45        34.45   
  Mohammed Ghizzaui  2003                 
  Oliver Skadhauge  2002                 
  Casper Koch Henriksen  2002      2:18.22        2:18.22   
                     
Køge Drenge  2002  Køge Svømmeklub            2:21.20   
  Jonathan Eskildsen  2003      36.53        36.53   
  August Ryom  2002                 
  Mikkel Roed  2004                 
  Victor Lund  2002      2:21.20        2:21.20   
                     
Stv Drenge  2002  Slagelse Svømmeklub            2:23.33   
  August Schade Cantby  2002      33.38        33.38   
  Elias Rought  2003                 
  Silas Lykke  2003                 
  Casper Madsen  2004      2:23.33        2:23.33   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.11   
  Sebastian Greisen  2004      34.83        34.83   
  Tobias Gammelvind  2004                 
  Troels Fode  2004                 
  Jeppe Seelig Larsen  2002      2:25.11        2:25.11   
                     
Hvidover Drenge  2002  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  Svøømer på anden ban 
  Oscar Cleemann  2003      33.08        33.08   
                     
Næstved Boys 1  2002  Næstved IF            DSQ  Tyvstsrt 
  Jacob Meisner Hansen  2003      36.98        36.98   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark